Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Inżynier Sii Polska nominowany do tytułu Testera Roku w konkursie Testing Heroes

Zbigniew Dorcz, Starszy Inżynier ds. Testów Wydajnościowych w Sii jest nominowany w konkursie Testing Heroes, organizowanym co roku przez Tricentis – wiodącego dostawcę rozwiązań wspierających testowanie oprogramowania w procesach wytwórczych Agile i DevOps. Zbyszek walczy o tytuł Testera Roku w kategorii The Performer – możesz zagłosować na niego na stronie Testing Heroes Awards 2019.

Nagrody Testing Heroes, przyznawane są osobom oraz zespołom, które w ciągu roku wyróżniały się swoimi osiągnięciami i przysłużyły się społeczności testerskiej.

Jaki powinien być Tester Roku? Według Tricentis, ma stosować nowoczesne podejście do testów wydajnościowych, dzięki któremu aplikacje działają niezawodnie przed, w trakcie i po każdym nowym wdrożeniu. Powinien też rozumieć potrzebę ciągłego testowania, aby identyfikować problemy na wczesnym etapie pracy nad aplikacjami.

Jaki jest Zbyszek?

Zbigniew Dorcz, Starszy Inżynier ds. Testów Wydajnościowych: Jestem osobą, która lubi nowe wyzwania. Ciągle poszerzam swoją wiedzę i rozwijam kompetencje.  Specjalizuję się w testach wydajnościowych oraz testach bezpieczeństwa (pentestach) – to zdecydowanie mój ulubiony rodzaj testów i cieszę się, że właśnie tym mogę się zajmować w Sii Polska.

Dlaczego interesuje Cię akurat ten obszar?

Z.D.: Bo mogę psuć na potęgę i nikomu nie muszę się tłumaczyć z tego, że położyłem całe środowisko. A najpiękniejsze jest to, że nie muszę tego wszystkiego potem naprawiać i poprawiać błędów. To jest po prostu najlepsza praca pod słońcem!

A na poważnie – jest to praca, która stawia przed testerem duże wymagania, potrzebna jest tu solidna wiedza i umiejętności. Nie jest sztuką stworzenie skryptu, który zakłóci funkcjonowanie 8 serwerów jednocześnie, ale poprawna interpretacja wyników takiego testu i znalezienie wąskich gardeł, które były powodem niedziałającego poprawnie środowiska. Oczywiście po zidentyfikowaniu problemów, moim obowiązkiem jest zasugerowanie skutecznych rozwiązań, które pomogą zapobiegać tego typu sytuacjom w przyszłości i pomogą usprawnić systemy klienta.

Jakimi projektami zajmujesz się w Sii Polska?

Z.D.: Podczas mojej 3-letniej pracy w Sii byłem zaangażowany w ogromną ilość projektów z zakresu testów wydajnościowych i testów bezpieczeństwa.

Dla firmy LPP, polskiego dystrybutora odzieży, zbudowaliśmy całą infrastrukturę wykorzystywaną do wykonywania testów. Musiałem m.in. napisać całe środowisko, które pozwoliło zasymulować działanie kilku tysięcy kas fiskalnych. Innym ciekawym projektem, realizowanym dla amerykańskiej firmy zajmującej się przeglądami technicznymi nowych samochodów, było przygotowanie skryptów weryfikujących sensory odpowiedzialne za monitorowanie i analizowanie innych pojazdów. Moim zadaniem było też zakłócenie działania serwerów jednej z największych polskich stacji telewizyjnych.

Każdy nowy projekt i klient to okazja do poszerzania wiedzy. Firmy, z którymi pracujemy, korzystają z przeróżnych technologii.  Czasem zdarza się, że muszę się w danej technologii dodatkowo doszkalać, aby lepiej ją zrozumieć i dokładnie poznać jej funkcjonowanie. Dzięki temu jestem w stanie lepiej zaplanować i przeprowadzić testy, co pozwala na szybsze przygotowanie solidnej analizy końcowej ich wyników.

Dlaczego warto być testerem?

Z.D.: Ta praca daje dużo satysfakcji. Nie pozwala Ci się nudzić, cały czas stawia przed Tobą nowe wyzwania. Ale najważniejsze jest to, że mamy realny wpływ na poprawę codziennego życia osób korzystających z rozwiązań, które testujemy. Dbamy o to, żeby ich praca mogła przebiegać sprawniej, bardziej komfortowo i bezpiecznie. Dzięki nam można wyeliminować niektóre problemy jeszcze przed ich pojawieniem się.

W konkursie Testing Heroes 2019 możesz głosować na Zbyszka do 4 października.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o testowaniu w Sii Polska, odwiedź stronę Centrum Kompetencyjnego Usługi Testowe.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?