Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Eksperci Sii wspierają Młode Talenty

Ruszył nowy rok akademicki a wraz z nim szereg inicjatyw Sii skierowanych do studentów! W zeszłym roku zorganizowaliśmy aż 50 eventów w 12 lokalizacjach w całej Polsce, nie ograniczając się jedynie do uczelni technicznych. Studenci mieli okazję poszerzać swoją wiedzę i zyskać praktyczne umiejętności, dzięki organizowanym przez nas między innymi wykładom, warsztatom i targom pracy. Otwieraliśmy też przed nimi drzwi naszych biur, aby na organizowanych w nich spotkaniach osobiście poczuli ducha Sii. Praca była intensywna, a w roku akademickim 2023/2024 zawieszamy poprzeczkę jeszcze wyżej. Sprawdź, co szykujemy!

Przestrzeń do współpracy, czyli strefy coworkingowe na uczelniach

Wierzymy, że klimat twórczej współpracy jest siłą napędową każdego przedsięwzięcia. Każde spotkanie potrzebuje jednak odpowiedniej przestrzeni. Sii wyszło naprzeciw potrzebom studentów i zadbało o stworzenie komfortowych stref coworkingowych do wspólnej nauki i kreatywnego spędzania czasu.

16 marca 2023 roku, na bazie współpracy Sii z Uniwersytetem Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie, otworzyliśmy strefę coworkingową na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki. 23 października otworzyliśmy kolejną przestrzeń, tym razem na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, zostając jednocześnie Złotym Partnerem Wydziału.

Obie strefy wyposażyliśmy z dbałością o komfort studentów, starając się o oddanie klimatu i ducha biur Sii. Przestrzenie cieszą się dużym powodzeniem, służąc studentom jako miejsce do wspólnej nauki, rozwiązywania problemów, odpoczynku i powtarzania materiału, a także organizacji niewielkich wydarzeń lub spotkań z praktykodawcami. Ośmieleni sukcesem projektu planujemy otworzenie nowej strefy coworkingowej jeszcze w tym roku.

Współpraca, która wzbogaca obie strony, czyli partnerstwa Sii z uczelniami

W Sii stawiamy na naukę od doświadczonych praktyków, dlatego nasi eksperci chętnie dzielą się wiedzą biznesową w naturalnym środowisku studentów. Efektem jest aktywna współpraca z aż 34 uniwersytetami w całym kraju i oficjalne partnerstwa Sii z 14 uczelniami. W naszej współpracy ze środowiskiem akademickim przykładamy dużą wagę do wysłuchania potrzeb uczelni i prowadzenia działań przynoszących maksymalne korzyści dla obu stron. Specjaliści Sii biorą udział w organizacji uczelnianych eventów i wykładów naświetlających tematy od praktycznej, biznesowej strony, a także obejmują patronat nad przedmiotami i konsultują opracowywanie sylabusów.

W dopiero rozpoczętym roku akademickim 2023/2024 nawiązaliśmy już oficjalne partnerstwa z dwiema nowymi uczelniami: Wyższą Szkołą Ekonomii i Innowacji w Lublinie oraz Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Partnerstwa podpisali dyrektorzy oddziałów – Artur Palac i Tomasz Eberbach.

Open Days, czyli poznaj Sii osobiście

Wielokrotnie w ciągu roku otwieramy nasze podwoje i zapraszamy studentów do biur Sii. W ubiegłym roku akademickim zorganizowaliśmy aż 8 Open Days – odbywających się w semestrze letnim cyklicznych eventów w formie meetupu. Aż 262 uczestników Open Days miało okazję poszerzyć sieć kontaktów i wzbogacić wiedzę techniczną podczas spotkań z ekspertami Sii. Podczas tegorocznych spotkań omawialiśmy tematy związane z zastosowaniem metodologii zwinnych w zarządzaniu projektami, programowaniem funkcyjnym w języku Java oraz strategiami przygotowania do rozmów technicznych w procesie rekrutacji.

Wykorzystanie wiedzy w praktyce, czyli staże i oferty juniorskie dla studentów

Naszą misją jest wpływanie na rozwój branży IT poprzez aktywne wspieranie młodych talentów na rynku pracy. Rekrutacja na staże w Sii jest otwarta cały rok, jednak najwięcej ofert publikujemy przed Letnią Akademią Talentów, która jest okazją do sprawdzenia swoich sił zarówno na stanowiskach technicznych, jak i backoffice. Rekrutacja do LAT startuje w okolicach wiosny, a okres stażowy obejmuje lipiec, sierpień i wrzesień. Nasze wsparcie dla początkujących adeptów IT nie kończy się na ofercie stażowej – aby zapewnić jak najpłynniejsze wdrożenie stażystów, umożliwiamy im korzystanie z szerokiego pakietu benefitów, przyjazny onboarding, programy Buddy i mentoringowe, a także specjalistyczne szkolenia umiejętności technicznych i miękkich.

To nie wszystko, czyli inne inicjatywy Sii

Nasze dążenie do wsparcia studentów w stawianiu pierwszych zawodowych kroków skutkuje udziałem w różnorodnych, często zaskakujących, przedsięwzięciach. Do naszych inicjatyw związanych ze środowiskiem akademickim należy między innymi współpraca białostockiego CC Embedded z kołem naukowym Dynamics przy tworzeniu robota przewodnika, objęcie patronatem studiów podyplomowych Cyberbezpieczeństwo na WSPiA lub konsultacje sylabusa specjalizacji Sztuczna Inteligencja. Dodatkowo, jako jeden ze sponsorów PWR Racing Team, przyczyniliśmy się do zakupu systemu LIDAR dla bolidu RT13e.

W roku akademickim 2022/2023 mieliśmy przyjemność zorganizować wiele ciekawych wydarzeń. Podczas „Poniedziałku z IT” na Uniwersytecie Śląskim nasz ekspert, Radosław Krzywiecki, wprowadził słuchaczy w świat języka Java. W ramach Akademii Przedsiębiorczości na UMCS Bartosz Stucke przekazywał wiedzę na temat testów automatycznych. Na Politechnice Lubelskiej przeprowadziliśmy wykład z cyklu „Okiem Praktyka”, który skupiał się na podstawach architektury i event sourcing. Dodatkowo, na Politechnice Poznańskiej, Wiktor Łoś prowadził wykład na temat nowoczesnych technologii w branży IT.

Rozpoczęty niedawno rok akademicki zapowiada się równie intensywnie! Jeśli nie chcesz przegapić organizowanych przez nas wydarzeń, sprawdzaj aktualności w zakładce dla studentów na stronie Sii.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?