Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Apetyt na nowe rozwiązania – Sii wspiera apetito w tworzeniu innowacyjnego systemu zamawiania posiłków

Apetito oferuje catering dostosowany do precyzyjnie określonych potrzeb biznesu, przemysłu, czy instytucji takich jak szkoły czy szpitale. Produkt sam w sobie jest niezwykle istotny, niemniej sposób, w jaki klienci mogą złożyć na niego zapotrzebowanie, to ważny element w całym procesie zakupowym. Obecnie Sii wspiera firmę w tworzeniu nowego systemu zamawiania posiłków, który łączy artykuły pochodzące z różnych firm w jedno zamówienie.

Apetito jest wiodącym dostawcą mrożonych posiłków i systemów cateringowych dla instytucjonalnych rynków gastronomicznych oraz dostawców detalicznych. Założone w 1958 roku rodzinne przedsiębiorstwo z sukcesami działa w 8 krajach (Niemcy, Francja, Austria, Holandia, Hiszpania, Kanada, Wielka Brytania i USA). Od początku funkcjonowania założono, iż jego działania będą odpowiedzialne, zobowiązane do etycznego i zrównoważonego prowadzenia biznesu jako integralnej części strategii korporacyjnej. W obliczu zapotrzebowania na stworzenie dedykowanej platformy, która ułatwiłaby klientom składanie zamówień oraz potrzebę dostosowania istniejących widoków serwisu do nowych wymagań, na strategicznego partnera w zakresie rozwoju oprogramowania wybrano Sii.

Cyfryzacja w przemyśle spożywczym

Jesteśmy świadkami, jak nasz styl życia i zwyczaje zakupowe nieustannie ewoluują. Jest to ciągły proces, który ma bezpośredni wpływ na żywność i jej konsumpcję. Przyzwyczailiśmy się do zamawiania posiłków do domu lub biura, a także do szerokiego spektrum opcji, np. wegetariańskiej, wegańskiej, bezglutenowej, niskokalorycznej czy wysokobiałkowej.

Mathias Fenger, eBusiness Solutions Team Leader w apetito, uważnie przygląda się tym zmianom. – Cyfryzacja ma ogromny wpływ na przemysł spożywczy. Z perspektywy odbiorcy każdy etap podróży klienta zmienia się znacząco. Dlatego nasze narzędzia muszą ewoluować, aby sprostać ich oczekiwaniom. Dziś produkty, składniki odżywcze i alergeny, a także ich organiczne pochodzenie i wymiar ekonomiczny mają dla klienta coraz większe znaczenie. Narzędzia cyfrowe są kluczem do osiągnięcia zadowolenia klientów w kwestii wyboru, procesu zamawiania i serwowania posiłków. Wsparcie i nawigacja narzędzi cyfrowych znacznie poprawiają odbiorcom komfort użytkowania – mówi Fenger.

Cyfryzacja procesu zamawiania to ogromna korzyść zarówno dla klientów, jak i dla samego apetito. Obecnie firma pracuje z Sii Polska nad stworzeniem modułowych, generycznych zestawów oprogramowania dla konkretnych segmentów rynku spożywczego. – Korzystając z komponentów modułowych, możemy dostosować narzędzia cyfrowe dla każdego klienta indywidualnie, konfigurując produkt, zamiast tworzyć parę osobnych. W ten sposób możemy sprostać wymaganiom klienta i utrzymać pełną kontrolę w procesie zarządzania – mówi Mathias Fenger.

Skuteczny i elastyczny partner w „chmurze”

Wdrożenie całkowicie nowego sposobu zamawiania artykułów od zewnętrznych dostawców pozwala na dostarczanie ich do klientów w jednym transporcie razem z artykułami apetito. Tego rodzaju projekty, które są dla klientów przełomowe z perspektywy biznesowej, są zawsze ekscytującym wyzwaniem dla Sii. Współpraca z doświadczoną firmą zewnętrzną to dla klientów ogromna wygoda oraz pomoc w szybszym i skuteczniejszym osiągnięciu założonych celów.

– Eksperci Sii wspierają zespół Klienta w opracowywaniu nowych sposobów obsługi danych, zapewnienia wstecznej kompatybilności i wizualnej integralności z wcześniej stworzonymi rozwiązaniami – mówi Wojciech Drescher, Account Executive w Sii. – Ponadto zoptymalizowaliśmy wydajność witryny i czas jej ładowania. Specjaliści Sii wspierają zespół IT klienta nie tylko w rozbudowie dedykowanej platformy wspierającej proces zamawiania posiłków, ale również w obszarze wymiany wiedzy o nowoczesnych procesach front-end developmentu. Wszystko to pomaga klientowi zbudować silną i konkurencyjną pozycję na rynku – dodaje.

Jak wygląda taka współpraca?

– Dzięki dzisiejszym narzędziom i infrastrukturze nie ma już większego znaczenia, czy oprogramowanie jest hostowane lokalnie czy w chmurze – wyjaśnia Mathias Fenger. – Nasze lokalne zespoły programistów są rdzeniem rozwoju oprogramowania apetito. Sii jako skuteczny i elastyczny partner w „chmurze” dysponuje odpowiednimi zasobami ludzkimi. Wciąż jestem pod wrażeniem szerokiego spektrum umiejętności i wiedzy specjalistycznej w zakresie technologii. Co więcej, Sii umożliwia apetito dynamiczny wzrost i szybkie dostosowywanie się do zmieniających się warunków. W szczególności skalowanie zespołów i zmienne portfolio dostępnych zasobów wpasowują się optymalnie do naszej struktury – dodaje.

Już ponad 100 firm z całego świata zaufało Sii, wiodącemu dostawcy usług IT i inżynieryjnych w Polsce. Sprawdź nasze case studies, aby się zainspirować lub sprawdź naszą ofertę, aby dowiedzieć się, jak możemy wesprzeć Twój biznes.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?