Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Fabryka o powierzchni 24 tys. m2 ruszyła w zaledwie 3 miesiące – brzmi nieprawdopodobnie? Sprawdź, jak eksperci Sii dokonali tego dla klienta Dywidag

Sii Polska kompleksowo wsparło w obszarze infrastruktury Dywidag Systems International, który stanął przed wyzwaniem uruchomienia nowej fabryki połączonej z przestrzenią biurowo-socjalną. Projekt okazał się wymagający nie tylko ze względu na swoją skalę i konieczność dostosowania się do regulacji związanych z wyposażeniem hali produkcyjnych. Dodatkowe trudności wiązały się z wyjątkowo krótkim terminem realizacji przedsięwzięcia oraz lockdownem.

Przeniesienie zasobów i całkiem nowa infrastruktura IT w 3 miesiące

Dywidag Systems International to część grupy będącej europejskim liderem w obszarze produkcji i dostawy systemów sprężania i rozwiązań geotechnicznych. Po latach funkcjonowania na rynku dotychczasowy oddział okazał się zbyt mały dla stale rozrastającej się firmy, dlatego Dywidag podjął decyzję o budowie i uruchomieniu w Rudzie Śląskiej nowej fabryki połączonej z przestrzenią biurowo-socjalną, o łącznej powierzchni 24 000m2.

Firma potrzebowała partnera, który nie tylko zaplanuje i dokona przeniesienia zasobów z aktualnej lokalizacji, ale też od podstaw zbuduje kompletną infrastrukturę IT w nowej siedzibie. Wszystko to w wyjątkowo krótkim czasie – projekt miał zostać zrealizowany w zaledwie trzy miesiące. Tego wyzwania podjęli się eksperci z Sii Polska.

– Mogę śmiało powiedzieć, że kiedy połączyliśmy siły z Sii, czułem się komfortowo, jeśli chodzi o kwestie związane z IT. Ich kierownik projektu ściśle współpracował z naszymi dostawcami, partnerami i generalnym wykonawcą całego zakładu – mówi Paweł Śliwonik, Operation Manager w Dywidag Systems International.

Od okablowania, przez serwerownie, po monitoring

Zespół Sii był zaangażowany w cały proces już na wczesnym etapie budowy fabryki.

– Gdy ogromna hala wraz z biurami dopiero powstawała, my planowaliśmy kolejne etapy projektu – mówi Piotr Sas, Delivery Manager w Sii Polska, odpowiedzialny za całość przedsięwzięcia. – Wykonaliśmy przegląd obecnej infrastruktury oraz poznaliśmy potrzeby Dywidag. Dzięki gruntownemu przygotowaniu mogliśmy zaproponować klientowi także sporo możliwych usprawnień – dodaje.

Projekt był realizowany kompleksowo, a wszystkie kwestie techniczne, takie jak okablowanie czy instalacja urządzeń infrastruktury IT były na bieżąco konsultowane z generalnym wykonawcą budowy. Wyzwaniem było sprostanie wszystkim regulacjom dotyczącym wyposażenia nowoczesnej hali produkcyjnej, takim jak m.in. kwestie bezpieczeństwa związanego ze strefami EX, p.poż i ścianami przeciwogniowymi, wymaganą kontrolą dostępu i drzwiami antypanicznymi czy monitoringiem CCTV.

Oprócz wykonania światłowodów, okablowania strukturalnego, instalacji szaf rackowych, kamer, Access Pointów, punktów kontroli dostępu, urządzeń MFD, sal konferencyjnych, Sii w pełni i od podstaw skonstruowało i wyposażyło też serwerownie. Dostarczono i uruchomiono nowe urządzenia sieciowe, a także skonfigurowano łączność od dwóch niezależnych dostawców, serwery, sprzęt do backupu danych oraz awaryjnego zasilania. Ostatnim etapem było zainstalowanie systemów do monitoringu, RCP, telefonii VoIP i bezpiecznego druku.

Szczegółowy plan prac w dobie lockdownu

W momencie udostępnienia ekspertom Sii budynku, zespól był gotowy do pracy.

– Wiedzieliśmy, co i w jakiej kolejności będziemy wykonywać, a sprzęt czekał już w naszych magazynach. Egzekwowaliśmy swój plan regularnie informując klienta o postępach prac i widocznych zagrożeniach, a tych w dobie lockdownu nam przecież nie brakowało. Mimo wielu niesprzyjających czynników zewnętrznych udało się nam zrealizować projekt na czas, a pracownicy Dywidag rozpoczęli pracę w nowej lokalizacji w ustalonym zaledwie kilka miesięcy wcześniej terminie – mówi Kamil Polniaszek, Project Manager w Sii Polska.

Dowiedz się więcej o naszych usługach w obszarze infrastruktury IT

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?