Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Efektywne zarządzanie karierą studentów, czyli system SiiCareer dla KUL

Zaledwie trzy miesiące trwało pełne wdrożenie systemu SiiCareer na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Jest to nowatorskie rozwiązanie, przygotowane przez Sii w oparciu o Microsoft Dynamics 365 (CRM), pozwalające na optymalizację pracy Biura Karier lubelskiej Uczelni i procesów rekrutacyjnych przez nią realizowanych. SiiCareer powstało również z myślą o studentach oraz absolwentach stawiających pierwsze kroki na wymagającym rynku pracy, uwzględniając ich potrzeby i wyzwania, które przed nimi stoją. Obecnie z systemu korzysta około 800 osób, a szacuje się, że liczba ta wzrośnie nawet do 1 500 w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

– Dzięki wdrożeniu rozwiązania SiiCareer Uczelnia ma szansę wspierać swoich studentów w rozwoju zawodowym już na starcie – mówi Piotr Żukowski, Dyrektor Business Unitu Public w Sii Polska. – Zintegrowany system, stworzony na bazie trzech komponentów, tj. Portalu Klienta, Portalu Pracodawcy oraz Nawigatora Karier, usprawnia poszczególne etapy poszukiwania zatrudnienia i selekcji kandydatów, jak również umożliwia weryfikację wiarygodności potencjalnego pracodawcy – dodaje Żukowski.

Narzędzie SiiCareer zapewnia nieograniczony dostęp do bazy danych integrowanej w czasie rzeczywistym. Znajdują się tu między innymi profile studentów, baza pracodawców, oferty pracy i kursów czy kalendarz wydarzeń Biura Karier. Doskonale sprawdza się funkcja automatycznego dopasowania kandydatów do ofert pracy na podstawie wskazywanych kryteriów. Poza tym, system oferuje bogaty zestaw dynamicznych raportów, a także automatycznych powiadomień i ankiet.

– Będąc prestiżowym ośrodkiem akademickim, niezmiennie od lat dbamy o utrzymanie najwyższych standardów kształcenia. Czujemy się odpowiedzialni za los naszych studentów i poprzez edukację chcemy ich realnie wspierać w wyborze optymalnej ścieżki kariery. Dlatego też zdecydowaliśmy się na inwestycję w platformę technologiczną Microsoft Dynamics 365, z której pomocą nawiązanie pierwszej współpracy i wybór jej formy nie stanowią najmniejszego problemu  stwierdza Marta Wziątek, Kierownik Projektu po stronie KUL. – Wdrożyliśmy SiiCareer, aby skrócić dystans między wchodzącym na rynek, często zagubionym pracownikiem a jego przyszłym pracodawcą. Ku naszemu zadowoleniu, system spotyka się z wyjątkowo pozytywnym odbiorem, a studenci już teraz nawiązują trwałe relacje zawodowe ­podsumowuje Marta Wziątek.

Rozwiązanie zaproponowane przez Sii znajduje również zastosowanie w procesie konstruowania programów nauczania. Wykorzystanie funkcji kategoryzacji z uwzględnieniem danych zgromadzonych w systemie jest idealnym sposobem na dostosowanie proponowanych zajęć dydaktycznych do potrzeb ich odbiorców. Co więcej, wdrożony przez KUL system realizuje zadania związane bezpośrednio z obsługą administracyjną studentów oraz kadry naukowej, co uznawane jest przez pracowników Uniwersytetu za ogromne udogodnienie. Wspiera on także działania promocyjne poprzez wysyłanie mailingów do pracodawców oraz partnerów biznesowych.

Więcej informacji na temat rozwiązania SiiCareer znajdziesz na www.siicareer.sii.pl

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?