Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

IT@BANK 2018: Sii pośród wiodących dostawców usług IT dla sektora bankowego

Podczas tegorocznej konferencji IT@BANK ogłoszony został 13. ranking firm informatycznych świadczących usługi dla sektora finansowego. Podobnie jak w ubiegłym roku, Sii znalazło się w czołówce zestawienia w kilku kategoriach.

IT@BANK 2018 to największe i najbardziej prestiżowe spotkanie przedstawicieli środowiska informatycznego i sektora bankowego w Polsce. Ostatnią edycję poświęcono najnowszym, globalnym trendom w IT oraz wpływowi nowych technologii na rozwój i efektywność branży finansowej.

Wzorem ostatnich lat, kulminacyjnym punktem wydarzenia było ogłoszenie wyników rankingu firm informatycznych, organizowanego przez „Miesięcznik Finansowy BANK”. W tegorocznej, trzynastej już odsłonie, wystartowało 57 firm z branży teleinformatycznej. Przedsiębiorstwa oceniano nie tylko pod kątem generowanych przez nie przychodów, efektywności, czy potencjału rozwojowego, ale także pod względem ich pozycji na rynku określanej na podstawie przyznawanych przez redakcję punktów. Zarówno w kategorii dostawców oprogramowania, jak i ich pozycji w bankowości, Sii zajęło wysokie trzecie miejsce. Firma uplasowała się również w czołówce firm IT pod kątem potencjału wzrostu oraz efektywności.

Rozwój  usług dla sektora finansowego to jeden z kluczowych kierunków biznesowych dla Sii. Wysoka pozycja naszej firmy w tak wielu kategoriach potwierdza jedynie, że obrana przez nas strategia jest nie tylko słuszna, ale również skuteczna. Już teraz współpracujemy z wieloma bankami w Polsce oraz zagranicą, wciąż rozszerzając zakres współpracy; szczególnie pod kątem poziomu zaawansowania dostarczanych usług z zakresu analityki predykcyjnej, automatyzacji, robotyki, czy technologii opartej na transformacji cyfrowej – komentuje Jacek Czarnota, Dyrektor Business Unitu Banking w Sii.

Dobra koniunktura na rynku nie we wszystkich przedsiębiorstwach wpłynęła jednak na wzrost zysków generowanych w ramach sprzedaży do sektora bankowego. Wpływ na to ma coraz większa konkurencja wśród dostawców.

Według raportów IDC, branże takie jak finanse są szczególnie ważne w kreowaniu i napędzaniu ekonomii cyfrowej. Właśnie ten sektor staje się lokomotywą procesów digitalizacji, bo tam konkurencja o klienta jest bardzo duża. Równocześnie rosną jednak wymagania wobec dostawców, a kluczową przewagą staje się specjalizacja sektorowa. Biorąc pod uwagę poziom zaawansowania wdrażanych rozwiązań, można powiedzieć, że instytucje zarządzające kapitałem stają się już spółkami IT, które świadczą usługi bankowe – dodaje Jacek Czarnota.

Więcej informacji na temat projektów realizowanych przez Sii znajduje się na stronie.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?