Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Doświadczony zespół inżynierów, projekty dla globalnych marek i nowoczesne biuro. Tak wygląda praca w Sii Bydgoszcz

Jesienią Sii Bydgoszcz będzie świętowało pierwszy rok swojej działalności. Przez ostatnie kilka miesięcy do bydgoskiego oddziału Sii Polska dołączyło 40 doświadczonych inżynierów, głównie deweloperów Java, .NET i C/C++, a także eksperci w obszarze testowania, narzędzi BI, ServiceNow czy rozwiązań chmurowych. Tutejsi specjaliści realizują projekty dla kluczowych klientów firmy. Dodatkowo, od początku czerwca zajmują jedną z najnowocześniejszych powierzchni biurowych w regionie, w budynku Immobile K3.

– Jesteśmy partnerem dla innych oddziałów Sii w Polsce. Wspólnie budujemy zespoły specjalistów, aby jak najlepiej odpowiadać na potrzeby klientów – mówi Anna Boruszkowska-Becmer, Branch Manager w Bydgoszczy. – Do końca roku w Bydgoszczy powstanie Offshore Development Center (ODC), dla jednego z największych i najbardziej rozpoznawalnych światowych gigantów IT, z którym współpracujemy. Cieszymy się, że lider wśród producentów układów półprzewodnikowych zdecydował się zlokalizować swoje centrum rozwojowe właśnie tu. W ramach projektu, inżynierowie Sii rozwijają oprogramowanie niskopoziomowe a także uczestniczą w rozwoju automatycznych środowisk testowych. ODC to kolejne miejsca pracy, głównie dla programistów C/C++, C#, Python, a także dla osób z doświadczeniem w testowaniu. W oddziale budujemy także zespół back office, czyli działy HR, rekrutacji i administracji, dzięki którym będziemy mogli jeszcze dynamiczniej się rozwijać – dodaje Branch Manager Sii Bydgoszcz.

Potencjał rynkowy Bydgoszczy jest bardzo duży. Liczba zatrudnionych w tutejszych centrach usług BPO, SSC, IT i R&D to ponad 10 000 osób. Najważniejszą kategorią usług świadczonych w bydgoskich centrach niezmiennie jest IT.

– Spośród największych ośrodków usług biznesowych w Polsce, to właśnie Bydgoszcz zajmuje pierwsze miejsce, jeśli chodzi o udział usług IT w strukturze zatrudnienia. To konsekwencja realizowanej strategii i utrwalanie wizerunku Bydgoszczy, jako silnego ośrodka centrum nowoczesnych technologii i usług, z naszą lokalną specjalizacją IT. Oferując inwestorom stabilne środowisko biznesowe, mocne zaplecze techniczne oraz cenione uczelnie i wykwalifikowaną kadrę, z sukcesem budujemy wizerunek miasta otwartego na outsourcing – mówi Rafał Bruski, Prezydent Miasta Bydgoszczy.

– Cieszy nas fakt, że kolejne międzynarodowe firmy znajdują dobry klimat do inwestowania w naszym mieście. Dostęp do wiedzy technicznej, kompetentnych zasobów ludzkich i doskonałej infrastruktury to niewątpliwie atuty naszego miasta – mówi Edyta Wiwatowska, Prezes Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. – Zaangażowanie inwestorów, działania samorządu, dobra współpraca z lokalnymi szkołami średnimi czy uczelniami, a także aktywne wsparcie BARR sprawia, że inwestorzy tworzą nowe atrakcyjne miejsca pracy, w których otwarci i kompetentni pracownicy mają szansę na realizację projektów o globalnym zasięgu – dodaje.

Ważne projekty dla dużych graczy

O sile i doświadczeniu specjalistów z tej części Polski świadczą również role, które pełnią w bydgoskim oddziale Sii Polska.

– Obecnie pracuję dla klienta z branży farmaceutycznej. Zespół jest międzynarodowy, dlatego na co dzień współpracuję z kolegami z Anglii, Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii czy Japonii. W Sii kieruję największym zespołem dla tego klienta – tłumaczy Oktawian Grochowski, Test Leader w Sii Bydgoszcz.

W bydgoskim biurze pracuje również Paweł Imiela, Service Delivery Manager, który odpowiada za zarządzanie dostarczaniem usług w obszarze ServiceNow – nowoczesnej platformy usługowej stworzonej przez strategicznego partnera Sii Polska. Rolą Service Delivery Managera jest budowanie serwisów, wdrożenia oraz utrzymanie istniejących kontraktów. Jednym z projektów, realizowanym dla globalnej firmy consultingowej, jest m.in. system automatyzacji miejsc parkingowych we wszystkich biurach klienta. A to tylko jedno z licznych usprawnień, które są wdrażane. Specjaliści Sii Bydgoszcz realizują projekty dla wielu różnorodnych branż, takich jak: motoryzacja, fin-tech, usługi finansowe, bankowość, robotyka i automatyka, sektor publiczny, użyteczności publicznej czy medyczny.

– Aktualnie tworzę oprogramowanie dla niemieckich szpitali wspomagające je w wypełnianiu obowiązku dokumentowania, analizy i raportowania zrealizowanych zabiegów pod kątem jakości wykonania. Klient jest otwarty na moje sugestie i propozycje rozwiązań, dzięki czemu czuję, że mam realny wpływ na finalny kształt produktu – dodaje Arkadiusz Szechlicki, Fullstack Developer w Sii Bydgoszcz.

Nowe biuro dopełnieniem pierwszych sukcesów

Od czerwca zespół Sii Bydgoszcz przeniósł się do nowego biura zlokalizowanego w najnowocześniejszym budynku w regionie. Największym atutem obiektu, jest położenie w samym centrum Bydgoszczy, zaledwie 200 metrów od Starego Rynku.

– Cieszymy się, że tak rozpoznawalna firma jak Sii, dostrzegła atuty naszego budynku Immobile K3 i dołączyła do licznego grona naszych najemców. Zależało nam na stworzeniu miejsca, które stanie się rozpoznawalnym adresem na rynku biurowym i tchnie życie w najbliższą okolicę oraz przyciągnie marki dotąd nieobecne w Bydgoszczy. Poza nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi i architektonicznymi, niewątpliwie najważniejszym atutem budynku jest położenie w samym sercu miasta, co zapewnia doskonałą dostępność komunikacyjną, ale również umożliwia skorzystanie z oferty pobliskich restauracji, kafejek i atrakcji kulturalnych – tłumaczy Maciej Wawrzyniak, Dyrektor ds. Sprzedaży i Zarządzania Nieruchomościami, CDI Konsultanci Budowlani.

Motywem przewodnim wnętrza są czasy PRL-u – można tutaj znaleźć m.in. salkę konferencyjną o nazwie „Rada zakładowa” czy pokoje do pracy w ciszy „Brdyujście” oraz „Rozmowy kontrolowane”. Do dyspozycji inżynierów są także powieszone na ścianie deskorolki, longboardy czy hulajnogi.

– Doceniam, że od początku miałem wpływ na wygląd oraz sposób zagospodarowania nowej przestrzeni biurowej. Dzięki temu jest to miejsce, w którym chce się pracować i w którym naprawdę dobrze się czuję – mówi Fabian Ehrlich, .NET Developer w Sii.

O zadowoleniu i satysfakcji pracowników Sii świadczy również otrzymany po raz piąty tytuł Great Place to Work Polska i druga nagroda w skali ogólnoeuropejskiej. W najbliższym czasie w nowej przestrzeni biurowej w Bydgoszczy odbędą się dni otwarte oraz warsztaty technologiczne. We wrześniu bydgoski zespół będzie także obecny na corocznej konferencji bITconf. Informacje o wszystkich spotkaniach organizowanych przez Sii można znaleźć w dedykowanej grupie na Facebooku.

Informacje o aktualnych ofertach pracy w Sii Bydgoszcz można znaleźć na stronie firmy w zakładce kariera.

Sii Bydgoszcz biuro 5

Sii Bydgoszcz biuro 4

Sii Bydgoszcz biuro 7

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?