top-image
WSTECZ

Awans Sii Polska na Liście 500 Rzeczpospolitej oraz wyróżnienie w kategorii Eksport

Znamy już wyniki tegorocznej edycji Listy 500 Rzeczpospolitej – jednego z najważniejszych rankingów gospodarczych w Polsce. 24-procentowy wzrost przychodów Sii Polska w 2019 roku zapewnił firmie awans z 398. na 380. miejsce. Kapituła przyznała spółce również wyróżnienie w kategorii Eksport.

Lista 500 to zestawienie tworzone przez dziennik Rzeczpospolita od 1999 r., które obrazuje kondycję największych polskich firm. To już 22. edycja rankingu, wzorowanego na amerykańskiej liście Fortune 500, w którym głównym kryterium kwalifikującym są roczne przychody ze sprzedaży. W 2019 roku suma przychodów największych spółek przekroczyła 1,6 bln zł i była o 4,5% wyższa niż przed rokiem.

Chociaż średni wzrost przychodów 500 największych firm w Polsce to 7,9%, część polskich firm w 2019 roku osiągnęła dwucyfrowe wyniki, rosnąc sporo powyżej średniej – Sii Polska należy do tego grona. Lider rynku usług IT, inżynieryjnych i BPO zrealizował ambitne cele, osiągając przychód na poziomie 839 mln zł, o 162 mln zł więcej, niż w roku poprzednim, co zapewniło mu awans z 398. na 380. miejsce w zestawieniu.

Dużym sukcesem jest również wyróżnienie dla Sii Polska w kategorii Eksport – firma jest jedną z dwóch, które zostały wybrane przez kapitułę rankingu na podstawie kryterium rentowności oraz sprzedaży minimum 20% swoich towarów bądź usług poza granicami kraju. Spółka wypracowała w 2019 roku 240 mln zł przychodu w tym obszarze, poprawiając zeszłoroczny wynik o 67 mln zł.

Dowiedz się więcej o naszych wynikach.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden dann auf die englische Sprachversion der Website weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?