Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Poznaj nowe, ekscytujące projekty i kluczowe wygrane Sii Polska w pierwszym kwartale 2021 roku

Pierwszy kwartał 2021 roku przyniósł Sii Polska nowe projekty realizowane dla prestiżowych, międzynarodowych klientów. Współpracując z firmami działającymi w wielu branżach, od hi-tech po sektor medyczny, handel detaliczny i usługi finansowe, nasi eksperci opracowują i dostarczają najwyższej klasy rozwiązania, które umożliwiają ich dynamiczny rozwój. Dowiedz się więcej o 13 najciekawszych projektach, które wystartowały w pierwszym kwartale 2021 roku. 

Leica Geosystems AG 

Leica Geosystems AG potrzebowało oprogramowania wbudowanego do wykorzystania w unowocześnionej wersji ich kluczowych produktów – laserowych mierników odległości Disto D5 i X6 do pomiarów na zewnątrz. Centrum Kompetencyjne Embedded Sii jest odpowiedzialne za stworzenie oprogramowania, które zostanie wprowadzone na rynek razem z nowymi produktami w 2022 roku. 

Viessmann 

Firma Viessmann poszukiwała dostawcy, który mógłby niemal natychmiast zbudować dwa zespoły wspierające, pozwalające jej dotrzymać terminy projektowe wyznaczone na pierwszy kwartał 2022 roku. W skład zespołu Sii będzie wchodziło 16 osób (6 programistów aplikacji mobilnych, 5 specjalistów QA, 2 programistów C#, 2 inżynierów danych i 1 Scrum Master). Będziemy wspierać firmę Viessmann w dodawaniu kluczowych funkcjonalności do aplikacji mobilnych służących do sterowania urządzeniami grzewczymi i chłodzącymi.   

Hapag-Lloyd Polska Sp. z o.o. 

Znając wysokie kwalifikacje specjalistów na polskim rynku nearshoringowym, Hapag Lloyd zdecydowało się na stworzenie Knowledge Center w Gdańsku. Wśród obszarów kompetencyjnych innych niż AI, EDI czy Salesforce, kluczowa okazała się potrzeba szybkiego zwiększenia wydajności obecnego zespołu BI. Hapag Lloyd postanowiło przenieść swoich programistów BI z Hamburga tak, by mogli współpracować ściśle z zespołem programistów BI front-end w Polsce. Mając lokalnych specjalistów BI w Gdańsku, w najbliższej przyszłości klient planuje również migrację do rozwiązania chmurowego.  

Odpowiedzialność za obecne, priorytetowe z biznesowego punktu widzenia, lokalne środowisko legacy, a także metodologię rozwoju i know-how związane z hurtownią danych spoczywa na Sii. Nasz dedykowany zespół składa się z Project Managera, architektów BI i programistów BI.  

Wiodący, światowy dostawca rozwiązań wspomagających słyszenie 

Eksperci Sii wspierali klienta w wielu projektach i działaniach. 

Jednym z projektów było zaprojektowanie, dostosowanie i konfiguracja procesów i rozwiązań SAP MM/PP/WM. Sii zapewniło potrzebne kompetencje i usprawniło procesy wnioskowania o wprowadzanie zmian, pomogło w opracowywaniu specyfikacji, ocenie sposobu zarządzania biznesem i aplikacjami, a także analizie wymagań biznesowych oraz zaproponowało skuteczne rozwiązania. 

Sii wspierało klienta również w obszarze programowania ABAP. Naszym zadaniem było tworzenie i rozbudowa specyfikacji programów dla projektów CRs i nowych release’ów, jak również rozwój aplikacji i interfejsów z wykorzystaniem odpowiednich narzędzi i języków.  

Odpowiadaliśmy za szkolenie zespołów wewnętrznych klienta i ich wsparcie w programowaniu techniką test-driven development. Podczas warsztatów online eksperci Sii omówili TDD, cykl TDD oraz testy jednostkowe. 

Solar Polska Sp. z o.o. 

Projekt dotyczy migracji systemu AX do środowiska Dynamics 365 dla obszarów takich jak: finanse i księgowość, zakupy, sprzedaż (w tym procesy CRM) oraz magazyn. Obejmie również wdrożenie systemu WMS. Nowoczesne rozwiązanie chmurowe, jakim jest Dynamics 365, z dostępem do narzędzi typu Power BI i Power Apps, pozwoli firmie Solar stać się innowacyjną organizacją na rynku europejskim. 

Dostawca innowacyjnych produktów i systemów dla branży budowlanej 

Sii świadczy usługi Service Desk dla oddziałów w Polsce, Niemczech i Wielkiej Brytanii we wszystkich trzech językach. Oferujemy trzy linie wsparcia – L1 Wsparcie, L2 Wsparcie Stanowisk Pracy i L3 Wsparcie Infrastruktury. 

Bank Allfunds 

Bank Allfunds potrzebował pilnego wsparcia, umożliwiającego rozpoczęcie działalności w Polsce, niedługo po otwarciu oddziału w Warszawie. Sii zbudowało zespół 15 specjalistów wspierających klienta w migracji i przetwarzaniu danych. Nasi pracownicy są odpowiedzialni za sprawdzanie danych przed migracją, uzupełnienie brakujących danych, migrację danych, wdrożenie klienta, przetwarzanie danych i rozliczenia. Dzięki pomocy Sii Allfunds był w stanie dotrzymać wewnętrznego harmonogramu rozpoczęcia działalności w Polsce. 

Wiodąca globalna firma zajmująca się bankowością inwestycyjną, papierami wartościowymi i zarządzaniem inwestycjami 

W USA nasz klient uruchomił platformę, która umożliwia klientom inwestowanie w fundusze, oferując osobiste rozwiązania inwestycyjne dotychczasowym użytkownikom platformy bankowości konsumenckiej firmy. Planuje ją wdrożyć w Wielkiej Brytanii i to właśnie Sii wspiera go w obszarze usług testowania i rozwoju. Istniejące funkcjonalności platformy zostaną wykorzystane, a nowe rozwiązania, dostosowane do specyfiki rynku będą z nią zintegrowane. Pod uwagę zostanie wzięta ocena odpowiedniości, sprawozdawczość regulacyjna i powiernicy. 

Lider technologiczny w dziedzinie automatyzacji projektowania elektroniki 

Inżynierowie Sii są zaangażowani w kilka projektów wiodącego dostawcy EDA, który współpracuje z czołowymi firmami z sektora hi-tech, lotniczego, motoryzacyjnego i półprzewodnikowego.

Wspierając rozwój kluczowych produktów klienta, Sii dostarcza kompetencje w zakresie technologii back-end i front-end. Rozwijamy i wdrażamy nowe funkcjonalności dla kilku aplikacji do projektowania i symulacji układów elektronicznych z wykorzystaniem C++, Javy oraz JS/React.

Sii rozpoczęło współpracę jako trzyosobowy zespół back-end developerów, a obecnie rozszerzamy nasze usługi o wsparcie rozwoju front-endu w aplikacji PLM.

Internetowa platforma e-commerce 

Sii uczestniczy we wdrożeniu systemu Teta HR/ME, tj. projekcie wymiany systemu KiP, jako administrator/specjalista techniczny. Nasi eksperci są odpowiedzialni za przygotowanie analizy przedwdrożeniowej i projekt wdrożeniowy oraz przygotowanie i przeprowadzenie migracji danych. Obszarem zainteresowania Sii jest również rekonstrukcja architektury systemów oraz integracja pomiędzy nimi. Współpracując z dostawcą i zespołami projektowymi, Sii koncentruje się na infrastrukturze, bazach danych i bezpieczeństwie. Nasi specjaliści zajmują się konfiguracją, szkoleniami i testami aplikacji oraz przygotowują i prowadzą dokumentację techniczną. Jeśli istnieje taka potrzeba, monitorujemy, utrzymujemy i rozwijamy inne systemy w obszarze HR.  

Globalny dostawca rozwiązań w zakresie kontroli dostępu, technologii identyfikacji, automatyki drzwiowej oraz zabezpieczeń 

Sii zaangażowało się w projekt związany z tworzeniem niskopoziomowego oprogramowania wykorzystywanego w inteligentnych zamkach sterowanych za pomocą BLE lub NFC. W jego ramach zbadano możliwości rozszerzenia dostępnego SDK używanego przez zamek pod kątem łączności bezprzewodowej. 

Zespół Sii rozszerzył SDK o funkcjonalności na poziomie ISO dla nowego typu kredencjałów – NFC. Ponadto zaimplementowano warstwę abstrakcji BLE, umożliwiającą konfigurację i sterowanie różnymi profilami BLE. Wdrożono także SDK dostarczone przez inne firmy, odpowiedzialne za nawiązanie komunikacji i jej kontrolowanie przez BLE/NFC.

Dowiedz się więcej o naszej ofercie.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?