Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Praca zdalna – konieczność czy szansa dla organizacji?

Pandemia koronawirusa wymusiła na wielu organizacjach zmianę charakteru pracy z biurowej na zdalną. W Sii Polska, dzięki sprawdzonym narzędziom i dobrym praktykom z obszaru zarządzania zespołem i komunikacji, z dnia na dzień prawie 4500 pracowników mogło bez problemu przejść w tryb pracy z domu. Odpowiadając na potrzeby naszych klientów, eksperci z Praktyki Szkoleniowej Sii Polska opracowali warsztaty, podczas których dzielą się najlepszymi praktykami w tym obszarze.

Wyzwania związane ze zmianą

Wyzwaniem, z jakim mierzą się dziś organizacje, które do tej pory nie pracowały zdalnie, jest czas. Przejście w nowy tryb pracy musi być przeprowadzone szybko, a wprowadzanie zmian bez odpowiedniego przygotowania może mieć negatywne konsekwencje dla działania całej organizacji i doświadczenia samych pracowników.

Wiedza o tym, jak się przygotować do pracy zdalnej, ma kluczowe znaczenie w procesie zmian. Dzięki dobremu przygotowaniu cała firma może przekonać się, że praca w takim trybie sprawdza się i przynosi dobre efekty.

Praca zdalna a konkurencyjność

Liderzy i menedżerowie muszą zdawać sobie sprawę, że w miarę jak praca zdalna staje się coraz bardziej powszechna, firmy, które nie mogą zapewnić możliwości pracy w tym trybie, stają się mniej konkurencyjne. Z czasem takie organizacje mogą mieć problem z utrzymaniem zaangażowania swoich pracowników – z badań Instytutu Gallupa wynika, że najbardziej zaangażowani są ci, którzy spędzają od trzech do czterech dni w tygodniu pracując zdalnie.

Organizacje muszą zatem jak najszybciej dostosować swoją infrastrukturę do możliwości pracy zdalnej i przygotować do niej pracowników.

Nowe szkolenie w ofercie Sii Polska

Aby pomóc swoim klientom w przeprowadzeniu tej zmiany, eksperci Praktyki Szkoleniowej Sii Polska opracowali nowy program szkoleniowy, W trakcie szkolenia „Praca zdalna – organizacja i komunikacja” trenerzy Sii pomagają przygotować pracowników do pracy zdalnej.

Szkolenie porusza m.in. aspekty:

  • przygotowania przestrzeni pozwalającej na pracę w skupieniu,
  • zarządzania czynnikami rozpraszającymi,
  • komunikacji z zespołem zdalnym.

Podczas szkolenia uczestnicy będą mogli dowiedzieć się jak efektywnie pracować i zarządzać swoim czasem, a także jak dbać o zdrowy tryb życia.

Dla osób prowadzących i organizujących spotkania przygotowany został oddzielny moduł, w którym zawarte zostały wskazówki dotyczące organizacji, kanałów komunikacji i roli prowadzącego spotkania. Nasi eksperci podpowiedzą, co zrobić aby spotkania nie były zmarnowanym czasem, angażowały wszystkich uczestników i kończyły się realnymi wnioskami i podsumowaniami.

Aby dowiedzieć się więcej o szkoleniu, odwiedź naszą stronę.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?