Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Podczas Agile and Automation Days nasi eksperci opowiedzą o automatyzacji testów i Continuous Testing

Konferencja Agile and Automation Days dedykowana specjalistom z obszaru automatyzacji testów, Scrum Masterom i liderom testów odbędzie się w Krakowie 15-16 października 2018. Sii zostało głównym sponsorem wydarzenia i korzystając z tej okazji, postanowiło podzielić się wiedzą z obszaru automatyzacji testów. Jako reprezentant Sii wystąpi Adam Bęben, Test Development Engineer, który opowie o frameworku do automatyzacji testów aplikacji webowych. Gościnnie pojawi się również Ferrie Wolff, Tosca Solution Architect z firmy Tricentis – partnera Sii – który przybliży temat integracji jej flagowego rozwiązania z zestawem narzędzi programistycznych DevOps.

Konferencja Agile and Automation Days poświęcona jest tematyce z zakresu testowania oprogramowania ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień dotyczących metodyki agile i kwestii automatyzacji testów. Poza wykładami i panelami eksperckimi uczestnicy mogą również wziąć udział w mini warsztatach dających okazję do wymiany wiedzy z najlepszymi specjalistami w branży.

Sii zostało głównym sponsorem wydarzenia, a jedną z prezentacji wygłosi Adam Bęben, Test Development Engineer, który powie, jak udoskonalić framework do automatyzacji testów aplikacji webowych. Ponadto, w ramach nowo nawiązanego partnerstwa z firmą Tricentis zajmującą się testowaniem oprogramowania, na zaproszenie Sii wystąpi również Ferrie Wolff, Tosca Solution Architect. Omówi on zalety integracji platformy do prowadzenia testów ciągłych (Continuous Testing) o nazwie Tosca z zestawem narzędzi programistycznych DevOps.

Obaj mówcy zgodzili się podzielić z nami krótką zapowiedzią i najważniejszymi aspektami swoich prezentacji.

Barbara Kun, Marketing Account Manager: Adamie, Twoja prezentacja nosi tytuł Kolejne kroki w udoskonaleniu frameworku do automatyzacji testów aplikacji webowych. Powiedz, na czym chciałbyś się skupić podczas wystąpienia?

Adam Bęben, Test Development Engineer, Sii: Planuję zaprezentować metody, które mogą ułatwić życie podczas programowania testów automatycznych. Czasem spotykam się z opiniami, że testy UI są niestabilne, ale wcale nie musi tak być.

B.K.: Ferrie, w swojej prezentacji zatytułowanej Integracja Tosca z zestawem narzędzi programistycznych DevOps przeprowadzisz demonstrację na żywo, która pokaże w jaki sposób automatyzacja testów oparta na rozwiązaniu Tosca może zostać zintegrowana z zestawem narządzi programistycznych DevOps. Co chciałbyś wysunąć na pierwszy plan podczas swojego wystąpienia?

Ferrie Wolff, Tosca Solution Architect, Tricentis: Pracując w trybie DevOps, musisz zawsze działać szybko i dostarczać rozwiązania IT w takim tempie, w jakim wymaga ich biznes. Jednak jeśli robisz to kosztem jakości, nawet działając szybko, będziesz pozostawać w tyle. Właśnie tu pojawia się Tosca. Sprawia, że prowadzenie testów ciągłych staje się możliwe w ramach procesu DevOps. Pozwala na pozyskanie natychmiastowej informacji zwrotnej na temat jakości produktu, a przecież prowadzenie testów nie powinno być „wąskim gardłem”, które generuje opóźnienia. Dlatego powodzenie testów zależy od łatwej automatyzacji i nieskomplikowanego utrzymywania. Na zakończenie demo uczestnicy zobaczą, w jaki sposób przeprowadzić prostą i szybka automatyzację dbając jednocześnie o jakość każdego elementu zestawu narzędzi programistycznych.

B.K.: Dlaczego zdecydowaliście się na wybór właśnie takich tematów?

A.B.: Większość firm tworzących aplikacje webowe pisze testy UI. Ich wybór pada najczęściej na WebDriver. Jako tester automatyczny z kilkuletnim doświadczeniem miałem okazję zmierzyć się z różnymi problemami z zakresu testowania UI. Mam nadzieję, że omówione przeze mnie zagadnienia i prezentacja możliwych rozwiązań pomogą komuś wybrać odpowiednią ścieżkę.

F.W.: W DevOps chodzi o automatyzację i integrację, które w efekcie przyspieszają proces dostarczania produktu. Jego jakość musi zostać zachowana, a jednocześnie proces powinien być zautomatyzowany na jak najwcześniejszym etapie. Osiągnięcie tego w sposób łatwy i bez konieczności programowania jest możliwe z platformą do prowadzenia testów ciągłych Tosca. Dzięki temu cała firma wie, jaki jest status realizacji projektu na dowolnym etapie procesu tworzenia.

Agile & Automation Days to dobrze znana, dwudniowa konferencja zrzeszająca każdego roku setki osób. Przede wszystkim jest skierowana do specjalistów z obszaru automatyzacji testów, Scrum Masterów i liderów testów. Kto waszym zdaniem będzie najbardziej zainteresowany waszymi prezentacjami?

A.B.: Przede wszystkim developerzy testów automatycznych, którzy zaczęli już pisać testy UI i wiedzą, że nie są one łatwe w utrzymaniu.

F.W.: Moim zdaniem prezentacja jest skierowana do wszystkich. Jakość jest ważna w procesie DevOps, a odpowiada za nią każdy developer i tester. Tosca pomaga utrzymać jakość każdej osobie zaangażowanej w projekt bez konieczności programowania. Za przykład mogę podać możliwość określenia ryzyka niepowodzenia projektu w przypadku niespełnienia określonych wymagań. Co więcej Tosca pomaga podjąć decyzję, czy wypuszczać produkt lub na czym skoncentrować się w fazie planowania i zarządzania. Korzystają z tego rozwiązania także użytkownicy biznesowi, którzy łatwo mogą przekazać swoje spostrzeżenia. A dla testerów automatyzacja stała się łatwa w tworzeniu i utrzymaniu, a także w ponownym wykorzystywaniu elementów bez ryzyka pojawienia się problemów utrzymaniowych. Podsumowując, odpowiedzialność za jakość spoczywa na każdym, a Tosca ułatwia realizację tego zadania.

Zapraszamy do odwiedzenia strony i zapoznania się z ich ofertą.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?