Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Business Intelligence – nowe Centrum Kompetencyjne w Sii

Przedsiębiorstwa, które zainwestują w stały rozwój infrastruktury Big Data, wykorzystanie systemów Business Intelligence i skuteczną analitykę będą rozwijać się najszybciej. Jednak prawdziwą przewagę konkurencyjną zyskają firmy, które pozyskane dane przetworzą w czytelne i użyteczne informacje biznesowe. Zanim to jednak nastąpi organizacje potrzebują skutecznego wdrożenia nowoczesnych rozwiązań klasy Business Intelligence. Właśnie tym zajmuje się Sii w ramach nowo powstałego centrum kompetencyjnego BI!

Wraz z rosnącą cyfryzacją największym wyzwaniem dla współczesnych przedsiębiorstw jest odpowiednie zarządzanie nadmiarem danych. Według badaczy za 8 lat sieć internetowa może przejść poważny kryzys związany z nadmierną ich ilością. I to mimo 50–krotnego zwiększenia przepustowości Internetu w ciągu ostatniej dekady. Coraz większa ilość informacji, do których mamy dziś dostęp, może w przyszłości znacząco przyczynić się do pozytywnego rozwoju świata biznesu. Obecnie jednak Pracownicy wszystkich szczebli borykają się z problemem właściwej interpretacji zgromadzonych zasobów. Nie jest to łatwe. Liczba komunikatów, z jaką muszą zmierzyć się współcześni menedżerowie – ich produkcja będzie w 2020 roku 44 razy większa niż w 2009 roku – sprawia, że zdaniem 32% z nich, ich firmy nie radzą sobie z przeładowaniem danymi.

Wyzwanie współczesności

Ogromna ilość danych, które dostarcza świat, może jednak stać się przydatnym narzędziem w codziennym życiu. Według instytutu Gartnera już za trzy lata informacje gromadzone dzięki analizie biznesowej przekształcą 80% procesów i produktów. Odpowiednia analityka zmienia je w praktyczne instrukcje, pozwalające poszczególnym departamentom i osobom decyzyjnym w organizacji podejmować działania na wielu płaszczyznach biznesowych jednocześnie. Tym samym zarząd firmy ma dostęp do bieżącej analizy i stanu przedsiębiorstwa, dział kontrolingu ma do dyspozycji narzędzia automatyzujące przygotowanie szczegółowych sprawozdań finansowych, marketing wie z kolei wszystko o swoich Klientach i może precyzyjnie planować kolejne działania, maksymalizując ich efekt.

Technologiczna busola – nowe Centrum Kompetencyjne Sii

Właśnie dlatego technologiczną busolą w zalewie wielu biznesowych informacji staje się wielofunkcyjne, ale jednocześnie maksymalnie czytelne oprogramowanie wspierające zarządzanie firmą. Zwłaszcza w przypadku organizacji działających na wielu rynkach lub też realizujących projekty z bardzo różnych obszarów. Aby realnie odpowiedzieć na potrzebę rynkową Sii zdecydowało o utworzeniu nowego Centrum Kompetencyjnego Business Intelligence. Łącząc wiedzę firmy i kompetencje jej Pracowników zajmuje się ono wyzwaniami, które związane są z tworzeniem i rozwijaniem narzędzi BI. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych systemów oraz infrastruktury informatycznej dostarczanej przez wiodących producentów rozwiązań, specjaliści firmy mogą stworzyć rozwiązania „szyte na miarę” danej organizacji. Niezależnie od skali działalności czy rynku na którym funkcjonuje przedsiębiorstwo, Sii starannie dobiera grupę konsultantów i ekspertów technicznych, którzy na podstawie doświadczeń z innych wdrożeń, są w stanie lepiej zrozumieć specyfikę danego biznesu.

Transformacja cyfrowa z Sii

Oferta Sii obejmuje szereg usług niezależnie od tego, czy w firmie funkcjonuje już zaawansowana analityka biznesowa, czy też nie. Są to m.in. usługi wdrożeniowe, audyt systemów, outsourcing ekspertów czy utrzymanie i rozwój rozwiązań. Jeszcze do niedawna z narzędzi służących analizie i eksploracji Big Data korzystała jedynie wąska grupa firm. W ostatnim czasie, dzięki rozwojowi i coraz większej dostępności rozwiązań klasy BI, coraz więcej organizacji nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania bez nowoczesnych narzędzi analityki biznesowej. Właśnie dlatego działalność Sii obejmuje obszary wdrożeniowe w obszarach analityki i data miningu, systemów raportowania oraz czyszczenia i korygowania niekompletnych, zdublowanych lub błędnych danych (data cleaning).

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?