Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Sii dzieli się najlepszymi praktykami podczas Agile & Automation Days 2017

Już 9-10 października, w Krakowie odbędzie się konferencja Agile & Automation Days. Jedną z prelegentek będzie Anastasiia Naboikina starszy inżynier ds. testów w Sii, która podzieli się swoją wiedzą z zakresu efektywnego zarządzani zadaniami testowymi w zespołach wielofunkcyjnych.

Przedstawiamy sylwetkę prelegentki, która opowie o tym, czego możecie się spodziewać podczas prezentacji:

„Obecnie coraz więcej firm zmienia swoje podejście do prowadzenia projektów na Agile. Biznes nie czeka – ustalając napięte terminy i szybkie tempo pracy. W takich okolicznościach nie pozostaje nam nic innego jak tylko się dostosować.

Jak radzić sobie ze zmianą? Którą drogą pójść? Jak poradzić sobie z ciągłą presją? Na te tematy postaram się odpowiedzieć podczas mojej prezentacji. Nie jestem Scrum Masterem, ani trenerem Agile – jestem inżynierem do spraw testów oprogramowania. Jestem perfekcjonistką i nie znoszę, gdy moja praca jest źle zorganizowana. Dlatego doskonalenie procesów testowych to moje hobby.
Pracowałam w różnych środowiskach waterfall i big bang , a także próbowałam swoich sił w różnych rolach. Zdobyte w ten sposób doświadczenie wykorzystuję do poprawy procesu testowego w projektach. Teraz chciałam podzielić się swoim doświadczeniem w tym zakresie.

Wyobraźcie sobie zespół bez testerów, lub z bardzo małym zaangażowaniem specjalistów ds. jakości. Nie ma możliwości rozszerzenia zespołu, a Release zbliża się wielkimi krokami i oczywiście nie można go przełożyć. W takiej sytuacji możemy się spodziewać pewnych symptomów: opóźnienia dostaw oprogramowania, nieoczekiwanych zmian w wymaganiach, długich i powtarzających się ciągle testów regresji, braku lub ograniczonej kontroli jakości. Jest jednak sposób na ograniczenia tych niekorzystnych zjawisk w projekcie – jest nim stworzenie wielofunkcyjnych zespołów.

Podczas mojej prelekcji postaram się udowodnić, że warto zastosować takie podejście. Oczywiście nie ma jednego remedium na wszystko i mogą pojawić się pewne problemy, takie jak opór ze strony biznesu lub problemy techniczne. Większość sceptyków mówi, że zmiana podejścia nic nie zmieni, a zwiększą się jedynie koszty i spadnie efektywność zespołu. Nie zgadzam się z tymi argumentami. Rozwiązaniem jest tu skrupulatne planowanie, kontrola i ciągła poprawa procesu testowania.

Jak zapewnić pełną przejrzystość procesu testowego w zespołach wielofunkcyjnych i odpowiedzieć argumentami na sceptyczne uwagi? Tego dowiecie się podczas mojej prezentacji”.

Zapraszamy wszystkich na prelekcję Anastasii Naboikiny, która będzie mieć miejsce 9.10.2017, podczas pierwszego dnia Agile & Automation Days 2017 w Krakowie.

Więcej informacji na temat prelegentki, wydarzenia oraz program można znaleźć na stronie Agile & Automation Days.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?