Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Job Changer – potężne narzędzie zaprojektowane, aby wspierać proces zmiany ścieżki kariery

Od ponad roku w Sii pracownicy mogą korzystać z aplikacji Job Changer. Firma stworzyła to pionierskie rozwiązanie, aby jeszcze efektywniej wspierać rozwój zawodowy poprzez możliwość zmiany projektu. Rozwiązanie dedykowane jest dla wszystkich osób poszukujących nowych wyzwań i często stanowi jeden z ważnych argumentów dla kandydatów chcących dołączyć do Sii.

Kolejny krok w karierze

Zmiany w życiu zawodowym niejednokrotnie wymagają wiele wysiłku oraz odwagi. Mimo że rynek pracy staje się coraz bardziej atrakcyjny, udział w rekrutacji wciąż wiąże się z ryzykiem oraz pochłania dużo czasu i energii. Przeglądanie ofert, rozmowy kwalifikacyjne, zdobywanie informacji o potencjalnym pracodawcy i zderzenie oczekiwań z rzeczywistością – z tym wszystkim musi zmierzyć się kandydat.

Job Changer jest odpowiedzią na te problemy, ponieważ pozwala na zmianę ścieżki kariery wewnątrz organizacji. Aplikacja umożliwia zmianę projektu, obszaru specjalizacji czy lokalizacji na jedną spośród 12 oddziałów Sii. Dzięki niej nie ma konieczności przeprowadzania szczegółowej analizy struktury organizacji i specyfiki jej działalności, dopełniania kolejnych formalności, zapoznawania się z systemami raportowania czasu pracy i fakturowania, portalami czy zwyczajami firmowymi.

–  Ryzyko jest minimalne, a wszystkie korzyści płynące ze zmiany pozostają – mówi Joanna Kucharska, Chief Human Resources Officer w Sii. – Job Changer to możliwość zmiany stanowiska, technologii, czy zadań, cała paleta możliwych zmian. Oferując dostęp do różnych technologii czy nowych obszarów, aplikacja sprzyja ogólnemu rozwojowi. Pracownik otrzymuje solidny zastrzyk energii, a jego CV wzbogaca się o nowe doświadczenie – dodaje.

Wsparcie Twoich wyborów

Pracownicy decydują się na rozpoczęcie pracy w nowym projekcie z wielu powodów. Czasem przyczyna jest prosta do zdefiniowania – „przenoszę się do innego miasta ze względów osobistych”, „zafascynowała mnie inna technologia”, „chcę poznać nowy obszar”. Często jednak powód okazuje się dużo mniej oczywisty i trudniejszy do zidentyfikowania – „nie podoba mi się sposób zarządzania mojego przełożonego”, „nie mam już serca do tego projektu, odczuwam brak motywacji”, „potrzebuję nowych wyzwań”. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pracowników, Sii od wielu lat proponuje im elastyczny model ścieżki kariery. Job Changer wnosi w to podejście zupełnie nową jakość. – Aplikacja ma pomóc nam zrozumieć potrzeby naszych pracowników. Systemowo wymaga to zaangażowania zarówno działów Retention i HR Support, jak i Line Managerów – tłumaczy Joanna Kucharska

Indywidualne podejście

Job Changer to elastyczne rozwiązanie, zaprojektowane przy założeniu, że każdy pracownik to odrębna, indywidualna historia. Aplikacja pozwala uprościć proces zgłaszania wniosku o zmianę oraz usprawnić jego późniejszą realizację przez dział Retention & HR Support. Jest udogodnieniem dającym możliwość szczegółowego przeanalizowania wniosku konkretnego pracownika.

Paradoksalnie, wprowadzenie formalnej ścieżki zmiany dodało pracownikom odwagi. Nowe rozwiązanie jest potwierdzeniem tego, że Sii stawia przede wszystkim na rozwój i wspiera indywidualne decyzje dotyczące zmian projektowych. Kampania przedstawiająca zalety tego rozwiązania zarówno pracownikom, jak i managerom, została przeprowadzona w zeszłym roku. Jakie przyniosła efekty?

„Dokładnie tego szukałem!”

„Wkraczam na zupełnie nowy grunt. Jeszcze nigdy w karierze nie czułem się za coś tak mocno odpowiedzialny, a dokładnie o to mi chodziło” – tak brzmiał e-mail otrzymany przez Dział Retention & HR Support od Huberta, inżyniera ds. oprogramowania, po zakończeniu procesu zmiany projektu. Wiadomości tego typu stanowią najlepszy dowód na to, że aplikacja Job Changer przynosi wymierne korzyści. W ciągu ostatnich 12 miesięcy zostało złożonych 261 wniosków. 53% pracowników udało się zmienić projekt, a 25% wniosków jest nadal w fazie rozpatrywania. 14% z nich wycofano w związku z pozytywnymi zmianami w projekcie lub zmianą zdania pracownika. W 3% przypadków nie otrzymano zgody przełożonego, np. ze względu na niesatysfakcjonujące wyniki, bądź brak zaangażowania pracownika. 5% wnioskujących odeszło z Sii.

Statystyki dają obraz tego, ile osób decyduje się na zmianę ścieżki kariery i ile z nich podejmuje nowe wyzwanie. Jednak w Sii liczą się przede wszystkim pasja, zaangażowanie i poczucie spełnienia. Dlatego to właśnie opinie zadowolonych pracowników przynoszą specjalistom HR szczególną satysfakcję i radość – są dowodem, że Job Changer rzeczywiście wspiera ich rozwój kariery.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?