Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Eksperci Sii opowiedzą o systemach wbudowanych podczas meetupu w Częstochowie

Sii rozpoczyna działalność w nowo powstałej lokalizacji w Częstochowie mocnym akcentem.  23 października 2018 organizuje meetup dedykowany specjalistom z obszaru systemów wbudowanych. Wydarzenie odbędzie się w otwartym we wrześniu biurze Sii przy ulicy Jasnogórskiej. O tematyce spotkania opowiadają eksperci Centrum Kompetencyjnego Systemy Wbudowane: Paweł Czapiewski oraz Łukasz Grądzik.

W 2018 roku Sii kontynuuje dynamiczny rozwój nie tylko pod względem poszerzania oferty o nowe kompetencje, ale również poprzez ekspansję terytorialną. Do istniejących ośmiu oddziałów Sii dołączyły kolejne cztery: w Rzeszowie, Bydgoszczy, Pile i Częstochowie. To ostatnie miasto jest szczególnie ważne dla nowego Centrum Kompetencyjnego Systemy Wbudowane. Właśnie w Częstochowie jest obecnie budowany nowy zespół inżynierów, który będzie realizować projekty dla światowych marek z branży motoryzacyjnej.

Nowe biuro zostało otwarte 1 września i już w październiku organizuje pierwsze wydarzenie technologiczne – meetup poświęcony systemom wbudowanym, w którym udział jest bezpłatny. Podczas spotkania będzie można posłuchać prezentacji dwóch ekspertów od lat realizujących projekty w tym obszarze. Paweł Czapiewski, Team Leader w zespole Centrum Kompetencyjnego Systemy Wbudowane, jest związany z Sii od pięciu lat. Zajmuje się tworzeniem i zapewnieniem jakości oprogramowania. Ma też kilkuletnie komercyjne doświadczenie z programowaniem w językach: C, C++, C#, Python. Łukasz Grądzik jest natomiast Service Delivery Managerem w Centrum Kompetencyjnym Systemy Wbudowane. To doświadczony inżynier systemów wbudowanych, od dziesięciu lat związany ze specjalizacją sektora motoryzacyjnego. Prowadzi projekty oparte o technologie embedded C, C++, Linux (generacje Yocto).

Barbara Kun, Marketing Account Manager: Dlaczego warto wziąć udział w meet-upie organizowanym przez Centrum Kompetencyjne Systemy Wbudowane?

Paweł Czapiewski, Team Leader: Mamy nadzieję, że taki meet-up będzie okazją do poznania i wymiany doświadczeń wśród zdolnych inżynierów specjalizujących się w obszarze embedded. A tych w Częstochowie nie brakuje…

Łukasz Grądzik, Service Delivery Manager: W Częstochowie jest wielu specjalistów z tego obszaru, osób zainteresowanych inżynierią na styku elektroniki oraz oprogramowania. Chcemy wspierać i integrować lokalną społeczność IT, dzielić się wiedzą oraz naszym doświadczeniem. W tej branży trzeba trzymać rękę na pulsie, cały czas się rozwijać. Chcemy pokazać w stronę jakich rozwiązań zmierza świat i na co warto postawić, aby nie wypaść z obiegu.

B.K.: Pawle, Twoja prezentacja nosi tytuł Meandry Nowoczesnego C++ 11/14/17 – omówienie m.in.: lambda, smart pointer, thread. Nad czym skupisz się podczas swojego wystąpienia?

P.C.: Język programowania C++ jest wiecznie żywy. Choć ma już ponad 30 lat, cały czas się zmienia, rozwija i dopasowuje do aktualnych trendów i potrzeb. Są projekty, również w sektorze urządzeń wbudowanych, w których właśnie ten język programowania sprawdza się najlepiej. Stąd pomysł na temat prezentacji. Jej celem jest wysunięcie na pierwszy plan najważniejszych nowinek, o których warto wiedzieć. To one najbardziej ułatwiają życie programistom pracującym w tym języku.

B.K.: Łukaszu, a na co Ty chciałbyś zwrócić uwagę uczestników podczas swojej prezentacji zatytułowanej Elastyczny system budowania własnej dystrybucji Linux – wprowadzenie do Yocto?

Ł.G.: Przede wszystkim chcemy pokazać, że Yocto to proste i przystępne, a jednocześnie elastyczne i potężne narzędzie, dzięki któremu można szybko zbudować rozwiązanie oparte o system Linux. Będzie ono dopasowane do naszych potrzeb oraz łatwe do przenoszenia na różne platformy sprzętowe.

B.K.: Powstanie nowego biura Sii w Częstochowie jest bezpośrednio związane z dynamicznym rozwojem Centrum. To właśnie na tym rynku poszukiwani są eksperci z doświadczeniem w systemach wbudowanych i architekturze AUTOSAR. Dlaczego waszym zdaniem warto dołączyć do zespołu i realizować projekty w Sii?

P.C.: W każdym naszym oddziale panuje fantastyczna atmosfera pracy. Taką również chcielibyśmy stworzyć w nowo otwartym biurze w Częstochowie. Jesteśmy firmą dynamicznie rozwijającą się, która współpracuje z największymi producentami szeroko pojmowanych urządzeń wbudowanych, dlatego potrzeba nam ambitnych i zdolnych inżynierów, którzy poszukują ciekawych wyzwań.

Ł.G.: Ogromną zaletą Centrum Kompetencyjnego Systemy Wbudowane w Sii jest możliwość pracy w różnorodnych projektach dla klientów z wielu branż, m.in. motoryzacyjnej, medycznej, multimedialnej, a także w kolejnictwie czy automatyce domowej. Umożliwia to pracę w różnych technologiach, od systemów hard real-time bare-metal i RTOS, po duże systemy na wielordzeniowych uC, pozostając jednocześnie u tego samego pracodawcy.

Zapisy na meetup nadal trwają. Program wydarzenia i bezpłatne bilety są dostępne na stronie wydarzenia. Zapraszamy do udziału w spotkaniu oraz do zapoznania się z ofertą Centrum Kompetencyjnego Systemy Wbudowane.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?