Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

AUTOMATYZACJA PROCESU EWALUACJI PRACOWNIKÓW

W dobie automatyzacji wszelkich procesów funkcjonujących w firmach, w Sii podjęliśmy decyzję o zautomatyzowaniu jednego z głównych procesów HR’owych, jakim jest proces oceny okresowej pracowników. Uruchomiliśmy autorską aplikację dedykowaną do obsługi właśnie tego procesu, której Go-Live miał miejsce w marcu 2016.

Jest to aplikacja zastępująca nam dotychczasową obsługę manualną rozmów okresowych. Zamiast obiegu mailowo-papierowego proces jest obecnie obsługiwany elektronicznie.

Wszelkie powiadomienia o uzupełnieniu formularza, przypomnienie o rozmowie, a również samo uzupełnienie formularza wraz z aktualizacją wymaganych dokumentów odbywa się elektronicznie, w aplikacji, która jest osadzona na Process Portalu.

Jakie korzyści niesie za sobą automatyzacja tego procesu?

Przede wszystkim oszczędność czasu, a ponadto uporządkowanie procesu oraz ułatwienie jego realizacji! Co za tym idzie, mamy możliwość śledzenia rozmów i ich statusów. Nie musimy już drukować formularza po rozmowie, podpisywać, skanować i wrzucać go do systemu. Nie musimy również się zastanawiać, który formularz wysłać do pracownika – wystarczy, że wybierzemy rodzaj rozmowy, a system sam wyśle właściwy formularz do uzupełnienia! Nie musimy już wysyłać maili do wszystkich osób, od których chcemy pozyskać opinię na temat współpracownika – zapytania rozsyłane są automatycznie do osób, które zostaną wybrane w systemie. Ocena pracownika przez Dział Administracji, HR i współpracowników jest bardzo szybka, prosta i intuicyjna. Osoba poproszona o opinię na temat współpracownika może jednym przyciskiem odrzucić prośbę wpisując tylko powód (np. nie znam osoby), a jeśli zdecyduje się na ocenę, zajmuje to dosłownie chwilę.

Jest to zatem narzędzie, które w znaczący sposób ułatwia pracę wielu działom zaangażowanym w proces ocen okresowych, jak i samym pracownikom, a o nich nam przecież przede wszystkim chodzi.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?