Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

40 pracowników Sii pobiegnie w 40. PZU Maratonie Warszawskim i zbierze 40 tys. zł na cele charytatywne

Pracownicy Sii, lidera usług IT i inżynierii w Polsce, podejmują kolejne sportowe wyzwanie. Zespół 40 śmiałków zamierza pokonać dystans ponad 42 km podczas 40. jubileuszowego Maratonu Warszawskiego. Akcja ma także wymiar charytatywny – każdy z zawodników zbiera środki na fundację Rak’n’Roll. Do biegu zespół Sii przygotowują trenerzy: Katarzyna Gorlo i Bartosz Olszewski, znani z wybitnych osiągnięć biegowych blogerzy.

W projekt #Siiruns40WM zaangażowali się eksperci Sii o zróżnicowanych specjalnościach: programiści różnych języków, testerzy, analitycy biznesowi, a także specjaliści ds. HR, sprzedaży, zarządzania i finansów. Co więcej, projekt angażuje także pracowników Sii, którzy nie przemierzą ulic Warszawy 30 września, ponieważ jednym z kluczowych elementów przedsięwzięcia jest działanie na rzecz społeczeństwa. Maratończycy Sii, wspierani przez koleżanki i kolegów z firmy, a także swoich przyjaciół i znajomych, biorą udział w akcji #Biegamdobrze. Drużyna planuje zebrać łącznie 40 tyś. zł na wybrany wspólnie cel – wybór padł na Fundację Rak’n’Roll.

– Jako pomysłodawca tej inicjatywy jestem bardzo dumny, że tak wiele osób postanowiło włączyć się w ten wyjątkowy projekt, którego główne założenia są zgodne z celami i wartościami Sii: zaangażowanie zespołu i wspólna świetna zabawa, promocja zdrowego, aktywnego trybu życia oraz wsparcie innych, którzy potrzebują motywacji, siły ducha i woli walki – mówi Maciej Topczewski, Dyrektor łódzkiego oddziału Sii i pasjonat biegania, mający za sobą kilka europejskich maratonów. – Wyłoniona czterdziestka to osoby z różnym doświadczeniem sportowym, które podjęły nie jedno, a dwa ogromne wyzwania: przebiec maraton z jak najlepszym wynikiem indywidualnym i uzbierać co najmniej 40 tyś. zł na wspólny cel. Wierzę, że ze wsparciem całego Sii i naszych trenerów, osiągniemy sukces – dodaje Maciej Topczewski.

Organizatorzy projektu 40 biegaczy na 40. PZU Maraton Warszawski zdecydowali się na współpracę z dwójką znanych i doświadczonych sportowców-amatorów: Bartoszem Olszewskim (najlepszy biegacz na świecie w ubiegłorocznym Wings for life, autor bloga warszawskibiegacz.pl) i Katarzyną Gorlo (trenerka, amatorka ze świetnymi wynikami sportowymi w biegach i triathlonie, autorka bloga runtheworld). Czterdziestka z Sii przez 3 miesiące ćwiczy pod okiem trenerów, wspólnie ustalając cele i na bieżąco analizując treningi.

– Muszę przyznać, że dla nas jest to niezwykle ekscytujący projekt. Zawsze olbrzymią radość sprawiało nam przygotowanie kogoś do dystansu maratonu, a teraz mamy okazję pracować nad kondycją aż 40 osób jednocześnie! To nie tylko masa pracy, ale również olbrzymia odpowiedzialność. Jesteśmy jednak przekonani, że wspólnie się wspierając osiągniemy sukces. Nie bez znaczenia jest dla nas również aspekt charytatywny tej akcji. Sami uczestniczyliśmy we wcześniejszych edycjach #BiegamDobrze, więc bardzo nas cieszy, że tak duża firma, jak Sii, nie tylko wspiera pracowników w realizacji ich marzeń, ale również dzięki temu pomaga potrzebującym – mówi Bartosz Olszewski, trener zespołu biegaczy z Sii.

Obecnie trwają intensywne przygotowania do biegu – uczestnicy pracują zarówno nad formą fizyczną, jak i psychiczną. Trwają także zbiórki środków na wspólny cel: 40 tys. zł. dla Fundacji Rak’n’Roll. Każdy może wesprzeć dowolną zbiórkę, klikając w wybranego zawodnika z poniższej listy. – Rosnące kwoty na kontach stanowią ogromną motywację dla zawodników. Wiedzą, że nie mogą zawieźć podopiecznych fundacji, a to sprawia, że trenują jeszcze ciężej – podkreśla Dyrektor Sii Łódź.

Drużyna 40 biegaczy Sii na 40. PZU Maraton Warszawski:

Sii Gdańsk: Barbara, Ewa, Jacek, Mateusz, Mateusz, Paweł

Sii Katowice: Karolina, Łukasz, Marcin, Marcin, Przemek

Sii Kraków: Iza

Sii Lublin: Grzegorz, Jacek, Przemek

Sii Łódź: Adam, Ewa, Ewa, Ewelina, Łukasz, Maciej, Przemek

Sii Poznań: Łukasz, Mateusz, Paweł, Piotr, Seweryn

Sii Warszawa: Arek, Bartek, Karolina, Łukasz, Marek, Martyna, Tomek

Sii Wrocław: Marcin, Marek, Mariusz, Paweł, Piotr, Sebastian

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?