Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Testy wydajnościowe nowej generacji to gwarancja wydajności i stabilności – poznaj najbardziej efektywne rozwiązania współczesnego testingu

Czemu testy wydajnościowe są obecnie nawet bardziej istotne, niż przed pandemią i jak stawić czoła dynamicznym zmianom, które zachodzą w środowisku cyfrowym? Wspólnie z ekspertami Tricentis omawiamy najbardziej efektywne rozwiązania w obszarze współczesnego testingu.

Nikt nie ma wątpliwości, że żyjemy w czasach, w których każdy rok przynosi nam coś nowego. I choć przyzwyczailiśmy się, że branża motoryzacyjna czy elektroniczna zaskakuje nas nowinkami rodem z filmów science fiction, nikt nie spodziewał się, że rok 2020 całkowicie zmieni dotychczasowy sposób naszego życia. Ograniczenia spowodowane pandemią wywołaną wirusem SARS-CoV-2 zmusiły nas do pozostania w domach i unikania kontaktu z innymi ludźmi. Powstrzymały nas od normalnych aktywności takich jak zakupy w sklepie czy wizyta na poczcie. W jednej chwili całe nasze życie przeniosło się do Internetu, a realizacja większości usług przestała wymagać wychodzenia z domu.

Witajcie w świecie online

– Szwajcaria zajmuje jedno z najwyższych miejsc w rankingu najbardziej innowacyjnych państw w Europie. Szwajcarskie firmy nie tylko dbają o nowoczesne i przyjazne użytkownikom narzędzia, ale równie dużą wagę przykładają do ich efektywności, co w naturalny sposób przekłada się na ich zainteresowanie testami wydajnościowymi – mówi Maciej Topczewski, Country Business Lead Switzerland w Sii Poland.

W 2020 8,42 milionów ludzi w Szwajcarii weszło do Internetu, korzystając z każdego rodzaju dostępnych urządzeń. To oznacza, że z Internetu aktywnie korzysta prawie 97% populacji. Ponad 70% robi zakupy i płaci rachunki online, a 52% używa mobilnych aplikacji zakupowych. Tak gwałtowny wzrost i szerokie użycie Internetu w życiu codziennym stanowi okazję do rozwoju dla wielu firm. Utrzymanie klientów i zapewnienie dobrego doświadczenia użytkownikom online stanowi wyzwanie, któremu musi sprostać coraz więcej przedsiębiorców.

W ciągłej aktualizacji

W odpowiedzi na potrzeby rynku, firmy programistyczne zmuszone są do częstego wydawania nowych wersji swoich aplikacji.

– Szybko ewoluujący charakter cyfrowej transformacji, a także rosnąca presja wydawania nowego oprogramowania i aplikacji, w zauważalny sposób obciąża proces rozwoju cyfrowych produktów. Konieczność podejmowania szybkiego i zwinnego działania często odbywa się kosztem właściwego testowania i jakości produktu końcowego. Skutkuje to niestabilnymi oraz nieefektywnymi aplikacjami i wymaga wypracowania nowego podejścia, które może w najbardziej efektywny sposób rozwiązać problem braku odpowiednich testów – mówi Peter Szedlacek, Sr. Director EMEA Channel and Strategic Alliances w Tricentis.

Skrócony procesu rozwoju i kompromis w obszarze jakości produktu końcowego przekłada się na występowanie problemów, zakłóceń i usterek podczas korzystania z niedopracowanych aplikacji. Jednocześnie rosnąca świadomość użytkowników i obecność konkurencji na rynku sprawiają, że klienci będą korzystać z usług dostawcy, który dopilnował, żeby wszystko działo tak, jak powinno.

Partner do testów poszukiwany

Sii od lat przygotowuje rozwiązania mające na celu poprawę efektywności procesów testowych, w szczególności testów wydajnościowych, które stają się kluczowe w tak dynamicznie zmieniającym się świecie. Fundamentem skutecznych testów wydajnościowych jest dla Sii partnerstwo z wiodącymi dostawcami narzędzi wspierających ten obszar.

Tricentis ze swoją ofertą NeoLoad, która obsługuje wszystkie nowoczesne technologie, niezależnie od tego, czy jest to strona internetowa, sklep internetowy, aplikacja mobilna, VoD, IoT, WebSocket, SAP, Flex czy Citrix – był dla nas oczywistym wyborem. Decydując się na współpracę z Tricentis NeoLoad zyskaliśmy pewność nie tylko obsługi wszystkich technologii, ale jako efekt końcowy otrzymaliśmy jedno rozwiązanie, jeden język skryptowy i ujednolicone pokrycie technologii.

Co więcej rozwiązanie NeoLoad można zintegrować z większością narzędzi wspierających proces rozwoju, a otwarte API pozwala na budowanie własnej integracji. Dodatkowo NeoLoad umożliwia przeprowadzenie testów na dowolnym etapie procesu rozwoju – dzięki testowaniu API i GUI można go używać już na wczesnym etapie cyklu aplikacji testowej.

Testuj z najlepszymi, ale… nie zapominaj o monitorowaniu

Samo testowanie to jednak za mało, żeby zapewnić najwyższą jakość działania systemu. Do pełnego obrazu jego wydajności potrzebujemy wiedzy, co dokładnie powoduje, że system zachowuje się tak, jak się zachowuje pod danym obciążeniem.

Do monitorowania aplikacji wykorzystujemy Dynatrace – narzędzie pozwalające pełną automatyczną instrumentalizację aplikacji, rozpoznawanie technologii oraz śledzenie zachowania poszczególnych komponentów aplikacji. Agent Dynatrace śledzi każdą akcję użytkownika – od wysłania zapytania do otrzymania odpowiedzi na każdym etapie jej realizacji. Dodatkowo dane te nie są próbkowane, dzięki czemu możemy być pewni ich kompletności.

Prześledźmy to z Dynatrace

Dynatrace wspiera monitorowanie na poziomie infrastruktury, gromadząc statystyki dotyczące zarówno aplikacji, jak i mikroserwisów. Sprawdza system pod kątem podatności na luki, mierzy satysfakcję użytkownika i dostarcza dane do analizy biznesowej. Warto również wspomnieć, że Dynatrace jest kompatybilny z ponad 500 technologiami.

Wszystkie dane zebrane przez Dynatrace są dostępne natychmiast – odpowiednio pogrupowane i gotowe do analizy. Dzięki prostemu i intuicyjnemu konfiguratorowi dashboardów tworzenie własnych widoków jest bardzo łatwe i nie wymaga żadnych umiejętności technicznych.

Z niewielką pomocą Davisa

To jednak nie wszystkie możliwości, jakie daje nam Dynatrace. Gdy uruchomimy agenta na serwerze, jednocześnie Davis – narzędzie AI – zaczyna analizować system. Davis uczy się typowych operacji i zachowania systemu oraz monitoruje go w poszukiwaniu problemów i anomalii. Dzięki temu zyskujemy pewność, że nawet jeśli coś umknie naszej uwadze – Davis tego nie przegapi.

Przedstawiamy nową generację testów wydajności

Połączenie odpowiednio dobranych narzędzi oraz doświadczenia naszych ekspertów pozwala nam przenieść testy wydajnościowe na wyższy poziom i nadać im nową formę, która znacznie odbiega od znanej wszystkim, klasycznej postaci. Testy wydajnościowe, które proponujemy nie są tymi testami, które kojarzymy z jednorazową czynnością – to zaawansowane rozwiązanie, które otwiera możliwość ciągłego testowania tworzonego produktu, monitorowania i skalowania testów.

Jesteśmy gotowi pomóc naszym klientom w przygotowaniu pełnego planu wdrożenia takiego podejścia i narzędzi na każdym etapie – od wsparcia podczas integracji i implementacji, przez organizację szkoleń i analizę pojawiających się po drodze problemów wykonawczych.

Testy wydajnościowe nowej generacji to gwarancja wydajności i stabilności systemów informatycznych – a to będzie niewątpliwie jednym z kluczowych fundamentów sukcesu w wirtualnym świecie w 2021 roku. Odpowiednio dobrane i wdrożone narzędzia oraz metodologie testów pozwolą przewidzieć zachowanie systemu, pozwalając na uniknięcie awarii i niedostępności – co przełoży się na pozytywny odbiór usług w sieci i poprawi wizerunek firmy.

Poznaj lepiej naszą ofertę testów wydajnościowych.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?