Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Eksperci Sii Polska usprawnili procesy sprzedażowe w Becton Dickinson dzięki Power Apps

Becton Dickinson, czołowa firma na światowym rynku technologii medycznych, stanęła przed wyzwaniem związanym z usprawnieniem procesów zarządzania sprzedażą. Rozwiązanie zaproponowane przez ekspertów z Sii Polska oparte o technologie Microsoft, w tym Power Apps, pozwoliło na zautomatyzowanie istniejących procesów biznesowych i całkowicie zastąpiło systemy wykorzystywane do tej pory. W efekcie działy handlowe otrzymały wygodne narzędzie, które w oparciu o wiarygodne informacje pomaga budować politykę cenową firmy.

Sprawniejsze zarządzanie sprzedażą w globalnej firmie

Becton Dickinson jest globalnym liderem, oferującym innowacyjne rozwiązania, które wspierają m.in. badania medyczne i genomiczne, zwiększają jakość i szybkość diagnozowania chorób zakaźnych i nowotworów.

Przed firmą stanęło kilka wyzwań w obszarze zarządzania sprzedażą, który należało usprawnić. Becton Dickinson potrzebował dostępnego na jednolitej platformie narzędzia wspierającego działy handlowe w obszarze planowania i predykcji. Nowe rozwiązanie miało zastąpić mniej wydajne systemy wykorzystywane do tej pory w firmie.

Wyzwaniem w projekcie była optymalizacja narzędzi wspierających sprzedaż tak, aby możliwe były:

  • synchronizacja dużej liczby wykonywanych operacji,
  • szybkie generowanie korytarzy sprzedażowych,
  • poprawa wydajności analizy danych.

Odpowiedzią na potrzeby klienta okazało się rozwiązanie oparte o Microsoft Power Apps. Jest to platforma umożliwiająca tworzenie niestandardowych aplikacji, które mogą być używane wewnątrz organizacji dla określonych potrzeb biznesowych oraz udostępniane na zewnątrz w celu obsługi procesów biznesowych klienta. Ze stworzonych aplikacji można korzystać na urządzeniach stacjonarnych i mobilnych (iOS, Android, Windows).

– Jednym z celów BD było znalezienie sposobu na maksymalizację korzyści płynących z inwestycji w Microsoft 365. Nasz zespół szybko zrozumiał, że rozwiązaniem obecnej sytuacji może być wykorzystanie posiadanej subskrypcji i technologii Power Platform. Do projektu zaprosiliśmy ekspertów z Sii Polska, specjalizujących się w tym obszarze – mówi Istvan Szabo, Dyrektor Strategii Cenowych w Becton Dickinson.

Przewaga Power Apps

Wykorzystanie narzędzi Microsoft pozwoliło na zintegrowanie procesów biznesowych w ramach jednego rozwiązania, ich automatyzację i usprawnienie przepływów pracy.

– Przewaga Microsoft Power Apps związana jest możliwością ich szybkiego zaimplementowania. Tzw. „quick win” można osiągnąć w niespełna kilka dni, dostarczając biznesowi gotowe rozwiązanie. Wdrożenia, które trwały kilka miesięcy, teraz mogą powstawać w ułamku tego czasu. W technologii Power Apps możemy opracowywać skalowalne aplikacje biznesowe, które zwiększają wydajność każdej organizacji, oszczędzając czas i pieniądze – mówi Artur Rusek, Business Development Manager w Sii Polska.

Usprawnianie sprzedaży w praktyce

Dedykowany zespół ekspertów Sii Polska i Becton Dickinson przygotował w oparciu o technologię Power Apps (Model Driven Apps) narzędzie, które dostarcza działom handlowym wiedzę i informacje potrzebne do podejmowania decyzji sprzedażowych. Nowe rozwiązanie optymalizuje także ceny, dając wiarygodną informację o prowadzonej sprzedaży i polityce marż.

System zasilany jest danymi historycznymi pochodzącymi z różnych źródeł, regionów geograficznych i rynków, na których firma prowadzi swoją sprzedaż. Następnie użytkownik tworzy korytarz cenowy dla wybranego zasięgu geograficznego i grupy produktowej. System analizuje zebrane dane i na ich podstawie generuje propozycję limitów marżowych. W większości przypadków zaproponowane wartości są akceptowane bez dodatkowej modyfikacji. System oferuje również szereg raportów i wizualizacji (PowerBI), które wspomagają użytkownika w doborze odpowiednich wartości.

W projekcie wykorzystane zostały rozwiązania z obszaru Microsoft:

  • PowerApps (online),
  • Flow,
  • Azure (Azure Functions, Application Insights, Azure SQL, Azure Data Factory, AAD, Storage Account, KeyVault, Azure Redis Cache, Elastic App Search, Elastic Search, Kibana, Azure Automation)
  • PowerBI
  • Sway
  • Microsoft Forms
  • Yammer

Perspektywy na przyszłość

Firma Becton Dickinson postrzega Power Apps jako element budowania przewagi konkurencyjnej na szybko zmieniającym się rynku, który codziennie przynosi nowe wyzwania.

W kolejce czekają kolejne obszary biznesowe, które będą rozwijane dzięki tym narzędziom. Jednym z nich jest konfigurator produktów oferowanych przez klienta, który będzie korzystał z już powstałych funkcjonalności. Będzie to jedyne w swoim rodzaju rozwiązanie, które pozwoli zrealizować cały projekt badawczy, od konfiguracji produktów, po analizę otrzymanych danych.

Biorąc pod uwagę skalowalność rozwiązań dostarczonych przez Sii Polska, Becton Dickinson planuje rozszerzać i udostępniać przygotowane rozwiązania na wszystkich rynkach, na których prowadzi działalność.

Dowiedz się więcej o rozwiązaniach z obszaru MS Dynamics 365 odwiedzając naszą stronę.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?