Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Dowiedz się, jak inżynierowie Sii Polska dbają o bezpieczeństwo najszybszych samochodów elektrycznych Porsche poprzez efektywną robotyzację linii produkcyjnej

Precyzja, najwyższa jakość realizacji oraz bezpieczeństwo — to wyróżniki, które doceniają klienci współpracujący z Centrum Kompetencyjnym Usług Inżynieryjnych Sii Polska. Są one szczególnie ważne dla naszych partnerów z branży motoryzacyjnej, którzy muszą mieć całkowitą pewność, że powierzają odpowiedzialne zadania najbardziej doświadczonym specjalistom. Dlatego to właśnie inżynierowie Sii zostali wyznaczeni do wsparcia produkcji najszybszych modeli aut elektrycznych marki Porsche w zakresie robotyzacji, automatyzacji oraz zwiększenia efektywności linii produkcyjnych.

Porsche to znany na całym świecie producent sportowych samochodów z ponad 80-letnią tradycją. Każdego roku marka wypuszcza na drogi prawie 300 000 nowych, luksusowych samochodów, spełniających najwyższe standardy bezpieczeństwa. Firma potrzebowała wsparcia doświadczonych zespołów inżynieryjnych w zakresie programowania robotów przemysłowych oraz sterowników PLC przy wdrożeniu i uruchomieniu stacji automatycznych, a także wsparcia przy rozpoczęciu produkcji i optymalizacji linii.

Szybkie auta, wielka odpowiedzialność i presja czasu

Eksperci z Centrum Kompetencyjnego Inżynierii Sii Polska otrzymali zadanie wsparcia niemieckiej linii produkcyjnej Porsche Taycan – najszybszego samochodu elektrycznego od Porsche, stanowiącego silną konkurencję dla najmocniejszych modeli Tesli. Fabryka zajmująca się produkcją modelu potrzebowała pomocy w zakresie robotyzacji, automatyzacji oraz poprawy efektywności prowadzonych prac.

– Istotnymi aspektami współpracy była wielka odpowiedzialność, ogromna skala projektu oraz presja czasu. Zespoły inżynieryjne Sii dostarczyły gotowe i przede wszystkim, bezbłędnie działające rozwiązania, w najkrótszym możliwym czasie, jeszcze przed wyznaczonym przez Klienta terminem. Pracując przy konstrukcji aut, którymi na co dzień poruszają się dziesiątki tysięcy kierowców, czuliśmy ogromną odpowiedzialność związaną z ich bezpieczeństwem, za którą szła najwyższa jakość naszych działań – mówi Przemysław Grzanka, Dyrektor Centrum Kompetencyjnego Usług Inżynieryjnych Sii Polska.

Precyzja rozwiązań i aktywne wsparcie zespołów inżynieryjnych

Nasze zespoły inżynieryjne były odpowiedzialne za uruchomienie stacji automatycznych, modyfikację i dostosowanie programów do wprowadzanych zmian  oraz wsparcie produkcji do osiągnięcia pełnej wydajności linii. Ponadto, inżynierowie aktywnie wspierali klienta proponując modyfikacje i usprawnienia.

Specjaliści Sii Polska odpowiadali za kluczową część procesu produkcji, w którym wklejane są przednie i tylne szyby, dach panoramiczny oraz spojler. Nasze zespoły składały się z robotyków oraz inżynierów systemów sterowania (PLC), którzy pracowali głównie na 6-osiowych manipulatorach ABB.

Głównym zadaniem inżynierów było odpowiednie zaprogramowanie robotów odpowiadających za nakładanie kleju na odpowiednie części auta. Eksperci Sii wykazali się ogromną precyzją i dokładnością dostarczonych rozwiązań – niewielka różnica, choćby o część milimetra, mogła spowodować niedokładne dopasowanie montowanego elementu względem położenia auta, a kilka minut przestoju mogłoby wygenerować wielotysięczne straty dla klienta.

Inżynierowie dostarczyli klientowi również dodatkowy projekt programu sprawdzającego inny istotny etap linii produkcyjnej – bezpieczne zdjęcie taśmy z karoserii auta. Przygotowali rozwiązanie zaakceptowane przez dział kontroli jakości Porsche, które uzyskało skuteczność na poziomie 99,9%.

– Automatyzacja i digitalizacja procesów produkcyjnych jest teraz jednym z głównych trendów nie tylko w branży Automotive ale w całym przemyśle. Ostatni rok pokazał jak bardzo zakłady produkcyjne uzależnione są od czynnika ludzkiego. Echa przestojów w fabrykach po pandemii COVID jeszcze nie milkną ale producenci zauważając trend coraz częściej inwestują w automatyzację i robotyzację swoich linii produkcyjnych – poprawiając tym samym jakość jak i uniezależniając się w większej części od pracy ludzkich rąk – mówi Szymon Karaś, Head of Automotive w Sii Polska.

Efektywna robotyzacja linii produkcyjnej z Sii Polska

Dzięki doświadczeniu i wysokiej precyzji inżynierów Sii Polska, linia produkcyjna Porsche jest w stanie efektywnie oraz bez zbędnych i kosztownych przestojów realizować zaplanowaną konstrukcję i budowę aut. Dostarczone przez Sii prace zakończyły się sukcesem, a linia zaczęła produkcję przed założonym terminem. Ponadto, klient docenił oraz wdrożył przygotowane przez nasze zespoły propozycje usprawnień.

– Podczas realizacji tego projektu przed zespołem stanęło wiele ekscytujących wyzwań związanych z robotyzacją produkcji. Praca dla tak rozpoznawalnej marki jak Porsche była niezmiernie satysfakcjonująca i cieszę się, że przygotowane przez nas rozwiązania znacząco zwiększyły wydajność i automatyzację prowadzonych działań – mówi Szymon Wróbel, robotyk. O projekcie i swojej pracy w nim Szymon również opowiedział na naszym blogu.

Skorzystaj z naszej skali i możliwości realizacji projektów dla klientów z całego świata, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa.  Sprawdź naszą ofertę i przekonaj się, jak możemy pomóc usprawnić procesy w Twojej firmie.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?