Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Confitura 2017 – warszawskie święto Javy

Confitura to największe w Polsce wydarzenie dedykowane społeczności programistów Java. Każdego roku bierze w niej udział około 1 400 osób. Specjaliści dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem na temat nowych technologii podczas sesji i przerw. Konferencja jest okazją do nawiązania nowych znajomości i przydatnych kontaktów biznesowych.

Organizatorzy tegorocznej edycji przygotowali wiele prelekcji, o zróżnicowanej tematyce. Będzie mowa m.in. o: stosowaniu DDD, klientach HTTP czy podstawach bezpieczeństwa aplikacji webowych. Jeżeli mowa o aplikacjach to prelegenci postarają się również odpowiedzieć na pytanie, czy firma może obyć się bez działającej aplikacji czy baz danych. Na uczestników czeka również prezentacja o OData w Javie czyli wprowadzenie do Apache Olingo. To tylko niektóre z wielu ciekawych zagadnień przygotowanych przez prelegentów. Całość programu można znaleźć na stronie Confitury.

„Podczas tego wydarzenia firma, która występuje jako jeden z partnerów, otrzymuje możliwość reklamowania się w specjalistycznym środowisku IT, co bardzo dobrze wpływa na pozytywny odbiór i budowę marki. Przekłada się to na rozpoznawalność firmy wśród inżynierów i ułatwia pozyskanie nowych, kompetentnych pracowników. Ze względu na bardzo dużą popularność i profesjonalne przygotowanie Confitura jest prestiżową imprezą, w której firmy konsultingowe oraz softwarowe powinny uczestniczyć. Nie bez powodu postanowiliśmy zostać srebrnym partnerem konferencji” – mówi Tomasz Czerwonka, architekt rozwiązań z Centrum Kompetencyjnego Sii Polska.

Z punktu widzenia uczestnika Confitura daje możliwość poznania wielu ciekawych osób, posłuchania „o czym się mówi” i jakie są obowiązujące trendy w branży programistycznej. Spotkania te są zawsze inspiracją do poznania czegoś nowego, nakłaniają do spróbowania wyjścia ze swojej strefy komfortu, żeby sprawdzić w praktyce nową technologię, framework czy bibliotekę. Z całą pewnością uczestnictwo w konferencji Confitura to okazja do doskonalenia swoich umiejętności programistycznych w tym języku oraz możliwość poznania nowości i smaczków Javowego świata. Można także zobaczyć jak myślą i pracują inni. Dzięki tej zdrowej konkurencji mamy lepszy ogląd na to w jakim kierunku my sami chcielibyśmy się rozwijać.

Co ciekawe, Confitura w pierwszych latach była wydarzeniem, na które można było przyjść bezpłatnie, lecz ze względu na ogromną popularność wprowadzono płatne wejściówki. Organizatorzy postanowili zrobić przy okazji konferencji coś dobrego dla innych i organizują co roku aukcję wejściówek na wydarzenie za pośrednictwem portalu Allegro Charytatywni. Chętnych na wydarzenie nie brakuje, a dostępne bilety rozchodzą się w okamgnieniu. Mimo sporej liczy dostępnych wejściówek, wciąż pozostaje duża ilość osób, które nie zdobyły swojego biletu wstępu.

Popularność konferencji wynika bezpośrednio z popularności języka Java, który był jednym z pierwszych języków, w którym programowało się dużo łatwiej niż w konkurencyjnym C++. Historycznie Java zyskała rzesze fanów także ze względu na możliwość programowania na wiele różnych platform jednocześnie w tym także na urządzenia mobilne. Od wczesnych lat 90, aż do teraz powstało wiele systemów, produktów, aplikacji na bazie tego języka. Dodatkowym i silnym atutem Java zawsze jest to, że istnieje mnóstwo darmowych narzędzi, baz danych, serwerów aplikacyjnych, z których można tworzyć zaawansowane platformy i systemy. Java jest również stosunkowo prostym językiem programowania, a w Internecie można znaleźć wiele materiałów do nauki. Trudność programowania w tym języku polega czasami na tym, że z wielu różnych frameworków trzeba wybrać te odpowiednie dla siebie i na nich oprzeć swoje rozwiązanie. Czasami trudniej nauczyć się nowego frameworku, niż podstaw samego języka programowania.”

„W Sii dostrzegamy ciągle rosnący potencjał tego języka. Mamy sporą liczbę programistów Java, którzy pracują w różnych zespołach – zarówno w firmie, jak i po stronie klienta w różnych formach outsourcingu: body leasing, team leasing czy managed services. W samym Centrum Kompetencyjnym Application Services jest to grupa około 30 pracowników. Udało nam się w zespole wypracować dobre podstawy procesu wytwórczego, opartego o najnowsze technologie takie jak Angular, Vaadin, Spring oraz produkty firmy Atlassian. Kładziemy mocny nacisk na rozwój naszych pracowników i ich umiejętności, dlatego regularnie organizujemy szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne” – dodaje Tomasz Czerwonka.

Konferencja Confitura odbędzie się 1 lipca 2017 roku, od godziny 9.00 do 19.00 w Centrum Konferencyjnym przy ul. Bobrowieckiej 9 w Warszawie.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?