Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Nowa generacja testów wydajnościowych Sii Polska – nowy wymiar zautomatyzowanych, opartych na sztucznej inteligencji i skalowalnych testów

Sii Polska stworzyło podejście do testowania, które przenosi wydajność systemową na zupełnie nowy poziom. Rozwiązanie pozwala dokładniej przewidywać zachowanie systemu oraz skutecznie zapobiegać awariom i niedostępności. Co stanowi o jego wyjątkowości? Solidne fundamenty – wiodące narzędzia testowe, niezawodne procesy i zaufani profesjonaliści, którzy przez lata budowali swoje doświadczenie, pracując dla niemal każdej branży i testując wszystkie popularne technologie.

Oferta testów wydajnościowych nowej generacji obejmuje testy jednostkowe, obciążeniowe, testy warunków skrajnych, zmiennego i długotrwałego obciążenia oraz całościowe monitorowanie wydajności systemu. Nowa generacja testów jest w pełni zautomatyzowana, wykorzystuje sztuczną inteligencję, pozwala skalować testy wydajnościowe oraz wykonywać testy na żądanie z wykorzystaniem chmur wszystkich głównych dostawców, z wielu lokalizacji.

– Wybrane przez nas narzędzia gwarantują sukces niezależnie od testowanego rozwiązania, metody, technologii, wielkości organizacji czy zasobów finansowych. Nasze szyte na miarę procesy i metodyki zapewniają precyzję i niezależność w znajdywaniu problemów i zapobieganiu im, przy czym należy pamiętać, że obecnie systemy potrafią się skalować praktycznie bez przerwy, a stosowane technologie mogą być zazębione, a nawet ze sobą powiązane – mówi Marcin Laksander, Dyrektor Centrum Kompetencyjnego w Sii Polska.

Klucz do nowej generacji testów wydajnościowych

Jakie główne cele miało zaadresować stworzone przez Sii nowe podejście do testów wydajnościowych?

  1. Innowacyjne podejście do testów

Testy wydajnościowe mogą, a nawet powinny, być przeprowadzane na każdym etapie tworzenia oprogramowania, w każdym środowisku testowym i przy każdej publikacji kolejnej wersji, a wydajność systemu powinna być stale monitorowana – także w środowiskach produkcyjnych.

  1. Natchmiastowa dostępność wyników

Zazwyczaj raport wskazujący potencjalne problemy wydajnościowe dostępny jest nawet dopiero kilka dni po przeprowadzeniu testów. We współczesnym świecie nie ma na to czasu – testy powinny być przygotowywane i przeprowadzane znacznie wcześniej, a wyniki dostępne natychmiast.

  1. Elastyczne podejście do wszystkich projektów i procesów

Testy wydajnościowe powinny być dopasowane do specyfiki danego projektu i zespołu, jednocześnie wspierając każdą technologię w sposób niewymagający ciągłych zmian w testowych narzędziach i procesach.

  1. Jedno rozwiązanie wspierające wszystkie technologie

Narzędzia wspierające proces testów wydajnościowych nie mogą być dobierane każdorazowo do testowanej technologii.

Wysokowydajne narzędzia i efekt synergii

Dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych narzędzi: Tricentis Tosca, NeoLoad, Dynatrace i Microsoft Azure możliwe stało się wprowadzenie zupełnie nowego standardu jakości testów wydajnościowych.

– Zdecydowaliśmy się na zastosowanie wysokowydajnych rozwiązań dostarczanych przez uznanych na całym świecie liderów rynku – mówi Artur Dudek, Lead Performance Test Architect w Sii Polska. – Każde z tych narzędzi rewolucjonizuje konkretne obszary, takie jak automatyzacja testów, testy obciążeniowe, analiza i działania chmurowe. Dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu udało nam się wykorzystać efekt synergii do stworzenia zupełnie nowego, efektywnego podejścia do procesów testowania – dodaje.

Wykorzystując pełny potencjał nowych narzędzi, eksperci Sii stworzyli platformę, która:

  • jest regularnie rozwijana i stwarza coraz więcej nowych możliwości,
  • pozwala testować każdą popularną technologię,
  • daje możliwość monitorowania rozwiązania podczas testów bez konieczności angażowania dodatkowych osób,
  • samodzielnie śledzi problemy wydajnościowe – rejestruje, kiedy się pojawiają, kiedy się kończą i wykrywa skąd pochodzą,
  • jest łatwa w obsłudze i oferuje niemal nieskończone możliwości integracji z narzędziami wspierającymi proces testowania i produkcji.
Idealne rozwiązanie dla wymagających projektów

Nowe podejście do testów wydajnościowych zostało wdrożone u IG Group, lidera branży finansowej obsługującego prawie 250 000 klientów w ponad 140 krajach na całym świecie. Eksperci Sii pomogli usprawnić procesy testowania, zapewniając maksymalną efektywność i dostępność systemów maklerskich firmy.

Podejście zaproponowane przez Sii idealnie pasowało do złożoności architektury rozwiązania IG Group i adresowało jego kluczowe aspekty takie jak liczba jednocześnie zalogowanych użytkowników czy spodziewany czas odpowiedzi. Zaowocowało to znacznym zwiększeniem zasięgu testów wydajnościowych dla wszystkich głównych aplikacji, 10 razy bardziej realistycznymi scenariuszami testowymi, zmniejszeniem nakładu pracy potrzebnego do przygotowania nowych testów oraz całkowitą automatyzacją procesu uruchamiania testów. Dowiedz się więcej o projekcie

Kolejny projekt z użyciem nowego podejścia do testów wydajnościowych został zrealizowany dla międzynarodowej firmy tytoniowej, sprzedającej swoje produkty na rynkach niemal 200 krajów. Jego celem było przygotowanie w pełni zautomatyzowanych testów aplikacji e-commerce. Rozwiązanie Sii pozwoliło na uruchomienie skryptów testowych z wielu lokalizacji na całym świecie oraz symulację dostępu z różnych systemów operacyjnych i urządzeń mobilnych.

Połączenie odpowiednio dobranych narzędzi najwyższej jakości i wielu lat doświadczenia ekspertów Sii pozwoliło nam podnieść jakość i wydajność testów znacząco ponad obecne, rynkowe standardy. Skontaktuj się z nami i sprawdź, jak nasze rozwiązania mogą wesprzeć Twoją firmę: https://sii.pl/oferta/testing-i-kontrola-jakosci/testy-wydajnosciowe/

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?