Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Platforma e-KRK dla Ministerstwa Sprawiedliwości

Usługa dostępna jest od 1 lipca 2014 roku pod adresem https://ekrk.ms.gov.pl. System umożliwia zarejestrowanym usługobiorcom złożenie zapytania i uzyskanie odpowiedzi z Krajowego Rejestru Karnego, bez konieczności wizyty w Biurze Informacyjnym KRK lub w Punkcie Informacyjnym KRK. Ten sposób jest znacznie wygodniejszy i tańszy dla użytkownika niż pozyskanie zaświadczenia drogą tradycyjną.

Projekt, współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, zrealizowano w ramach III etapu projektu „Budowa systemu usług elektronicznych Ministerstwa Sprawiedliwości, w tym uruchomienie usług dla przedsiębiorców i osób fizycznych, poprzez dostęp elektroniczny do wydziałów Krajowego Rejestru Sądowego, Krajowego Rejestru Karnego, Biura Monitora Sądowego i Gospodarczego”.

W krótkim, bo trwającym zaledwie 12 tygodni czasie, dostarczaliśmy Ministerstwu Sprawiedliwości rozwiązanie pod klucz. – mówi Danuta Legięć, Dyrektor Działu Public w Sii. – Projekt był realizowany kompleksowo. W jego zakresie leżało wytworzenia całości oprogramowania dedykowanego Systemu e-KRK, w tym przeprowadzenie analiz funkcjonalnych i wykonanie projektu systemu. Ponadto wspólnie z wrocławską Cohesivą dostarczyliśmy infrastrukturę teleinformatyczną, oprogramowanie narzędziowe i wykonaliśmy integrację z istniejącym systemem informatycznym Krajowego Rejestru Karnego. Do naszych zadań należało także wykonanie integracji z szeregiem systemów zewnętrznych (w tym z systemem e-PUAP – epuap.gov.pl oraz systemem płatności elektronicznych).

W ramach projektu przeszkoleni zostali pracownicy Biura Informacyjnego KRK. Opracowany także dokumentację dla korzystających z platformy usługobiorców. System objęty został usługą wsparcia gwarancyjnego.

Więcej informacji o nowej usłudze dostępne jest na stronach promocyjnych projektu oraz na stronach Ministerstwa Sprawiedliwości: http://krk.ms.gov.pl/ oraz https://ems.ms.gov.pl/

 

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?