Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
  Wstecz

  Projekt sprawny, jak linia montażu automatycznego

  Podczas tegorocznego Weekendu Menedżerskiego nagrodę w kategorii Najlepszy Projekt otrzymał Błażej Dziąg, Service Delivery Manager pracujący na rzecz ThyssenKrupp.

  Pracę w Sii rozpoczął jako Team Leader. Początkowo zajmował się głównie technologią, ale szybko okazało się, że jest także świetnym organizatorem. Jako Service Delivery Manager Błażej zrealizował ostatnio trudny projekt dla ThyssenKrupp, w ramach którego powstało kompletne rozwiązanie do sterowania pracą linii montażowej silników i skrzyń biegów.

  Największym wyzwaniem był napięty harmonogram. W bardzo krótkim czasie musieliśmy dostarczyć klientowi gotowy produkt, zachowując przy tym wysokie standardy jakościowe. Spełniliśmy oczekiwania m.in. dzięki realistycznej ocenie potencjalnych ryzyk projektowych, dobrej organizacji pracy oraz wytrwałości wszystkich członków zespołu” – mówi Błażej Dziąg.

  Projekt został zrealizowany w terminie i w ramach założonego budżetu. Nasi klienci z branży motoryzacyjnej dokładnie wiedzą jakie produkty chcą zbudować, oraz jak to zrobić. Naszym zadaniem jest dostarczenie finalnego rozwiązania w pełni zgodnego z oczekiwaniami. Żaden inny scenariusz nie wchodzi w grę” – podkreśla.

  Przedsięwzięcie zostało podzielone na etapy. Na początku zaprojektowana została instalacja elektryczna, a następnie architektura sterowania, która z kolei stała się podstawą dla systemu informatycznego. Odbiór całości rozwiązania poprzedziły testy oraz wprowadzanie niezbędnych zmian i poprawek. Ostatnią fazą projektu było przekazanie linii do eksploatacji oraz zorganizowanie procesu wsparcia. Zgodnie z umową, w ramach opieki autorskiej oddelegowane osoby pracują na miejscu, na bieżąco poprawiając ewentualne błędy.

  Zespół Błażeja liczy ok. 40 osób i jest zaangażowany w ponad dwadzieścia projektów związanych z automatyką produkcji w branży motoryzacyjnej. W ich ramach inżynierowie Sii programują i integrują systemy i technologie różnych producentów, w tym m.in. Siemens Simatic S7-300/S7-1200, WinCC Flexible, Sick, Leuze, SEW MOTIMOT/MOVIFIT/MOVIEDRIVE, ProfiNet, Cognex, SINAMICS, a także systemy śledzenia produktu oparte o RFID.

  „Duża różnorodność sprawia, że każdy nieustannie uczy się czegoś nowego. Większość inżynierów bardzo sobie to ceni. Mam nadzieję, że doświadczenie zdobyte w projekcie dla ThyssenKrupp zaowocuje większą ufnością zespołu we własne możliwości, i że kolejni klienci będą mogli przekonać się o naszych kompetencjach branżowych i technologicznych” – podsumowuje Błażej.

  Mamy nadzieję, że doświadczenia płynące z projektu dla ThyssenKrupp zostaną szeroko wykorzystane także w innych obszarach. Satysfakcja klientów i wynikająca z niej potrzeba stałego doskonalenia to wartości, które przyświecają nam wszystkim.

  Może Cię również zainteresować

  Pokaż więcej newsów

  Bądź na bieżąco

  Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

  ZATWIERDŹ

  This content is available only in one language version.
  You will be redirected to home page.

  Are you sure you want to leave this page?

  Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
  Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

  Möchten Sie fortsetzen?