Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Eksperci Sii Polska przeprowadzają cyfrową transformację globalnego koncernu energetycznego SHV Energy

Grupa SHV Energy, globalny gracz na rynku energetycznym, stanęła przed wyzwaniem związanym z migracją swoich kluczowych systemów do chmury i uruchomieniem cyfrowego środowiska usprawniającego współpracę. Dzięki rozwiązaniom zaproponowanym przez Sii Polska, proces migracji i adopcji narzędzi Microsoft 365 przebiegł bezpiecznie i nie zakłócił codziennej pracy organizacji. Projekt objął ponad 15 krajów na 3 kontynentach. 

Cyfrowa transformacja globalnego koncernu 

SHV Energy to międzynarodowa grupa wyspecjalizowanych firm energetycznych. W Polsce SHV Energy wspiera czystą energię i konwersję ropy naftowej na gaz w ramach swojej spółki Gaspol. 

Zbudowanie nowoczesnego środowiska pracy bazującego na rozwiązaniach chmurowych było częścią większego programu unifikacji, centralizacji i transferu do chmury kluczowych systemów, na których opiera się praca spółek grupy. Projekt jest unikalny ze względu na zakres prac, ponieważ migracja objęła kilkadziesiąt spółek zlokalizowanych na kilku kontynentach do jednego wspólnego środowiska IT.

mapa wdrożeń usługi Microsoft 365 w oddziałach SHV

Głównymi czynnikami biznesowymi stojącymi za projektem były:

  • Zbudowanie środowiska do sprawnej współpracy: wykorzystanie aplikacji, takich jak Microsoft Teams i SharePoint, do udostępniania dokumentów i organizacji spotkań – zarówno tych doraźnych, jak i zaplanowanych z wyprzedzeniem. 
  • Zwiększenie poziomu bezpieczeństwa i unifikacji: zbudowanie centralnego systemu zarządzania i przechowywania danych. 
  • Wykorzystanie chmury jako narzędzia współdzielonego: udostępnienie pracownikom najnowszych i jednolitych wersji wspierającego ich oprogramowania. 
  • Wykorzystanie korzyści skali: jedna umowa z Microsoft obejmująca całą grupę, zamiast zawierania osobnych kontraktów dla każdego spółki. 

– Dlaczego SHV Energy zdecydowało się na współpracę z SiiMamy duże doświadczenie we wdrażaniu i stosowaniu rozwiązań chmurowych. Dzięki znajomości potrzeb poszczególnych sektorów jesteśmy w pełni przygotowani do spełnienia określonych wymagań i kryteriów bezpieczeństwa, takich jak te występujące w branży usług komunalnych lub instytucjach publicznychmówi Piotr Żukowski, Head of Industry Public & Utilities w Sii Polska 

Cyfrowe środowisko pracy jako część cyfrowej rewolucji

Współpraca rozpoczęła się od serii spotkań i warsztatów – discovery workshop meetingsSii oddelegowało grupę ekspertów, aby na miejscu u klienta zbudować plan współpracy. Projekt koncentrował się na migracji do chmury i uruchomieniu intranetu.

Sii przygotowało nowy korporacyjny intranet dla centrali SHV Energy, oparty na rozwiązaniu SharePoint modern experience. W przeszłości SHV Energy intensywnie korzystało z intranetu zbudowanego na wersji SharePoint On-Premise, nadszedł jednak czas na przejście do nowych, tak samo bezpiecznych rozwiązań chmurowych, które pozwolą na jeszcze sprawniejszy rozwój firmy w niemal każdym aspekcie codziennej pracy.

– W ramach projektu zmigrowaliśmy około stu kolekcji witryn, a przy tym dołożyliśmy wszelkich starań, aby był to proces szybki, bezpieczny i bez negatywnego wpływu na toczącą się u klienta normalną pracę –mówi Szymon Bochniak, Delivery Manager w Sii Polska. 

Całą migrację udało się zakończyć w ciągu jednego miesiąca.

Znaczenie procesu adopcji

– Nasz zespół położył duży nacisk na wszelkie działania adopcyjne, tak aby jak najlepiej zapoznać użytkowników z nowym środowiskiem – wyjaśnia Daniel Wiechczyński, Delivery Manager w Sii Polska.

– Aby wykonać to zadanie jak najlepiej, postanowiliśmy pracować na miejscu u klienta. Naszą misją było przeprowadzenie pracowników SHV Energy przez cały proces transformacji. Przygotowaliśmy serię szkoleń, zaczynając od najważniejszych aplikacji: SharePoint, One Drive i Microsoft Teams – dodaje Bartosz Wojciechowski, Architekt w Sii Polska.

Po pierwszej serii spotkań rozpoczął się kolejny etap szkoleń, skupiony na indywidualnych potrzebach przyszłych użytkowników Microsoft 365. Konsultanci Sii byli do dyspozycji na miejscu przez kilka tygodni. Dzięki temu mogli szybko odpowiedzieć na wszystkie pytania, służyć pomocą na co dzień i rozwiązywać problemy, które mogły się pojawić po uruchomieniu aplikacji.

Fazy migracji i adopcji rozwiązań Microsoft 365 w SHV Energy

Efekty transformacji

Od momentu rozpoczęcia współpracy z Sii, SHV Energy zauważyło pozytywne rezultaty wdrożenia nowych rozwiązań. Najważniejsze to:

  • Ograniczenie liczby wymaganych podróży i poprawa komunikacji dzięki MS Teams.
  • Zwiększenie produktywności poprzez ułatwienie pracownikom firmy współpracy w czasie rzeczywistym, stworzenie cyfrowego środowiska, w którym użytkownicy mogą pracować bezpiecznie także poza biurem.
  • Zmniejszenie kosztów operacyjnych i kosztów utrzymania licencji lokalnych i infrastruktury serwera.
  • Poprawa dostępności i bezpieczeństwa danych.

Droga, którą warto podążać 

Żyjemy w okresie rewolucyjnych zmian w obszarze sposobów pracy, używanych narzędzi, ale także nawyków związanych z wykonywaną pracą. Czwarta rewolucja przemysłowa ma ogromny wpływ na wszystkie gałęzie gospodarki, mimo że sposoby i prędkość jej przyswajania różnią się w zależności od sektora. 

– Przedsiębiorstwa branży utilities również się zmieniają. Coraz śmielej korzystają z nowych metod przetwarzania informacji i usług chmurowych, dostarczając swoim pracownikom narzędzia tworzące nowoczesne, cyfrowe środowisko pracy. Z tej drogi nie ma już odwrotu. W dzisiejszych czasach nie da się zwiększać efektywności i przyciągać wykwalifikowanych specjalistów, bez wdrażania nowoczesnych rozwiązań. SHV Energy daje doskonały przykład, jaką ścieżką powinna podążać branża utilities – mówi Piotr Żukowski. 

Aby dowiedzieć się więcej o rozwiązaniach Sii Polska dla sektora utilities skontaktuj się z nami.

Pobierz listę kontrolną migracji do Microsoft 365

Skorzystaj z naszej autorskiej listy, aby upewnić się, że Twój proces migracji przebiegnie bezproblemowo i bezpiecznie

POBIERZ POBIERZ

Dziękujemy!

Przepraszamy, coś poszło nie tak.

Odśwież stronę i spróbuj ponownie.

Błąd przesyłania pliku

Żaden plik nie został przesłany

Nieprawidłowy rozmiar pliku (maks. 5 MB)

Nieprawidłowy format pliku

Pusty plik

Przetwarzanie…

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?