Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Badania i diagnozy szybsze niż kiedykolwiek – QIAGEN i Sii Polska w służbie medycyny

Największe ośrodki prowadzące badania nad koronawirusem i diagnostykę raka, czy najbardziej znane na świecie uniwersytety, takie jak Harvard i Uniwersytet Kalifornijski, to tylko niektórzy z klientów QIAGEN. We współpracy z Sii Polska, udało się zintegrować oraz rozwinąć systemy IT, tak by pionierskie rozwiązania firmy QIAGEN trafiały do odbiorców jeszcze szybciej. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym walka o poprawę jakości ludzkiego życia jest łatwiejsza i bardziej efektywna.

Wykorzystywane przez klientów rozwiązania QIAGEN zmieniają oblicze współczesnej medycyny. Przykładem może być wprowadzony niedawno na rynek łatwy w obsłudze zestaw testowy do wczesnego diagnozowania koronawirusa, który pozwala personelowi medycznemu przygotować skomplikowane testy wykrywające wirus w mniej niż minutę. QIAGEN dostarcza też zestawy do wyodrębniania RNA, które używane są do badań nad nowymi metodami walki z nowotworami. Dzięki nim naukowcy z całego świata mogą skrócić czas pracy przy stole laboratoryjnym nawet do 8 godzin.

2 miliony próbek do najbardziej zaawansowanych badań

Gdy w grę wchodzi zdrowie i życie, niezawodne systemy odgrywają kluczową rolę. Dlatego głównym celem Sii Polska i QIAGEN  było zwiększenie efektywności, skali i wygody tworzenia oraz zamawiania materiałów badawczych, wysyłanych do największych instytucji naukowych na świecie, aby diagnozowanie  pacjentów oraz analityka laboratoryjna mogły być przeprowadzane jeszcze szybciej i sprawniej.

Dedykowany zespół ekspertów Sii i QIAGEN przebudował m.in. platformę do wyszukiwania i tworzenia produktów używanych do zaawansowanych badań medycznych  – GeneGlobe. Jest to jedyne w swoim rodzaju rozwiązanie, które pozwala zrealizować kompleksowo cały projekt eksperymentu badawczego, od konfiguracji lub dostosowywania produktów, po analizę otrzymanych danych. Nowa nawigacja umożliwia znalezienie odpowiedniego produktu zaledwie w trzech krokach, a algorytmy projektowe pozwalają stworzyć praktycznie dowolny składnik niezbędny do badań. Liczba możliwych konfiguracji to ponad dwa miliony próbek, dzięki czemu zrealizowane może zostać każde, nawet najbardziej wymagające zadanie.

– Korzystając z GeneGlobe naukowcy mogą dowolnie konfigurować elementy zamówienia, więc są w stanie stworzyć zupełnie nowy, unikatowy produkt, idealnie dopasowany do specyfiki swojej pracy – mówi Paweł Pawłow, Tech Lead w projekcie GeneGlobe.

Polscy inżynierowie wspierają laureatów nagrody Nobla

– Każdego roku naukowcy, którzy zostają laureatami nagrody Nobla w dziedzinie chemii i biologii, korzystają z produktów QIAGEN. „Praca w biotechnologii jest niezwykle fascynująca i pełna wyzwań, ponieważ łączy w sobie elementy inżynierii i programowania – mówi Maciej Fojtar, Product Line Manager w QIAGEN.

– Specjalistom Sii Polska projekty realizowane dla QIAGEN dostarczyły wielu wyzwań technologicznych. „Przy budowaniu produktu konieczna była integracja z wieloma istniejącymi systemami, takimi jak SAP, Salesforce, czy Hybris, które wymagały zaimplementowania ponad 50 interfejsów i współpracy wielu rozproszonych działów – mówi Marcin Jagielski, Analityk IT w QIAGEN.

Projekty z obszaru  integracji i rozwoju systemów IT to tylko niektóre z realizowanych wspólnie przez Sii i QIAGEN. Inżynierowie Sii Polska zajmują się również analizą danych, data science, analizą obrazu, pracują też w powstałych na potrzeby projektów laboratoriach, w których oprogramowanie jest testowane bezpośrednio na kolejnych prototypach sprzętu. Jedno z nich zostało zbudowane specjalnie na potrzeby projektu we wrocławskim biurze Sii Polska.

Jeśli chcesz rozpocząć pracę w innowacyjnej, wyjątkowej branży zapoznaj się z ofertami pracy w Sii – https://sii.pl/oferty-pracy/.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?