Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Kompetencje inżynierów Sii przewagą nad konkurencją dla ThyssenKrupp

Przez ostatnie sześć lat współpracy z ThyssenKrupp Sii zbudowało ponad 50-osobowy zespół inżynierów realizujących projekty dla tego klienta. – Poziom efektywności dostarczanych przez nas usług stanowi kluczowy element przewagi ThyssenKrupp nad konkurencją – podkreśla Julian Kur, Business Manager. Wkrótce planowane jest otwarcie własnej hali montażowej Sii, w której budowane będą całe maszyny i kompletne linie produkcyjne.

ThyssenKrupp System Engineering to jeden z największych dostawców rozwiązań i komponentów niezbędnych w procesie automatyzacji wytwarzania karoserii samochodowych i układów napędowych. Współpraca między ThyssenKrupp i Sii rozpoczęła się w 2012 roku.

– Naszym pierwszym wspólnym przedsięwzięciem było oprogramowanie sterowników PLC dla 3 maszyn wykorzystywanych do produkcji ośmiobiegowej automatycznej skrzyni biegów, montowanej między innymi w samochodach marki Corvetta i niektórych modelach Cadillaca. W tej chwili odpowiadamy za projekty elektryczne, programowanie sterowników PLC i robotów przemysłowych oraz uruchamianie linii produkcyjnych dla największych firm z przemysłu samochodowego, takich jak General Motors, Volkswagen, Ford czy BMW – mówi Przemysław Grzanka, Dyrektor Centrum Kompetencyjnego Engineering w Sii.

Partnerskie relacje i wysokie tempo wzrostu

Sii doskonale zrozumiało potrzeby klienta. – ThyssenKrupp poszukiwał partnera, który będzie realizował projekty szybciej, ale bez straty na jakości czy precyzji wykonania. Brzmi jak marzenie? Właśnie tak można by określić naszą współpracę z tym klientem. To przykład dojrzałego partnerstwa biznesowego, polegającego na wzajemnym zrozumieniu i szacunku. Pomimo że rynek automotive jest bardzo wymagający i przechodzi obecnie rewolucyjne zmiany, udaje nam się utrzymać wysokie tempo wzrostu. W ostatnim roku było to ponad 50 procent – mówi Julian Kur, Business Manager odpowiedzialny za współpracę z ThyssenKrupp.

Obecnie ponad 50 inżynierów z Centrum Kompetencyjnego Engineering realizuje projekty dla ThyssenKrupp w Europie, Azji oraz Ameryce Północnej i Południowej. – Nasi eksperci mierzą się z wieloma wyzwaniami, między innymi z ogromną zmiennością technologiczną sektora automotive, co wiąże się z koniecznością nieustannego podnoszenia kwalifikacji. Mimo to klient docenia wysokie kompetencje i zaangażowanie inżynierów Sii, stale podkreślając, że poziom efektywności dostarczanych przez nas usług stanowi kluczowy element przewagi ThyssenKrupp nad konkurencją – podkreśla Julian Kur.

Dążenie do dostarczania pełnego zakresu usług

Rozwój usług z zakresu inżynierii przemysłowej w branży automotive to jeden z priorytetów gdańskiego oddziału Sii, który odpowiada za współpracę z klientem. – Obecnie ThyssenKrupp to jeden z najszybciej rozwijających się klientów Sii Gdańsk i jednocześnie jeden z największych klientów Sii Polska pod względem przychodów, jeśli chodzi o projekty fixed price. Choć nasza współpraca obecnie jest bardzo szeroka, potencjał na rozwój nadal jest ogromny – mówi Michael Desmurs, Dyrektor Sii Gdańsk i Business Unitu Banking and Industry.

Perspektywa dalszego rozwoju zakłada wdrożenie kolejnych, jeszcze bardziej złożonych rozwiązań. – Stale rozszerzamy naszą współpracę z ThyssenKrupp. Ostatnie rozmowy dotyczą między innymi projektowania mechaniki i pneumatyki, włącznie z montażem i instalacją. Dlatego, aby móc dostarczać pełen zakres usług, planujemy otwarcie własnej hali montażowej Sii, dzięki czemu klient będzie mógł u nas zamówić całą maszynę lub kompletną linię produkcyjną – podsumowuje Business Manager.

Artykuł przygotowała: Zuzanna Siondalska

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?