Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Poczuj się jak wśród przyjaciół! Nowa kampania Sii Lublin pokazuje, że dobra zabawa i rozwój zawodowy mogą iść w parze

Sii Lublin rusza z nową kampanią wizerunkową, udowadniając, że Great Place to Work to nie tylko tabliczka na ścianie. Ponad 20 uśmiechniętych bohaterów, sesja w Ogrodzie Saskim i dużo dobrej zabawy – tak można podsumować nieszablonową kampanię, która nawiązuje wizualnie do kultowego serialu Przyjaciele. Cel? Pokazanie, że w IT można inaczej!

Sesja IT w parku, z dala od komputerów, serwerowni i przeszklonych meeting-roomów? Takie rzeczy tylko w Lublinie! Nieszablonowe podejście do kampanii pokazuje to, co w oddziale najważniejsze – ducha zabawy, kreatywności i siłę wspólnego działania. Skąd taki pomysł?

Kampania „Poczuj się jak wśród przyjaciół” to jeden z przykładów zaangażowania całego oddziału w tworzenie wizerunku firmy. Pomysł i realizacja powstały we współpracy Komitetu Pracowników, składającego się z przedstawicieli różnych zespołów projektowych oraz Line Managerów.

Kiedy podczas dyskusji pojawiła się propozycja, aby kampania była oparta na motywie serialu Przyjaciele, wszyscy od razu „poczuli” ten pomysł i zidentyfikowali się z nim. Zdecydowaliśmy się go zrealizować, ponieważ serial promuje pozytywne nastawienie, pasję, zaangażowanie, ducha zespołu czy autentyczność, które są wartościami firmy kulisy pracy nad kampanią zdradza Justyna Radomska, Regional Recruitment Department Manager. A skąd sama koncepcja, żeby połączyć Sii Lublin i kultowy serial?

Nawiązanie do Przyjaciół było moim pomysłem – mówi Barbara Skolimowska, Associate Business Manager. Gdy zostałam zaproszona do głosowania na motyw kampanii, zastanawiałam się, w jaki sposób na billboardzie pokazać, jacy jesteśmy „od środka” i co wyróżnia Sii. Uznałam, że to idealny sposób, żeby wyrazić nie tylko naszą kulturę pracy oraz atmosferę, ale również to, że nawzajem się inspirujemy i motywujemy do działania. Abstrahując od tego, że jestem fanką tego serialu, taka kampania to kolejna okazja do spędzenia fajnego czasu z kolegami z pracy – wyjaśnia.

I tak faktycznie było, bo kampania wywołała wiele pozytywnych emocji. 29 bohaterów sesji, których od 1 września możemy oglądać na billboardach i busbackach w Lublinie, przeniosło Sii Spirit na plan zdjęciowy, tworząc niezwykłe i barwne kreacje.

Wszyscy świetnie się bawiliśmy podczas sesji w Ogrodzie Saskimtrzeba przyznać, że było to niestandardowe przedsięwzięcie. Kanapa i lampa na tle fontanny, fotograf, błyski fleszy, grupa ludzi – budziło to spore zainteresowanie wśród spacerowiczów – śmieje się Justyna Radomska.

100% team spirit

Team spirit, który jest jednym z głównych przesłań kampanii, to niewątpliwie ważna wartość dla oddziału. Potwierdza to nie tylko efekt sesji zdjęciowej, ale również to, że Sii jest jedyną firmą IT w Lublinie, która otrzymała tytułu Great Place to Work. Jak wynika z ankiet zebranych w trakcie badania, koleżeńska atmosfera to czynnik, który pracownicy cenią w Sii najbardziej.

Oddział Sii Lublin ma masę pomysłów na umilanie pracy – począwszy od wszelkiego rodzaju spotkań integracyjnych, poprzez wyzwania sportowe, po niezwykłą, koleżeńską atmosferę, która właśnie jest tu czymś najzwyklejszym i oczywistym – o codziennej pracy w Sii opowiada jedna z bohaterek sesji Karolina Karwan, Junior Test & Analysis Engineer.

Jak oddziałowi udało się osiągnąć takie wyniki i stworzyć środowisko pracy, w którym prawie 800 osób z różnych specjalizacji czuje się ze sobą dobrze?

Escape room w biurze, Dzień Przyjaciela, Sii Breakfast czy Bal Karnawałowy – Angelika Gosk, HR Operations Team Leader, wylicza tylko niektóre sposoby na stworzenie zgranego zespołu. – Nasi pracownicy bardzo chętnie uczestniczą w eventach i integracjach, które dla nich organizujemy, a to zawsze sprzyja lepszemu poznaniu się. Co więcej, pracownicy Sii Lublin nie są tylko biernymi odbiorcami akcji. – Sami również przychodzą z pomysłami np.: na założenie nowych grup zainteresowań, m.in. Board Games Sii, czy z pomysłami na wsparcie akcji charytatywnych z wykorzystaniem możliwości programu Sii Power Volunteeres – dodaje.

Czy te wszystkie benefity i zaangażowanie Sii w rozwój zainteresowań i pasji pracowników są aż tak ważne dla poczucia satysfakcji w oddziale?

Osobiście zwracam uwagę, czy firma wspiera mnie w dodatkowych aktywnościach. Mając różne doświadczenia z poprzednich miejsc pracy, byłem bardzo pozytywnie zaskoczony postawą Sii – mówi Sebastian Mysakowski, Software Engineer, który aktualnie tworzy wewnętrznego LinkedIna dla największego banku w Europie.

Setki ciekawych projektów

Dobra zabawa i zgranie zespołu to tylko połowa sukcesu. Oprócz satysfakcji w miejscu pracy ważne jest także stworzenie szans na rozwój zawodowy dla każdego pracownika. W tym obszarze Sii Lublin również ma się czym pochwalić – setki ciekawych projektów to nie tylko hasło kampanii, to 800 projektów realizowanych w oddziale dla międzynarodowych klientów reprezentujących wszystkie sektory gospodarki. W portfolio Sii Lublin można znaleźć firmy takie jak: Puma, ABB, CGM, Reckitt, SHV Energy, Ingenico, KUKA, Staples, Berlingske Media czy Qiagen. Również lista technologii, w których można się rozwijać, jest długa.

– Od systemów wbudowanych w językach C/C++ czy Java Embedded, przez aplikacje desktopowe i webowe w technologiach .Net Core, C#, TypeScript, Java, Docker, Kubernetes, mikroserwisy czy aplikacje mobile w Kotlin, Swift, Flutter czy Java, po systemy ERP: MS Dynamics AX, Dynamics 365 – wymienia Artur Palac, Regional Director Sii Lublin.

A jak w praktyce wygląda rozwój zawodowy w Sii? Ścieżka kariery Damiana jest najlepszym przykładem, jak połączenie potencjału firmy i dobrej atmosfery może przełożyć się na sukces osobisty i satysfakcję z pracy.

Oczywiście samą atmosferą nie da się osiągnąć wszystkiego, dlatego to, że wokół mnie są ludzie, którzy naprawdę znają się na swojej pracy i nie wahają się pomóc, bezsprzecznie przyczyniło się do tego, że jestem tu, gdzie jestem. Do Sii dołączyłem na ostatnim roku studiów. Muszę przyznać, że zacząłem całkowicie „zielony” – wiedzę wprawdzie posiadałem, ale jak pokazały realia prawdziwej pracy, nie było tego tyle, by czuć się pewnie. I tak zacząłem więc swoją przygodę jako Junior Developer. Dziś, po tych 8 latach wytężonej pracy, rozwinąłem się niesamowicie i jestem Architektem, a Sii wciąż jest dla mnie pierwszym pracodawcą w dorosłym życiu 😊 opowiada Damian Rawski, Architect.

Sii daje możliwości, rozwija, docenia, daje poczucie, że Twoje działania mają znaczenie. Uczy pracy w zespole, ale też pracy nad sobą. Jest bardzo komfortowym miejscem do spełniania się zawodowo – o swojej perspektywie mówi też Karolina Karwan.

Chcesz doświadczyć takich możliwości rozwoju, a do tego poczuć się jak wśród przyjaciół? Zostań częścią zespołu Sii Lublin! Sprawdź oferty pracy i dołącz do nas.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?