Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Pasja i determinacja, czyli droga od stażu do roli Resource Managera kierującego zespołem testerów

Centrum Kompetencyjne Usług Testowych to jedna z największych jednostek organizacyjnych w Sii, wspierająca klientów z całego świata. Za sukcesem tego obszaru stoją eksperci, którzy dzięki realizowanym projektom, zdobywają cenne umiejętności i kompetencje. Wśród nich Izabela Nadolska, obecnie pełniąca rolę Resource Managera, której determinacja, zaangażowanie i pasja do technologii pozwoliły rozwinąć karierę w obszarze testowania oprogramowania, a następnie objąć stanowisko managerskie w tym obszarze.

Jak wygląda Twój typowy dzień w pracy?

Izabela Nadolska, Resource Manager w Centrum Kompetencyjnym Usług Testowych: Na co dzień moim głównym zadaniem jest zarządzanie największym zespołem w Centrum Kompetencyjnym Usług Testowych, który liczy już 80 osób. To duże wyzwanie, tym bardziej, że jesteśmy rozproszeni po całej Polsce. Jako Resource Manager dbam o to, żeby inżynierowie realizowali projekty dopasowane do ich kompetencji, jestem również odpowiedzialna za rozwijanie ich umiejętności, rozwiązywanie problemów czy organizację integracji. Moja praca to trochę mix działań rekrutacyjnych i HR-owych. Solidne podstawy techniczne i kilkuletnie doświadczenie jako tester to duży atut. Pozwala mi to lepiej zrozumieć zespół i ich potrzeby. To również wielki plus, kiedy pojawiają się trudności projektowe. Nie ukrywam, że praca z technologią jest mi bardzo bliska, więc cieszę się, że wciąż mam z nią styczność.

Swoją drogę zawodową rozpoczęłaś w marketingu. Skąd chęć spróbowania swoich sił w IT? To zupełnie inny świat.

I.N.: Ukończyłam studia na kierunku Zarządzanie na Politechnice Lubelskiej i początkowo faktycznie rozwijałam się w obszarze marketingu. Koordynowałam działania promocyjne dla branży turystycznej, FMCG czy dużych galerii handlowych. Jednak zawsze „ciągnęło mnie” w stronę ścieżki technicznej, ponieważ bardzo lubiłam matematykę. Po tym, jak zdecydowałam się wrócić z Warszawy w rodzinne strony – do Lublina, ukończyłam drugi kierunek – Inżynierię Oprogramowania. Następnie udało mi się dostać na staż do Sii. Przygodę w IT rozpoczęłam na stanowisku Młodszego Inżyniera ds. testów i analiz.

Twoją dotychczasową karierę w Sii można podsumować jako „podwójną piątkę”. Pięć lat i pięć różnych ról. Jaki jest Twój przepis na sukces?

I.N.: Pracowitość, chęć rozwoju, zaangażowanie. Myślę, że tak bym podsumowała moją dotychczasową drogę. Poza tym, byłam bardzo zdecydowana – od samego początku wiedziałam, że chcę być testerem. Rozpoczynając studia wybrałam też, w której firmie chciałabym odbyć staż. Dlaczego Sii? To duża firma, która czułam, że da mi możliwość rozwoju, pracy z międzynarodowymi klientami, że poznam tutaj wielu specjalistów dziedzinowych. Nie myliłam się. Później przyszedł czas na awans na Inżyniera ds. testów i analiz, następnie lidera zespołu. Teraz podążam ścieżką managerską. Tak minęło już 5 lat w Sii.

Z jakim największym wyzwaniem musiałaś się zmierzyć?

I.N.: Każda rola to inne wyzwanie. Jedno z największych pojawiło się, kiedy pracowałam jako Inżynier ds. testów i analiz. Zauważono we mnie potencjał i trafiłam na bardzo trudny i rozwojowy projekt dla globalnego giganta z branży farmaceutycznej. To był skok na głęboką wodę, ale udało się i projekt został zakończony z sukcesem. To była największa siła napędowa do rozwoju – doceniono mnie i w niedługim czasie zostałam Team Leaderem zespołu testerskiego w Lublinie. W tym czasie pełniłam również rolę Sii Ambasadora. A obecnie bardzo dużym wyzwaniem jest zarządzanie tak dużym zespołem, sprostanie oczekiwaniom inżynierów, a także dbanie o dobre relacje z osobami, które pracują zdalnie czy w innym mieście.

Wybrałaś ścieżkę managerską. Co czułaś, kiedy pojawiła się propozycja pracy jako Resource Manager?

I.N.: Na początku wahałam się jaką podjąć decyzję, ponieważ obawiałam się, że będzie brakować mi technicznych zadań. Wiedziałam jednak, że Sii jest zawsze otwarte na zmianę oraz rozmowę i jeśli poczuję potrzebę powrotu do poprzedniej roli, będę miała taką możliwość. To ułatwiło mi podjęcie decyzji. Teraz skupiam się na rozwoju kompetencji miękkich, jednocześnie starając się być blisko kwestii projektowych. Nie żałuję, że podjęłam to wyzwanie.

Twój zespół cały czas się powiększa. Jakie projekty obecnie realizujecie i jakich specjalistów poszukujecie?

I.N.: Wspieramy dużych międzynarodowych klientów z wielu branż – od bankowości, przez ochronę zdrowia i produkcję żywności, po telekomunikację, high-tech czy retail. Dywersyfikacja jest ogromna – dla Bombardiera przygotowaliśmy oprogramowanie sterujące ruchem kolejowym, z kolei dla LPP, przeprowadziliśmy testy bezpieczeństwa sklepu internetowego. Obecnie pracujemy m.in. nad aplikacją opartą o nierelacyjne bazy danych. Wśród specjalistów mamy wielu doświadczonych test architektów i testerów automatyzujących, znających różne języki programowania, frameworki czy narzędzia. Dzięki temu jesteśmy w stanie w sprawny i elastyczny sposób odpowiadać na zróżnicowane potrzeby klientów. Zespół rośnie w siłę, więc i rekrutacja nabiera tempa. Obecnie szukamy przede wszystkim testerów manualnych, testerów automatyzujących w Javie, Pythonie czy C#, performance testerów. Wszystkie nasze oferty pracy można znaleźć na stronie Sii, w zakładce Oferty Pracy.

Sii daje możliwość rozpoczęcia przygody z testowaniem – już niebawem startują kolejne edycje szkolenia „Zostań Testerem” w Lublinie, Warszawie i Wrocławiu. Dla tych którzy są odpowiednio zmotywowani to świetna okazja do zmiany ścieżki kariery i przekwalifikowania się.  Kurs, będący autorskim projektem Sii, prowadzony jest przez pracowników i kończy się egzaminem ISTQB. Osoby, które pozytywnie ukończyły szkolenie, mają szansę rozpocząć w Sii realizację swoich pierwszych projektów.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?