Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Rusza II etap Let’s Code – o 10 tyś. walczy 41 drużyn

1 grudnia rusza głosowanie na najlepszą aplikację w II etapie konkursu Lets’ code. O miano najlepszej rywalizuje 41 aplikacji z całego kraju – wygra ta, która otrzyma najwięcej głosów w otwartym głosowaniu internautów. Głos można oddać tylko jeden raz. Głosowanie odbywa się na stronie www.letscode.pl.

Aplikacje biorące udział w II etapie powstały w czasie nocnego konkursu Let’s code z 20 na 21 listopada w 8 miastach w Polsce. 244 uczestników stworzyło ponad 70 aplikacji. Do drugiego etapu konkursowicze zgłosili 41 aplikacji. Konkurs, organizowany przez firmę Sii, odbywał się w 8 biurach firmy w Polsce: w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Łodzi, Lublinie i Katowicach.

W głosowaniu, które rusza 1 grudnia na stronie www.letscode.sii.pl, może wziąć udział każdy – głos na daną aplikację można oddać tylko jeden raz. W ramach weryfikacji głosujący zobowiązany jest do podania swojego adresu e-mailowego.

W tym roku w konkursie powstały naprawdę fantastyczne aplikacje i jesteśmy dumni ze wszystkich uczestników – opowiada Joanna Kucharska z Sii, odpowiedzialna za organizację konkursu. – Co ważne, w tej edycji nie chodziło tylko o zabawę, ale także o dobry pomysł na aplikację, która ma służyć społeczeństwu. Dlatego stworzyliśmy 3 kategorie – bardzo nas cieszy to, że najwięcej appek powstało w kategorii „Aplikacja pożytku społecznego”.  Uczestnicy wykorzystywali nowoczesne trendy, które mają służyć ludziom: społecznościowość (sociable), współdzielenie (sharing economy) i geolokalizację (geolocalization). Pod tym kątem aplikacje były oceniane w I etapie przez nasze Jury i widać, że programiści doskonale potrafią je wykorzystać. Dlatego jeszcze raz gratulujemy wszystkim i życzymy powodzenia w II etapie, w ogólnopolskim głosowaniu.

Zaproponowane przez organizatorów 2 pozostałe kategorie – oprócz pożytku społecznego – to: aplikacja wspierająca pasje oraz aplikacja wspierająca kulturę. Wszystkie aplikacje, stworzone i zaprezentowane w czasie I etapu miały prawo udziału w II etapie. Ostatecznie uczestnicy do II etapu zgłosili 41 aplikacji. Do końcowej rywalizacji stanęło: 5 aplikacji z Warszawy, 7 – z Gdańska, 4 – z Wrocławia, 5 – z Poznania, 6 – z Krakowa, 5 – z Łodzi, 6 – z Lublina i 3 z Katowic.

Głosowanie trwa do 10 grudnia – zapraszamy na stronę www.letscode.sii.pl. Zwycięzca zostanie ogłoszony 16 grudnia. Wygrana drużyna otrzyma 10 tysięcy złotych.

Patronat nad konkursem Let’s code objęli: Tygodnik „Computerworld”, Magazyn Programista, Magazyn Studentów Semestr, codeguru.geekclub.pl, Polibuda.info, Radio Kampus, Radio Lublin, Radio Centrum, „Gazeta Wyborcza” w Lublinie, „Kurier Lubelski”,  Lubelska Wyżyna IT,  epoznan.pl, Java User Group Poznań, Crossweb.pl, Biuro Karier Politechniki Wrocławskiej, Radio Gdańsk, my3miasto.pl, TVP Łódź, Młodzi w Łodzi, Women in technology, Magazyn What’s up.

W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu: [email protected] .

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?