Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Architekt z Sii Polska wyróżniony prestiżowym tytułem Microsoft Most Valuable Professional

Tytuł Microsoft Most Valuable Professional (MVP) przyznawany jest specjalistom szczególnie zasłużonym dla społeczności skupionej wokół technologii Microsoft. To ponad 4000 ekspertów technicznych i liderów społeczności w 90 krajach. Damian Antonowicz, Architekt w Sii Polska jest jedną z nielicznych osób z tym tytułem w Polsce. Na co dzień pracuje w wewnętrznym dziale IT i kieruje zespołem tworzącym aplikację, z której będzie korzystać ponad 4500 osób w całej organizacji.

Czym jest dla Ciebie tytuł Microsoft MVP?

Damian Antonowicz: MVP jest przyznawany przez Microsoft osobom, które aktywnie dzielą się swoją wiedzą z innymi. Oczywiście Microsoft MVP nigdy nie był dla mnie celem samym w sobie, bez niego w dalszym ciągu byłbym zaangażowany w przekazywanie wiedzy. Moją główną motywacją jest po prostu chęć podzielenia się moim doświadczeniem, które zdobyłem przy realizacji komercyjnych i prywatnych projektów. Traktuję to również jako formę spłaty długu zaciągniętego wobec społeczności w postaci czerpania przydatnej dla mnie wiedzy z wpisów na blogach czy prezentacji na konferencjach. Wiele razy taka wiedza, nabyta w sposób całkowicie darmowy, była przydatna podczas realizowanych przeze mnie projektów.

Dlaczego zainteresowałeś się technologiami Microsoft?

D.A.: Zainteresowałem się nimi podczas pierwszego roku studiów. Na zajęciach korzystaliśmy z różnego rodzaju technologii od różnych dostawców, jednak największe wrażenie zrobiły na mnie możliwości techniczne tego, co oferował Microsoft. Przy pomocy języka C# oraz platformy .NET można było tworzyć aplikacje desktopowe, mobilne, serwerowe oraz internetowe. Natomiast korzystanie z IDE dostarczanego przez Microsoft, czyli Visual Studio, było czystą przyjemnością. Spodobała mi się również społeczność entuzjastów tych technologii. Na mojej uczelni działała studencka grupa .NET, której byłem uczestnikiem. Bycie częścią grupy dawało możliwość uczenia się od innych osób, ale też próbowania swoich sił w dzieleniu się już nabytą wiedzą. Poza uczelnią moją uwagę zwrócili uwcześni MVP, którzy dzielili się swoimi doświadczeniami. Społeczność skupiona wokół technologii Microsoftu jest duża i aktywna – jest od kogo się uczyć!

A jak wygląda Twoja codzienna praca w Sii?

D.A.: Na co dzień kieruję pracą zespołu wytwarzającego naszą wewnętrzną aplikację mobilną SiiApp. W zespole pełnię rolę lidera oraz architekta. Do moich codziennych obowiązków należy m.in. weryfikacja prac technicznych oddawanych przez developerów oraz przygotowywanie zadań do realizacji w następnych odsłonach projektu. Współpracuję również z analitykami, designerami oraz architektami nad projektowaniem sposobu działania kolejnych modułów SiiApp zgodnie z wymaganiami, które otrzymujemy.

Co w tym projekcie daje Ci największą satysfakcję?

D.A.: Zdecydowanie zadowolenie użytkowników aplikacji SiiApp. Projekt ma na celu ułatwienie oraz usprawnienie wykonywania codziennych obowiązków służbowych. Świadomość, jak bardzo praca mojego zespołu przyczynia się do zwiększania zadowolenia naszych pracowników daje dużą motywację do dalszego działania.

W jaki sposób aplikacja ułatwi pracę w Sii?

D.A.: SiiApp jest aplikacją mobilną, dzięki której z łatwością możemy zająć się sprawami administracyjnymi, niezależnie od tego, czy przebywamy aktualnie przy biurku. Można za jej pomocą na przykład składać wnioski o nieobecność, jak również akceptować takie wnioski w swoim zespole, jeśli pełni się rolę managera. SiiApp udostępnia także moduł do raportowania czasu pracy. Ten jest moim zdaniem bardzo przydatny, bo dzięki naszej aplikacji ten temat staje się łatwy i przyjemny. Zaraportować czas pracy można nawet będąc w komunikacji miejskiej, ponieważ zawsze pod ręką mamy urządzenie, które na to pozwala.

Pracujesz w wewnętrznym dziale IT w Sii. Jakie kompetencje można tu rozwijać? Komu byś polecił taką pracę?

D.A.: Przede wszystkim, podczas pracy w wewnętrznym dziale IT otrzymujemy możliwość pracy nad systemami wspierającymi działanie organizacji, w której pracuje już ponad 4500 osób. Taka praca uczy projektowania architektury pozwalającej na utrzymanie systemów przez lata. Trzeba również brać pod uwagę zmieniające się technologie i odpowiednio wcześnie zacząć planować różne procesy, takie jak np. migracja. Osoby lubiące działać na pograniczu technologii oraz biznesu na pewno odnajdą się w wewnętrznym dziale IT, bo ta praca pozwala na rozwinięcie umiejętności przekładania na prosty język zawiłego świata technologii. Trzeba umieć w odpowiedni sposób zaprezentować możliwości, ale również ograniczenia technologii używanej w projekcie. Rolą IT jest wsparcie dla biznesu i odpowiednie reagowanie na pojawiające się wymagania. Z całą pewnością taka praca pozwala również na rozwinięcie umiejętności miękkich, które często są pomijane w karierze zawodowej programisty, a są równie ważne co umiejętności techniczne.

Aby dowiedzieć się więcej na temat możliwości pracy w Sii Polska, sprawdź nasze oferty pracy.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?