Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Poznaj ścieżkę kariery Marty i odkryj, jak została konsultantem Dynamics 365, rozpoczynając swoją przygodę w Sii w dziale administracji

Marta Skibińska, Konsultant w Centrum Kompetencyjnym Dynamics 365, przez prawie 10 lat w Sii opiekowała się procesami administracyjno-HRowymi, a pół roku temu kompletnie zmieniła swoją ścieżkę kariery. Poznaj drogę Marty i sprawdź, dlaczego warto próbować swoich sił w IT.

Opowiedz nam swoją historię z Sii. Kiedy dołączyłaś do gdańskiego zespołu administracji?

Na ostatnim roku studiów szukałam pracy w firmie, która umożliwiłaby mi zdobycie doświadczenia na stanowisku administracyjnym. Oferta Sii idealnie wpasowała się w obszary, w których w tamtym momencie chciałam się rozwijać, dlatego postanowiłam aplikować na stanowisko Asystentki ds. Administracyjnych, a reszta jest już historią.

Rozpoczęłaś pracę w Sii jako Asystentka ds. Administracji, ale z biegiem czasu awansowałaś aż do funkcji HR Operations Team Leader i zastępcy kierownika działu. Jak zmieniały się Twoje obowiązki na różnych stanowiskach?

W ciągu 10 lat moje obowiązki w dziale Administracji zmieniały się bardzo dynamicznie. Przez kilka pierwszych miesięcy pracy w Sii głównie rozliczałam dokumenty kosztowe oraz byłam odpowiedzialna za zarządzanie środkami trwałymi w gdańskiej lokalizacji. Już po kilku miesiącach dołączyłam do zespołu wystawiającego faktury sprzedażowe oraz rozliczającego wielotygodniowe delegacje zagraniczne. W nowej funkcji szybko się odnalazłam i rozwinęłam, dzięki czemu awansowałam na specjalistę.

W momencie objęcia roli lidera przejęłam opiekę nad grupą klientów przynależącą do danej jednostki biznesowej, a co za tym idzie, kontakty z klientami oraz koordynowanie pracy zespołu. Gdy zostałam zastępcą kierownika działu, do moich obowiązków doszło jeszcze rekrutowanie nowych pracowników, przygotowywanie i weryfikacja umów z firmami zewnętrznymi, zarządzanie zespołem oraz wdrażaniem nowych procesów organizacyjnych.

Za największe wyzwanie w tym okresie uznałabym zarządzanie zespołem, który wraz z wybuchem pandemii przeszedł na pracę zdalną lub hybrydową. W tym czasie, z racji specyficznego modelu pracy, należało zwrócić szczególną uwagę na prawidłowy obieg dokumentów, ale też zapewnienie płynnego przepływu informacji, który w dziale Administracji jest kluczowy.

Już od pół roku pracujesz jako Konsultant w Centrum Kompetencyjnym Dynamics 365. Co spowodowało tę znaczącą zmianę ścieżki kariery?

Moją główną motywacją do zmiany ścieżki kariery była chęć rozwoju w stronę IT, nabycie technicznych umiejętności oraz poznanie nowych ludzi. Sii jest już bardzo dużą firmą o rozbudowanej strukturze, co stwarza możliwości rozwoju w wybranym przez siebie kierunku. Dodatkowo daje szansę zmiany projektu wszystkim pracownikom poprzez ogłaszanie rekrutacji wewnętrznych oraz aplikację Job Changer. Ja zgłosiłam się akurat na konkretne ogłoszenie, ale korzystałam również równolegle z Job Changera, co dało mi dostęp do dodatkowych ofert wewnętrznych.

Jak wygląda obecnie Twój dzień pracy?

Zadaniem konsultanta Dynamics 365 jest wdrożenie optymalnych rozwiązań i najlepszych praktyk systemowych w odniesieniu do wymagań biznesowych. Na co dzień analizuję, projektuję i tworzę dokumentację procesów biznesowych oraz wspieram użytkowników końcowych. Każdy dzień pracy rozpoczynam serią spotkań, na których omawiamy bieżące plany i zadania, a na podstawie porannych ustaleń przystępuję do ich realizacji.

Największą satysfakcję daje mi możliwość uczestnictwa w międzynarodowym projekcie, dzięki któremu odkrywam nowe funkcjonalności systemowe.

Czy masz jakieś rady dla osób chcących zmienić swoją ścieżkę kariery i rozwijać się w stronę konsultanta D365?

Każdej osobie powiem, że warto próbować swoich sił i nie należy obawiać się nowych wyzwań. Zespół Dynamics 365 przyjął mnie z otwartymi ramionami, panuje tu świetna atmosfera, która motywuje mnie do ciągłego poszerzania wiedzy.

Jeśli tak jak Marta chcesz wykorzystać swój potencjał w Sii – sprawdź oferty pracy i dołącz do nas!

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?