Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Cyberbezpieczeństwo jest kluczowym elementem każdego biznesu. Eksperci Sii zapewnią bezpieczne środowisko dla Twojej firmy

Cyberbezpieczeństwo to jedno z największych wyzwań dzisiejszych czasów, przed którym stają zarówno właściciele małych, jak i dużych przedsiębiorstw z wielu branż. Choć kompleksowe usługi z tego zakresu zostały oficjalnie włączone do oferty Sii w połowie roku, firma posiada już kompetencje i doświadczenie w zakresie konsultingu w tym obszarze. Obecnie w Sii pracuje już ponad 50 specjalistów realizujących projekty polegające na zapewnieniu bezpieczeństwa zasobów organizacji.

Walka z globalnym zagrożeniem

Postępująca cyfryzacja prawie wszystkich obszarów działalności firmy stanowi coraz większe wyzwanie dla działów zajmujących się bezpieczeństwem. Każde dodatkowe urządzenie lub aplikacja mogą stanowić potencjalną furtkę dla cyberprzestępców. Odpowiednie zabezpieczenie zasobów jest krytycznym wyzwaniem dla organizacji. Szacuje się, że w przeciągu najbliższych 5 lat aktywność cyberprzestępców zwiększy się, a globalne straty związane z ich działalnością sięgną 6 bilionów dolarów rocznie.

Co stanowi największe zagrożenie? – W dzisiejszych czasach spektrum ataków nie zawęża się tylko do działań prowadzonych przez pojedynczych hackerów – mówi Dawid Jankowski, Cybersecurity Lead w Sii. – Coraz częściej mamy do czynienia z atakami destabilizującymi całe systemy korporacji lub nawet państwa, przeprowadzanymi przez zorganizowane grupy przestępcze. Spektakularnym przykładem, a zarazem jednym z największych, był atak cybernetyczny na Estonię w 2007 roku. Hakerzy sparaliżowali większość witryn rządowych, a następnie przystąpili do ataku na sektor prywatny. Celem stały się banki, które zmuszone były zawiesić usługi on-line oraz wstrzymać wszystkie transakcje zagraniczne – dodaje.

Konsekwencje skutecznego ataku nie ograniczają się jedynie do strat finansowych. Utrata danych, naruszenie poufnych informacji, zakłócenie ciągłości działania organizacji stanowią wymierny koszt dla firmy – w USA w 2018 roku wyniósł on średnio prawie 8 milionów dolarów.

– Rosnąca skala zagrożenia sprawia, że organizacje powinny zastanawiać się nie nad tym, czy padną ofiarą ataku, ale kiedy jego próba nastąpi, jak się przed nią zabezpieczyć i przede wszystkim co zrobić, kiedy okaże się skuteczna – mówi Jarosław Lakutowicz, Dyrektor Centrum Kompetencyjnego ITO w Sii.

Doświadczenie i kompetencje

Od lipca 2019 oferta Sii poszerzyła się o usługi z zakresu cyberbezpieczeństwa, lecz firma posiada już kompetencje i doświadczenie w realizacji projektów z tego obszaru.

Jednym z większych zrealizowanych w ostatnich latach jest Security Operations Center dla dużej, międzynarodowej firmy finansowej. W ramach usługi Sii oferuje klientowi wsparcie umożliwiające szybkie reagowanie na potencjalny atak lub jego próbę. Do obowiązków pracujących przy projekcie ekspertów należy m.in. monitorowanie ruchu sieciowego oraz korespondencji mailowej, analizowanie potencjalnych incydentów bezpieczeństwa i ich skutków czy uruchamianie i analizowanie złośliwego oprogramowania na wydzielonym środowisku.

Na kompleksowy konsulting w obszarze bezpieczeństwa zapotrzebowanie widzą przedstawiciele wielu różnych branż. Jednym z przykładów może być projekt realizowany dla globalnej firmy z branży spożywczej. Architekci Sii wspierają klienta w zakresie weryfikacji i oceny nowych technologii zabezpieczeń oraz działań związanych z zarządzaniem ryzykiem, takich jak oceny ryzyka dostawcy czy analizy ryzyka projektu. Biorą też udział w procesach zarządzania incydentami, a także w opracowaniu zasad, procedur i wytycznych w celu wspierania strategii bezpieczeństwa IT.

Sii zatrudnia aktualnie ponad 50 specjalistów zajmujących się obszarem cyberbezpieczeństwa, w tym konsultantów z uznanymi na rynku certyfikatami CISSP, GIAC GCIH, GIAC GCFE oraz CompTIA Security+.

W zakres nowej oferty Sii wejdą między innymi konsultacje, pozwalające na ocenę ryzyka i projektowanie rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo; usługi testowe, m.in. testy penetracyjne; integracja bezpieczeństwa IT; zarządzanie dostępem oraz Security Operations Center – kompleksowa usługa pozwalająca na bieżące monitorowanie zagrożeń, obsługę incydentów i zapobieganie wyciekom danych.

– Nowe elementy oferty Sii są odpowiedzią na zapotrzebowanie naszych klientów, którzy coraz częściej pytają o kwestie zapewnienia bezpieczeństwa danych w firmie – mówi Dawid Jankowski. – Dzięki doświadczeniu i kompetencjom, które posiadamy, jesteśmy w stanie zaoferować im usługi dopasowane do ich aktualnych potrzeb, niezależnie od branży, w której działają i systemów, z których korzystają – dodaje.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat usług cyberbezpieczeństwa Sii, skontaktuj się z nami.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?