Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Pomysł na wakacje? Trójmiejscy programiści uczą programować od podstaw

Firma Sii już drugi rok z rzędu organizuje bezpłatnie innowacyjny program edukacyjny Geek Academy, który jest skierowany do osób chcących rozpocząć swoją karierę w IT. W te wakacje grupa 25 pasjonatów nowych technologii zmierzy się z nauką programowania. Pomysł na letnie dni? Intensywny trening kodowania od podstaw z Geek Academy. Organizatorzy Akademii gwarantują dużą dawkę praktycznej wiedzy od doświadczonych programistów, testerów i architektów systemów.

Dla większości uczestników – Geek Academy to przepustka do rozpoczęcia profesjonalnej kariery jako programista czy tester – co potwierdzają losy uczniów Akademii z pierwszej edycji. Do programu zgłosiły się osoby, które nie miały wcześniej branżowego doświadczenia, ale od dawna pasjonowały się nowymi technologiami. Za każdym uczestnikiem kryła się ciekawa historia czy różne motywy leżące u podstaw decyzji o przebranżowieniu się. W Geek Academy brali udział m.in. prawnik, kosmetyczka, budowlaniec, czy chemik. Niektórzy nawet zwalniali się z pracy lub decydowali się na nocne zmiany, aby móc brać udział w codziennych zajęciach.

Czy było warto? Na to pytanie odpowiada Alicja Sawicka, Kierownik Działu Rekrutacji i HR – Zdecydowanie tak. W poprzedniej edycji Geek Academy w ciągu miesiąca udało nam się wprowadzić na rynek pracy ponad 20 osób gotowych do zasilenia szeregów trójmiejskich firm IT, 14 z nich otrzymało pracę w samym Sii. Wypracowaliśmy program merytoryczny, który odpowiada na potrzeby biznesu i jest przede wszystkim praktyczny. Bazujemy na sprawdzonych rozwiązaniach, wypracowanych przy pierwszej edycji i jestem przekonana, że w tym roku również uda nam się osiągnąć wielki sukces.

Paweł Czapiewski – nazywany rektorem Geek Academy, a zawodowo związany z Sii, jako Senior Software Engineer, przybliża treści z jakimi zetkną się uczestnicy w nadchodzącej edycji – Nasi kursanci poznają metodologie tworzenia oprogramowania, opanują podstawy języków Python oraz C#, jak również zdobędą ogólną wiedzę dotyczącą zapewniania jakości software’u. Od samego początku uczymy pracy zespołowej w duchu Agile. Geek Academy to szansa na zdobycie cennych kwalifikacji na rynku pracy oraz rozwój kompetencji technicznych.

Druga edycja Geek Academy startuje 1 sierpnia i potrwa miesiąc. Zajęcia będą odbywały się pięć razy w tygodniu codziennie po 7 godzin od poniedziałku do piątku w największym w Trójmieście, prestiżowym kompleksie Olivia Business Centre. Sala zajęciowa z pełnym wyposażeniem technicznym będzie mieściła się bezpośrednio w biurze Sii. Do Akademii należy zgłosić się wysyłając swoje CV na adres [email protected] do 9 lipca 2016. Selekcja kandydatów opiera się na rozmowie kwalifikacyjnej i części testowej.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?