Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Podziel Siię Koszulką!

W środę, 29 listopada, miał miejsce finał akcji “Podziel Siię koszulką”, realizowanej w ramach programu Sii Power Volunteers. Celem inicjatywy była zbiórka odzieży sportowej, która trafiła do podopiecznych Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Łosicach.

Pomysł na tę akcję, podobnie jak na wszystkie inne realizowane w ramach programu Sii Power Volunteers, był ideą, do której zainspirował nas jeden z pracowników. Tym razem był to Maciek Topczewski, dyrektor łódzkiego oddziału Sii. Poza pracą, Maciek poświęca się swojej pasji, jaką jest bieganie. Biorąc udział w wielu zawodach sportowych, wracałem z nich z gadżetami, m.in. w postaci koszulek, które niestety później lądowały na półce w szafie. Pomyślałem, że warto się nimi podzielić z innymi – wspomina jego pomysłodawca. – Świadomość, że mamy w firmie sporą grupę amatorów biegania, którzy myślą podobnie jak ja, dodatkowo zmotywowała mnie do działania. Tak oto z połączenia zamiłowania do tej dyscypliny sportowej i chęci pomocy innym, oraz dzięki wsparciu ze strony Sii, powstał projekt „Podziel się koszulką“ – dodaje organizator akcji.

Zbiórka odzieży trwała przez cały październik. Każdy, kto chciał przekazać odzież i inne gadżety sportowe, mógł wziąć w niej udział. Zebrane rzeczy trafiły do dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Łosicach, dla których bieganie i udział w zawodach lekkoatletycznych jest jedną z form aktywności. Ośrodek w Łosicach obejmuje wychowaniem i kształceniem dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym na wszystkich etapach kształcenia. Aktywność sportowa wspomaga rozwój ich funkcji ruchowych, poznawczych, emocjonalnych i społecznych.

W inicjatywę zaangażował się również Artur Kozłowski – mistrz Polski w maratonie, olimpijczyk z Rio, na co dzień pracujący w Sii, który wspólnie z Maćkiem pojechał przekazać odzież na ręce dzieci. Młodzież miała możliwość nie tylko bliżej poznać Artura, ale również wziąć udział w poprowadzonym przez niego treningu, zjeść wspólnie obiad i dowiedzieć się więcej o ciekawostkach z życia biegacza.

Cieszę się bardzo, że mogłem wziąć udział w tym spotkaniu. Mam nadzieję, że było ono również inspirujące i ciekawe dla młodzieży, i dzięki niemu uzyskali dodatkową motywację do dalszych treningów – dodaje Artur.

Program Sii Power Volunteers to woluntarystyczna inicjatywa firmy Sii. Oparta jest na prostej idei wspólnego pomagania – we wszystkich projektach z inicjatywą wychodzą pracownicy, a firma wspiera ich tylko w działaniach: organizacyjnie i finansowo. Akcja „Podziel Siię koszulką“ to już kolejny projekt oddziału łódzkiego. W tym roku głośno było zwłaszcza o akcji „Siiowy Świat Bajek“ – wielkim pisaniu bajek przez pracowników Sii, które potem zostały wydane, a dochód z ich sprzedaży zasilił konto Fundacji Dom w Łodzi.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?