Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Zespół ekspertów Sii współtworzy wysoce zautomatyzowany system praw autorskich dla ICE, organizacji wspierającej ponad 250 000 twórców

Trudno wyobrazić sobie świat bez usług streamingowych, takich jak Spotify czy YouTube. Jednak przed nami jeszcze wiele pracy, aby zapewnić kompozytorom i autorom piosenek wynagrodzenie za wykorzystywanie ich utworów. Chcąc sprostać temu wyzwaniu, ICE (International Copyright Enterprise) jest w pełni zaangażowane w realizację przedsięwzięć, które mają przynieść korzyści twórcom, których reprezentują. Sii Polska wzięło udział w trzech takich projektach realizowanych przez ICE – wiodącego dostawcę usług kierowanych do wydawców, organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi (CMOs) oraz posiadaczy praw autorskich – dotyczących praw autorskich, przetwarzania online i licencjonowania.

Muzyka woła o pomoc

International Copyright Enterprise (ICE) – zaufany globalny lider sektora usług obejmujących rozwiązania do administrowania prawami autorskimi, licencje wieloterytorialne online i rozwiązania do przetwarzania online – zwrócił się do Sii Polska o wsparcie. Dział IT klienta (Inżynieria) z siedzibą w Berlinie szukał wiarygodnego partnera do utrzymania systemu IBMi, będącego wówczas platformą, na której zarządzano główną działalnością ICE. Bliskość krajów DACH, wysoko wykwalifikowani inżynierowie chętni do pracy zarówno w popularnych, jak i bardziej wymagających technologiach (np. Scala i Oracle PLSQL), doświadczenie w nearshoringu oraz szybki start prac projektowych, sprawiły, że Sii Polska okazała się najlepszym wyborem.

Trzy projekty – wiele wyzwań

W 2017 roku rozpoczął się pierwszy etap współpracy Sii Polska z ICE. Od tego czasu wsparcie oferowane przez największego polskiego dostawcę usług IT wzrosło z 5 do 34 inżynierów specjalizujących się w różnych technologiach w 2021 roku. Eksperci Sii byli zaangażowani w szereg kluczowych projektów, wspierając ICE w zakresie usług przetwarzania online, zarządzania prawami autorskimi i rozwoju nowej platformy dedykowanej prawom autorskim – CUBE.

  1. Pierwszy projekt Copyright Sii polegał na wspieraniu systemów ICE, które konsolidują dane dotyczące praw autorskich pochodzące z wielu źródeł. Doświadczenie Sii w obszarze IBM RPG i efektywna praca zespołowa pozwalają na stały rozwój systemów ICE oraz tworzenie jednego, zweryfikowanego, wiarygodnego źródła danych dotyczących praw autorskich, co umożliwia odpowiednie rozdzielenie tantiem między posiadaczy praw autorskich.
  2. W ramach projektu Online Processing, Sii zostało poproszone o wsparcie bieżącej działalności, zwiększenie możliwości systemów i zapewnienie płynnego przepływu pracy na różnych etapach – od zarządzania raportowaniem DSP przez pracę ze źródłami repertuarowymi po proces dopasowywania.
  3. Projekt CUBE przyniesie szereg korzyści właścicielom praw autorskich, w tym jeszcze większą efektywność w obsłudze danych wieloterytorialnych. Aby zapewnić wysoce zautomatyzowany system obsługi praw autorskich i zwiększyć szybkość i wydajność przetwarzania danych, rozwiązanie wykorzystuje wspólną politykę danych. W projekcie wzięli udział wykwalifikowani inżynierowie Sii, specjalizujący się w technologiach takich jak Java, PHP, PLSQL i, co najważniejsze, RPG. Mając na uwadze ogromne znaczenia testów/QA, Sii zostało również poproszone o stworzenie wysoce wydajnego zespołu testującego. – Przeprowadzamy kompleksowe testy manualne, zautomatyzowane i wydajnościowe platformy CUBE. Głównym wyzwaniem w projekcie jest poziom złożoności aplikacji do zarządzania prawami autorskimi, ale dzięki ścisłej współpracy z klientem i świadczeniu usług testowych najwyższej jakości, poczyniliśmy ogromne postępy – mówi Piotr Bizukojć, Business Manager w Sii Polska.
Gramy w jednym zespole

Po 4 latach współpracy ICE i Sii Polska zbudowały solidną relację opartą na wzajemnym zaufaniu. Będąc integralną częścią zespołu IT klienta, inżynierowie Sii pozwalają mu w pełni skoncentrować się na swojej podstawowej działalności, również w nieprzewidzianych sytuacjach. Dzięki doświadczeniu w pracy z różnymi, zarówno najnowocześniejszymi, jak i starszymi technologiami, a także głębokiemu zrozumieniu biznesu, monitorują systemy ICE, są gotowi reagować na wszelkiego rodzaju problemy IT i zapobiegać im, a w razie potrzeby angażują się w transformację technologiczną. –Działając w 14 lokalizacjach w całej Polsce, Sii ma szybki dostęp do nowych programistów, również z wiedzą obejmującą niszowe technologie. Dzięki Delivery Managerom i dedykowanemu Account Managerowi z Sii proces wsparcia ICE jest odpowiednio i sprawnie zarządzany oraz ustrukturyzowany – wyjaśnia Ramy Kamel, VP – CTO w ICE.

Co widać na horyzoncie

Ze względu na niezwykle dynamiczny wzrost poziomu wykorzystania muzyki online (i związane z nim obciążenie przedstawicieli posiadaczy praw autorskich), ICE koncentruje się na znajdowaniu sposobów dostarczania najlepszych rozwiązań technicznych. Przyjęte podejście polega na opracowaniu platformy w architekturze mikroserwisów, działającej w oparciu o zdarzenia z wykorzystaniem Kafka i Kubernetes, aby uczynić przetwarzanie procesu korzystania z muzyki online prostszym do zarządzania, łatwiej dostępnym i niezawodnym. Mając na koncie kilkadziesiąt podobnych projektów dla globalnych marek, Sii Polska jest właściwym partnerem, gotowym wspierać ICE.

Jeśli jesteś zainteresowany nowym, skalowalnym środowiskiem, mikroserwisami i rozwiązaniami chmurowymi lub chciałbyś wykorzystać Big Data w swojej firmie, skontaktuj się z nami.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?