Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Sii Łódź rośnie pomimo pandemii – ponad 300 specjalistów w oddziale i międzynarodowe projekty

Łódzki oddział Sii Polska liczy już ponad 300 pracowników i zajmuje ponad 2 500 mkw. powierzchni w obecnym biurze przy ulicy Kopcińskiego 79. Specjaliści realizują tu projekty dla międzynarodowych klientów, do grona których w ubiegłym roku dołączyli również Ci z rynku szwajcarskiego. Choć duża część zespołu pracuje zdalnie, pracownicy pozostają w stałym kontakcie i rozwijają wspólne pasje.

Sii Łódź jest obecne na rynku już od 8 lat. Jak przez ten czas rozwinął się oddział w centralnej Polsce?

– Podczas pierwszej konferencji prasowej towarzyszącej otwarciu oddziału w Łodzi w 2012 roku deklarowaliśmy zatrudnienia na poziomie 80 osób. Dziś na pokładzie mamy ponad 300 specjalistów i wierzymy, że pandemia i tymczasowe spowolnienie biznesu nie powstrzymają nas przed dalszym dynamicznym wzrostem – mówi Maciej Topczewski, Regional Director. – Rozwój Sii Łódź nie byłby możliwy bez lokalnych klientów, m.in. z sektora bankowego czy hi-tech. Dodatkowym bodźcem, który nas mobilizuje jest budowa zespołów do projektów zagranicznych. Koncentrujemy się na rynku szwajcarskim, szczególnie na sektorach finansowym, retail i hi-tech. Współpracujemy z 8 klientami z czołówki 100 największych firm oraz giełdą papierów wartościowych w Zurychu. Ważnym elementem naszego rozwoju jest kultura organizacji, którą doceniają nasi pracownicy. To ich anonimowe ankiety zadecydowały o przyznaniu Sii tytułu Great Place to Work szósty raz z rzędu. Jesteśmy jedyną firmą w regionie, która może się tym pochwalić – dodaje.

Dzięki dywersyfikacji klientów i projektów, Sii Polska daje pracownikom wiele możliwości – w ramach organizacji mogą zmienić nie tylko lokalizację miejsca pracy, ale także projekt, nad którym obecnie pracują.

– W każdym projekcie przychodzi taki czas, że znasz już wszystkie zakamarki systemu, nie istnieje linia kodu, której nie dotykałeś, a używane frameworki masz w małym palcu. W moim przypadku nie było inaczej. Za namową przełożonego, zamiast aplikować do innych firm, wypełniłem formularz w wewnętrznej aplikacji Job Changer. Mimo że nigdy nie wierzyłem w tego typu programy, pomyślałem, że tym razem spróbuję. Udało się i to dużo szybciej niż przewidywałem. Od roku jestem w nowym projekcie, w którym znów się rozwijam, poznaję świat IoT, nowe rozwiązania chmurowe, czy technologie, z którymi wcześniej nie miałem styczności. Mogę śmiało stwierdzić, że pasja do programowania odżyła we mnie na nowo – komentuje Maciej Osyda, Senior Java Developer.

Poza projektami łączą ich również wspólne pasje

Przed pandemią koronawirusa, zespół Sii Łódź spędzał razem czas nie tylko podczas licznych wydarzeń integracyjnych, ale także podczas treningów biegowych, piłki nożnej czy siatkówki. Pozostanie w domach nie sprawiło jednak, że pracownicy przestali mieć ze sobą kontakt. Codzienne spotkania online przy porannej kawie, konkursy, animacje dla dzieci czy kanał wymiany ulubionych książek, seriali i filmów, sprawiły, że duża część łódzkiego oddziału spędzała wspólnie czas zdalnie.

Do online’u przeniosła się także grupa miłośników planszówek. – Mimo że pandemia zatrzymała nas na kilkanaście tygodni w domach, nie zrezygnowaliśmy z kontynuowania naszych spotkań. Dzięki dostępnym platformom przenieśliśmy je do sieci. W czasach izolacji graliśmy nawet częściej niż zwykle. Cały czas do zabawy zapraszamy wszystkich pracowników, którzy chcieliby się przekonać, jak zmieniły się gry planszowe od czasu scrabble i chińczyka – mówi Ludwika Majchrzak, Senior Analyst.

Specjaliści Sii Łódź chętnie dzielą się także swoją wiedzą podczas meetupów technologicznych, organizowanych pod szyldem Code Cruise. Tutaj również zmieniła się formuła i obecnie wymiana wiedzy jest możliwa dzięki webinarom. Wszystkie nadchodzące wydarzenia można śledzić dołączając do dedykowanej grupy na Facebooku.

W związku z rozwojem oddziału i nawiązaniem współpracy z nowymi klientami, do Sii Łódź cały czas poszukiwani są kolejni specjaliści, przede wszystkim eksperci ServiceNow, Office365, BI oraz developerzy Front-end z Angularem i Reactem czy inżynierowie DevOps z Azure. Cały proces rekrutacji może być przeprowadzony zdalnie. To do kandydata należy decyzja, czy chce się spotkać osobiście w biurze czy odbyć rozmowę telefoniczną lub online. W przypadku pracy dla szwajcarskich klientów, firma oferuje również możliwość relokacji.

Wszystkie aktualne oferty pracy można znaleźć w zakładce oferty pracy na www.sii.pl.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?