Previous Page

Aktualności

Jednolity Plik Kontrolny – specjalna oferta Sii dla dużych firm
Strona główna Aktualności Newsy Jednolity Plik Kontrolny – specjalna oferta Sii dla dużych firm

Jednolity Plik Kontrolny – specjalna oferta Sii dla dużych firm

Przewiń w dół

19 maja 2016

  • podziel się:

Zgodnie z treścią ordynacji podatkowej z września 2015, od 1 lipca 2016 przedsiębiorstwa zatrudniające powyżej 250 pracowników lub generujące powyżej 50 mln Euro obrotu będą miały obowiązek dostarczania danych finansowych w postaci elektronicznej – Jednolitego Pliku Kontrolnego. Proces dostosowania systemów do nowych wymogów może trwać od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy, dlatego to już ostatni moment na podjęcie odpowiednich kroków. Firma Sii przygotowała specjalną ofertę dla tych, którzy jeszcze nie rozwiązali problemu JPK w swoim przedsiębiorstwie.

System kontroli finansowych poprzez Jednolity Plik Kontrolny wprowadzono wcześniej w kilku krajach Europy Zachodniej. Wdrożenie JPK w Polsce, określane rewolucją na miarę zmian w podatku VAT z 2011 roku, ma na celu usprawnienie kontroli skarbowych przeprowadzanych drogą elektroniczną oraz zmniejszenie prawdopodobieństwa wystąpienia pomyłek. Jednocześnie wymusza na przedsiębiorcach dostosowanie systemów informatycznych do rygorystycznych wymogów zdefiniowanych przez Ministerstwo. Urzędy skarbowe przygotowują się do tej zmiany od kilku lat, teraz ostatnie 2 miesiące mają na to duże przedsiębiorstwa.

Oferta Sii w zakresie JPK skierowana jest do firm posiadających rozbudowaną infrastrukturę informatyczną, więcej niż jeden źródłowy system finansowy jak również do przedsiębiorstw chcących generować pliki JPK poza swoim głównym systemem informatycznym.

Wśród głównych zalet naszego rozwiązania wymienić należy:

  • łatwość integracji z wykorzystywanymi przez firmę systemami informatycznymi
  • szybki proces implementacji rozwiązania dzięki zastosowaniu sprawdzonych w świecie komponentów
  • swobodę rozszerzania i dostosowywania do nowych uwarunkowań prawnych
  • wysokie bezpieczeństwo danych finansowych, które na żadnym etapie przed wygenerowaniem plików XML nie opuszczają wewnętrznej sieci firmy

Więcej na temat Jednolitego Pliku Kontrolnego oraz oferty Sii na naszej stronie poświęconej JPK.

To również może Cię zainteresować

podziel się ze znajomymi

[contact-form-7 id="8498" title="Share form PL"]