Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Chcesz rozwijać się z Java? Poznaj naszych ekspertów z Centrum Kompetencyjnego Digital z ponad 1000 specjalistami na pokładzie i sprawdź, dlaczego Sii jest najlepszym miejscem pracy dla developerów Java

Sii to już ponad 1 000 developerów Java, którzy codziennie realizują projekty dla marek takich jak PUMA, Ingenico, Scalepoint, Sennheiser, Berlingske Media, ABB Sartorius, Qiagen. Specjaliści, będący częścią wewnętrznej jednostki w Sii jaką jest Centrum Kompetencyjne Digital, dołączają do projektów, w których większość prac to development nowych produktów i funkcjonalności. W wymianie wiedzy i rozwoju poza wewnętrznymi communities pomagają im organizowane szkolenia i liczne partnerstwa, m.in. z Adobe.

W Sii portfolio projektów, do których może dołączyć kandydat, jest naprawdę szerokie. Inżynierowie realizują zadania dla różnorodnych branży – przez medyczną, po dobra konsumenckie, hi-tech czy usługi finansowe. Co to oznacza w praktyce? Ciągły rozwój, brak pola na nudę i możliwość zmiany projektu, jeśli ten po pewnym czasie przestanie odpowiadać.

– Dwa razy zmieniałem projekt za pomocą wewnętrznej aplikacji Job Changer. Sam proces był szybki i bardzo przyjemny. Najbardziej atrakcyjnym projektem był dla mnie ten realizowany dla mElements. Publiczna chmura, praca z produktem, duży zespół i skomplikowana domena pozwoliły mi zdobyć nowe umiejętności i rozwinąć się w zaskakującym dla mnie tempie – mówi Kamil Czyżnielewski, Java Developer.

Jakie inne projekty realizowały zespoły Sii? Dla Ingenico inżynierowie tworzą system „Data Lake”, dzięki któremu klient może przechowywać dane dotyczące wykonywanych płatności za pomocą terminali. Ilość przetwarzanych danych i skala działalności klienta jest bardzo duża, z rozwiązań Ingenico korzysta 600 mln użytkowników na całym świecie.

Z kolei dla ICE Services zespół rozwija system do przetwarzania danych dotyczących odtwarzania przez użytkowników muzyki na platformach takich jak Spotify, Apple czy Youtube, gdzie naliczane są tantiemy za prawa autorskie.

– Projekt był bardzo ciekawy pod względem technologii, wykorzystywał Apache Spark, Kafka, Hadoop i AWS – mówi Łukasz Ryński, Architect. – W Sii jestem już 6 lat i miałem okazję pracować zarówno dla klienta Ingenico, jak i ICE Services. Aktualnie działam przy projekcie dla Sartorius Szwecja – międzynarodowego dostawcy sprzętu farmaceutycznego i laboratoryjnego. Nasze zadanie polega na zaprojektowaniu narzędzia analitycznego do przetwarzania danych, budowania modeli oraz tworzenia tzw. Digital Twin dla urządzeń medycznych. Projekt bazuje na architekturze mikrousług i mikrofrontedów, a całe rozwiązanie działa na Kubernetesie – dodaje.

Nie tylko chętnie się szkolą, ale także dzielą wiedzą – wewnątrz organizacji i poza nią

Inżynierowie Sii rozwijają się nie tylko w projektach, które realizują dla klientów. Duża część z nich chętnie bierze udział w szkoleniach i certyfikacjach, ale również dzieli się wiedzą w ramach wewnętrznych oraz zewnętrznych warsztatów.

– W Sii jestem już ponad 10 lat, mam za sobą kilka certyfikacji i pomagam w zdobywaniu nowych klientów i pracowników. Chętnie angażuję się również w różne inicjatywy, w których mogę podzielić się swoim doświadczeniem. Aktualnie prowadzę szkolenia dla dwóch grup stażystów, dzięki czemu jako Centrum Kompetencyjne Digital pomagamy przebranżowić się osobom zdecydowanym na rozwój w branży IT – mówi Piotr Jankowski, Consultant.

Pod skrzydłami Piotrka rozwinął się już nie jeden inżynier. W Sii działa community Javowców, ale także program mentoringowy, dzięki czemu również w codziennych wyzwaniach developerzy mogą korzystać z wzajemnego wsparcia.

– Jako stażysta w Sii pod opieką Piotra Jankowskiego sam napisałem aplikację (chatbota), która pomaga użytkownikom w procesie zwrotu towarów. Korzystałem z chmurowych rozwiązań, m.in. sztucznej inteligencji oraz uczenia maszynowego – mówi Paweł Dąbrowski, Junior Java Developer. W CC Digital czuć ducha firmy i zaangażowanie w rozwój pracowników, co bardzo mi się podoba. Praktycznie od razu po zatrudnieniu zaproponowano mi szkolenie ze Springa, które niedawno z przyjemnością ukończyłem – dodaje.

Inżynierowie Sii dzielą się wiedzą również poza organizacją. Można ich spotkać na meetupach, webinarach organizowanych przez firmę oraz na uczelniach wyższych.

– Uwielbiam dzielić się wiedzą. Prowadzę zajęcia na politechnice, uczestniczę w spotkaniach Rzeszów Java User Group. Zdarzyło mi się prowadzić również warsztaty z programowania Lego Mindstorms z dziećmi – mówi Józef Tokarski, Java Tech Lead. – To, co najbardziej cenię to właśnie spotkania, wymiana spostrzeżeń, burze mózgów. Jestem ciekaw ludzi, dlatego też angażuję się w ocenę techniczną kandydatów. W ciągu dwóch lat mam ich za sobą około stu – dodaje.

Nikt nie lubi pożegnań, ale nic tak nie cieszy, jak powroty!

Naturalną koleją rzeczy i rozwoju jest to, że inżynierowie chcą się sprawdzić w innym projekcie, w innym miejscu. Nic natomiast nie daje takiej satysfakcji, jak to, że część osób decyduje się wrócić i rozpocząć przygodę w Sii na nowo.

– W Sii zacząłem od stażu w ramach Letniej Akademii Talentów. Potem dołączyłem do projektu PUMA, w którym rozwijaliśmy system do wczesnego projektowania obuwia, odzieży i akcesoriów. Będąc dopiero adeptem programowania, ogromną wartością było dla mnie mieć u boku niezwykle doświadczonych kolegów, którym za mądre prowadzenie mnie jestem wdzięczny do dzisiaj – mówi Maciej Sienkiewicz, Java Developer. Dwa lata później pomyślałem, że warto wyjść ze strefy komfortu, całkowicie zmienić środowisko i poszukać nowego pracodawcy. Jednak po krótkiej przygodzie, wróciłem do Sii i aktualnie wspieram rozwój największej platformy e-commerce w Polsce. W Sii doceniam to, że firma stara się dbać o pracowników na wielu płaszczyznach. Umożliwia nie tylko szkolenia techniczne czy też z kompetencji miękkich, ale również wspiera w rozwijaniu swoich pasji poza godzinami pracy – dodaje.

Chcesz dołączyć do Sii i przekonać się sam o atmosferze, jaka tutaj panuje? A może interesują cię projekty, do których możesz dołączyć? Sprawdź oferty i aplikuj.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?