Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Przyjazna dla użytkownika aplikacja GUI dla branży półprzewodników – jak Sii Polska wspiera rozwój innowacyjnych rozwiązań czujnikowych

Efektywne funkcjonowanie bez wykorzystania zaawansowanej elektroniki użytkowej stało się niemożliwe w dobie cyfryzacji. Nie chcemy już wciskać przycisków ani wpisywać poleceń, aby aktywować urządzenia – oczekujemy raczej, że intuicyjnie zrozumieją, czego od nich wymagamy. Jeśli rozwiązania mają stać się inteligentniejsze i bardziej przyjazne dla użytkownika, firmy zajmujące się produkcją półprzewodników muszą jak najszybciej podjąć działania zorientowane na rozwój, często wymagające niezwłocznego wsparcia ze strony innych dostawców technologii.

Wyzwania na starcie

Nawiązując współpracę z klientem wiodącym w branży półprzewodnikowej, Sii Polska – wiodący dostawca usług IT i inżynieryjnych – udzieliło mu wsparcia w tworzeniu najnowocześniejszych rozwiązań, które umożliwiają nieskomplikowaną, bezproblemową interakcję użytkownika z wszelkiego rodzaju inteligentnymi sensorami. Projekt zainicjowany przez silnego gracza rynkowego obejmował opracowanie nowej aplikacji GUI, obsługującej wiele rodzajów innowacyjnych rozwiązań czujnikowych. Niespodziewanie jego pierwsza faza okazała się niezwykle wymagająca, jednocześnie będąc interesującym wyzwaniem dla inżynierów Sii.

– Ustalone terminy były bardzo krótkie, a wymagania zmieniały się dość często – mówi Maciej Scęcelek, Project Technical Leader w Sii Polska. – Co więcej, poziom złożoności zestawu niezbędnych narzędzi (SDK) wykorzystywanych przez zespół został zaniżony, co skutkowało podjęciem błędnej decyzji architektonicznej na starcie projektu. Aby przezwyciężyć trudności, musieliśmy przebudować niemal całą początkową koncepcję architektoniczną – dodaje.

Rozwój nowej aplikacji

W oparciu o potrzeby i wizję klienta, zespół ekspertów Sii Polska opracował szczegółowy plan rozwoju solidnej aplikacji GUI, umożliwiającej łączenie i sterowanie szeroką gamą urządzeń czujnikowych. Zarówno wygoda użytkowania, jak i niezawodność zostały uznane za priorytetowe. Po zaprojektowaniu architektury i przełożeniu wymagań klienta na wymagania produktowe, specjaliści Sii przygotowali backlog produktu, między innymi szacując zadania. Kolejnym, najważniejszym etapem było wdrożenie i weryfikacja zamówionych funkcjonalności oraz stworzenie pomocnej instrukcji obsługi i raportów z testów. Do budowy rozwiązania, wykorzystaliśmy C++ i framework QT. Podstawowe scenariusz użycia stworzonej aplikacji to pobieranie danych ze wspieranych urządzeń w czasie rzeczywistym oraz prezentacja tych danych w formie specjalistycznych i konfigurowalnych wykresów, których dostępność i możliwości zależą od podłączonego urządzenia.

– Nasz wieloetapowy projekt zakończył się sukcesem. Eksperci Sii dostarczyli wysoce efektywną aplikację GUI w zgodzie z harmonogramem. W rezultacie udało im się wesprzeć proces rozwoju wielu rozwiązań czujnikowych tworzonych przez inżynierów R&D klienta – wyjaśnia Maciej Jagielski, Delivery Manager w Sii Polska. – Celem opracowanej aplikacji jest przede wszystkim umożliwienie efektywnego badania zachowania urządzeń które są w fazie projektowania, dając możliwość ich udoskonalenia przez dobór optymalnych nastaw konfiguracyjnych. Jesteśmy dumni wiedząc, że poprzez naszą pracę przyczyniamy się do rozwoju jeszcze bardziej zaawansowanej i przystępnej technologii czujników – podsumowuje.

Czego można się spodziewać

Mimo że projekt rozwoju aplikacji GUI dobiegł końca, klient zdecydował się kontynuować współpracę z Sii Polska. Zespół ekspertów został poproszony o wsparcia kolejnych typów urządzeń i wdrożenie trybu ekspert-użytkownik w aplikacji. Plan działania obejmuje również rozszerzenie wsparcia dla istniejących urządzeń o nowe funkcje zdefiniowane przez klienta.

Jeśli Ciebie również interesuje rozwój aplikacji i rozwiązań technologicznych dla określonej branży, zapoznaj się z naszą ofertą i skontaktuj się z nami.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?