Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Od projektu do kompletnej maszyny – hala montażowa Sii ruszyła pełną parą

Sii od ponad 13 lat z powodzeniem dostarcza wiodącym firmom z całego świata zarówno usługi IT, jak i inżynieryjne. Od niedawna, dzięki uruchomieniu własnej hali montażowej, firma ma możliwość jeszcze bardziej kompleksowo wspierać swoich klientów, począwszy od zaprojektowania, poprzez oprogramowanie, aż po samodzielną budowę maszyn we własnej hali.

Z roku na rok Sii, które w kwietniu przekroczyło liczbę 4 000 specjalistów IT i inżynierii, realizuje coraz więcej projektów z zakresu automatyki, robotyki, systemów sterowania oraz inżynierii mechanicznej i elektrycznej. W obszarze tym specjalizuje się już ponad 150 doświadczonych inżynierów, a ich liczne zespoły nadal się powiększają. Jeszcze do niedawna poszukiwano dla nich przestronnego miejsca o odpowiednich warunkach, które stwarzałoby możliwość budowy maszyn oraz kompletnych linii produkcyjnych i systemów technologicznych o dużych gabarytach na co dzień. Idealnym rozwiązaniem okazało się otwarcie własnej hali montażowej.

– Potencjał rozwoju naszej współpracy z klientami w obszarze inżynierii przemysłowej jest ogromny. Możliwość dyspozycji własną halą to duży krok w stronę pełniejszego wykorzystania go i zapewnienia klientom bardziej kompleksowej obsługi, tym bardziej, że właśnie z takimi oczekiwaniami zwracali się do nas Klienci. Poza dotychczasowymi usługami w zakresie systemów sterowania oraz inżynierii mechanicznej i elektrycznej, wyrażali zainteresowanie kompleksowym podejściem do automatyzacji produkcji czy modernizacji linii przemysłowych, w tym budowy maszyn i linii – opisuje genezę przedsięwzięcia Przemysław Grzanka, Dyrektor Centrum Kompetencyjnego Usług Inżynieryjnych w Sii.

Powierzchnia licząca tysiąc metrów kwadratowych, która znajduje się w pobliżu portu lotniczego w Gdańsku, jest wyposażona we wszystkie urządzenia niezbędne do budowy kompletnych maszyn i linii produkcyjnych, oraz instalację pneumatyczną.

– Dzięki hali mamy możliwość dostarczania kompletnych usług związanych z montażem, nie ograniczając się wyłącznie do tworzenia oprogramowania czy designu. W chwili obecnej jesteśmy w stanie zaprojektować, oprogramować, a przede wszystkim zbudować maszynę we własnej hali – wyjaśnia Adam Górczyński, Service Delivery Manager w Sii. Kompleksowa obsługa klienta oraz pełna kontrola nad realizowanymi projektami, nad którymi na każdym etapie czuwają wyspecjalizowani inżynierowie, to dla obydwu stron bardzo komfortowa sytuacja. Zyskują na niej także pracownicy. – To pragmatyczne rozwiązanie pod kątem optymalizacji naszej pracy, ograniczenia wyjazdów biznesowych do klientów, których bywa naprawdę sporo. Własna hala to ogromny komfort – dodaje Górczyński.

Obecnie inżynierowie Sii są przygotowani do budowy nawet 10 maszyn jednocześnie. Liczba ta waha się w zależności od stopnia skomplikowania maszyny. Mogą to być stacje zarówno manualne, jak i w pełni zautomatyzowane, gdzie większość pracy wykonują np. roboty przemysłowe. Co jeszcze kryje się za murami hali?

– W budynku wydzielona została przestrzeń, w której jesteśmy w stanie wyposażyć i okablować jednocześnie nawet sześć szaf elektrycznych. Co więcej, zorganizowaliśmy również stanowiska, dzięki którym możemy część elementów przygotować lub zreperować samodzielnie, dzięki czemu skracamy czas potrzebny na produkcję. To ważne nie tylko dla nas, ale i naszych klientów, bo pozwala nam na optymalizację czasu i kosztów, wspomaga płynność pracy – objaśnia Górczyński, który nadzoruje prace prowadzone w hali.

Obecnie Centrum Kompetencyjne Engineering Sii realizuje zlecenia głównie dla klientów z branży automotive i logistycznej. Na przestrzeni ostatnich tygodni dostarczyło m.in. stacje produkujące silniki samochodowe do fabryki znajdującej się w Wietnamie. W tym momencie trwają przygotowania do prac montażowych do kolejnych projektów dla branży motoryzacyjnej.

Jak Sii może pomóc Twojej firmie? Dowiedz się więcej o usługach oferowanych przez Centrum Kompetencyjne Engineering Sii.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?