Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Praca w najnowszych technologiach i świetnej atmosferze – bydgoski oddział Sii Polska liczy już ponad 100 osób!

Sii Polska zatrudnia już ponad 100 specjalistów w swoim bydgoskim oddziale. Zespoły realizują tu projekty dla światowych gigantów z sektora hi-tech, medycznego, farmaceutycznego czy motoryzacyjnego. Sii Bydgoszcz nie zwalnia tempa – obecnie ma ponad 180 otwartych stanowisk dla developerów w technologii Python, .NET z Azure, Web, Java, testerów oprogramowania, elektroników, analityków Business Intelligence oraz ekspertów wielu innych specjalizacji.

Oddział właśnie świętuje swój 3. rok działalności. Ostatnie 2 lata w Sii Bydgoszcz to czas dynamicznego rozwoju. Firma konsekwentnie umacnia swoją pozycję w regionie, przyciągając coraz więcej doświadczonych specjalistów z sektora usług IT. Ostatnie miesiące dla Sii są rekordowe pod względem wskaźników rekrutacji – liczba pracowników w bydgoskim oddziale właśnie przekroczyła 100.

– Cieszy nas fakt, że globalni klienci Sii Polska doceniają wysokie kwalifikacje specjalistów z Bydgoszczy. Nieustannie wspieramy największe centra kompetencyjne w Sii: Digital, Testing, IT Operations & Infrastructure czy Embedded. Wypełniamy też potrzeby związane z niszowymi i bardzo pożądanymi profilami na rynku z zakresu cyberbezpieczeństwa czy Business Intelligence – mówi Anna Boruszkowska-Becmer, Regional Director w Sii Bydgoszcz.

Innowacyjne projekty w najnowszych technologiach

Największe zespoły Sii Bydgoszcz realizują projekty dla światowych gigantów z sektora hi-tech oraz elektroniki, medycznego, farmaceutycznego czy motoryzacyjnego. Wśród specjalistów znaczącą przewagę stanowią programiści (ponad 60%), testerzy jak również administratorzy systemów. Ze względu na bardzo atrakcyjną ofertę projektową do firmy chętnie dołączają także doświadczeni analitycy, konsultanci czy elektronicy.

– Projekt, który obecnie realizuję we współpracy z Microsoft to silnik do wyszukiwarki orzeczeń sądowych dla Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu. Staramy się wykorzystać koncepcję wyszukiwania semantycznego i ostatnie osiągnięcia w tej dziedzinie. Jako zaplecze wykorzystujemy środowisko Azure, w którym trzymamy dane i trenujemy modele. Projekt ma charakter eksperymentalny, ponieważ nie wiemy jakie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej, co jest w zasadzie cechą wspólną projektów AI i ML – mówi Łukasz Ogan, Inżynier ds. Oprogramowania w Sii.

Najlepsze miejsce pracy w Polsce

O zadowoleniu i satysfakcji pracowników Sii świadczy 1. miejsce w tegorocznym rankingu Great Place To Work w kategorii dużych przedsiębiorstw powyżej 500 osób. Wyniki anonimowych ankiet pokazują, że aż 97% pracowników bydgoskiego oddziału potwierdza, że Sii jest świetnym miejscem pracy.

– Dołączyłem do Sii przede wszystkim dlatego, że mam tu możliwość pracy w świetnym zespole, w oparciu o najnowsze technologie MDM – mówi Andrzej Majewski, Administrator Systemów w Sii. – Nasz zespół zajmuję się szeroko pojętym zarządzaniem flotą urządzeń mobilnych (Windows, Android, iOS) w oparciu o rozwiązania chmurowe Microsoft. Obejmuje to kompleksowe wdrożenia nowych środowisk, migracje istniejących, konsulting techniczny oraz wsparcie powdrożeniowe. Współpracujemy z klientami z całego świata z różnych sektorów biznesowych. Dzięki tej technologii nasi klienci zyskują możliwość przejścia na rozwiązania chmurowe, a co za tym idzie redukcję kosztownych fizycznych środowisk serwerowych, możliwość zarządzania wszystkimi urządzeniami z jednej konsoli oraz wygodny, ale i bezpieczny dostęp do danych i aplikacji firmowych z każdego urządzenia i z każdego miejsca – dodaje.

Sektor IT – siła napędowa Bydgoszczy

Bydgoszcz od kilku lat konsekwentnie realizuje koncepcję „miasta otwartego na outsourcing”. Atrakcyjna oferta nieruchomości biurowych, dostęp do wykwalifikowanej kadry, wsparcie dla inwestorów ze strony miasta, a także przyjazny klimat do życia i prowadzenia biznesu – to kluczowe aspekty, które sprawiają, że Bydgoszcz jest dziś zaliczana do grona ważnych lokalizacji dla inwestycji z sektora nowoczesnych usług biznesowych w Polsce, będąc zarazem rynkiem o ogromnym potencjale do dalszego wzrostu. Obecnie firmy z tego sektora zatrudniają w mieście ponad 11,5 tysiąca pracowników. Zdecydowanym wyróżnikiem Bydgoszczy jest dominujący udział firm IT w lokalnej strukturze sektora – usługi te generują ponad 80% zatrudnienia, tworząc tu silną lokalną specjalizację, unikatową w skali kraju. Duża koncentracja firm informatycznych obrazuje również rolę Bydgoszczy w ogólnopolskim zestawieniu ośrodków IT, plasując nasze miasto w ścisłej czołówce lokalizacji wybieranych przez globalne firmy technologiczne. Za jeden z decydujących atutów miasta inwestorzy często uznają kapitał ludzki, gdyż dzięki lokalnej specjalizacji mają m.in. lepszy dostęp do utalentowanych specjalistów, których potrzebują do rozwijania swoich projektów. Realizowana z sukcesem inwestycja Sii w Bydgoszczy jest na to kolejnym doskonałym dowodem.

– Niezmiernie nas cieszy, że firma Sii znalazła w Bydgoszczy sprzyjający klimat do zainwestowania oraz dogodne środowisko do realizowania zaawansowanych i ambitnych projektów, dając jednocześnie szansę rozwoju dla lokalnych specjalistów z branży IT i przyciągając do miasta nowe talenty. Serdecznie gratuluję osiągnięcia w tak szybkim tempie założeń, jakie sformułowano dla tej inwestycji oraz życzę dalszego wzrostu i sukcesów w realizacji planów rozwoju bydgoskiego oddziału Sii – mówi Edyta Wiwatowska, Prezes Zarządu Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Innowacyjne projekty oraz świetna atmosfera pracy to wyróżniki bydgoskiego oddziału. Firma nie zwalnia tempa – obecnie ma ponad 180 otwartych stanowisk. Chcesz rozwijać się razem z ekspertami Sii? Sprawdź nasze oferty pracy i dołącz do nas!

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?