Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Sii otwiera biuro w Częstochowie. Poszukiwani są eksperci z doświadczeniem w systemach wbudowanych i architekturze AUTOSAR

Na początku września Sii, lider branży IT i inżynierii w Polsce, otworzyło swoje biuro w Częstochowie. Rozwój firmy na rynku częstochowskim do końca roku zapewni 30 nowych miejsc pracy dla specjalistów, którzy będą realizowali projekty dla klientów z branży motoryzacyjnej.

Częstochowa to strategiczne miejsce ze względu na ogromny potencjał ludzi i miasta – Politechnika Częstochowska, szeroko rozwinięta infrastruktura miejska oraz lokalizacja względem innych dużych miast jak choćby Katowice i Kraków, to tylko niektóre z zalet , które Sii wzięło pod uwagę podejmując decyzję o otwarciu nowego biura.

– W naszej opinii to świetna inwestycja. Dostrzegliśmy ogromny potencjał rynku częstochowskiego w branży automotive z uwagi na dostępność wykwalifikowanych specjalistów z wiedzą domenową. To także duża korzyść dla kandydatów. Zatrudniając ponad 3700 pracowników i współpracując z 300 klientami z całego świata, oferujemy możliwość rozwoju poprzez ambitne projekty – mówi Krzysztof Danilewicz, Dyrektor Sii Katowice.

Wejście Sii na rynek lokalny to także perspektywa rozwoju dla regionu. – Cieszy nas fakt wejścia Sii na rynek pracy w Częstochowie, tym bardziej, że poza doskonałą lokalizacją, firma doceniła argument dostępności wykształconych kadr co jest priorytetem dla władz samorządowych Częstochowy i przyczynkiem do stworzenia programu Teraz Lepsza Praca. Firma znana jest w Polsce z dużego doświadczenia oraz ciekawego zaplecza projektowego, które urozmaici częstochowski sektor zatrudnienia. Pojawienie się takiego partnera na rynku z pewnością otworzy miasto na nowe możliwości rozwoju, a przyszłym pracownikom stworzy perspektywę pracy w dynamicznym i zgranym zespole – mówi Anna Mielczarek, p.o. Kierownika Centrum Obsługi Inwestora.

W Częstochowie znajduje się wielu specjalistów z doświadczeniem w obszarze systemów wbudowanych i doskonałą znajomością branży motoryzacyjnej, w tym także ekspertów pracujących w architekturze AUTOSAR, co jest wyjątkowo rzadką specjalizacją. Do końca roku Sii planuje zatrudnić w nowym biurze 30 ekspertów. Każdy, kto zdecyduje się przenieść do Częstochowy aby podjąć pracę w Sii, może liczyć na oferowany przez firmę pakiet benefitów.

W częstochowskim biurze Sii wystartował już projekt dla jednego z klientów Sii, który dotyczy connectivity. Funkcjonuje on w architekturze opartej na AUTOSAR, a głównymi zadaniami specjalistów jest m.in. obsługa diagnostyki w systemie odpowiedzialnym za komunikację poprzez bluetooth, WiFi, LTE i USB. Planowane jest także rozpoczęcie kolejnych projektów, takich jak VSG (vehicle sound generator) – oprogramowania dedykowanego samochodom elektrycznym i hybrydowym, który generuje dźwięk, gdy pojazd porusza się powoli. Jego celem jest ostrzeżenie pieszych o nadjeżdżającym pojeździe. Innym projektem będzie stworzenie systemu do zarządzania rozdziałem mocy w samochodzie elektrycznym.

Sii oferuje swoim pracownikom możliwość współpracy z branżowymi liderami z całego świata oraz szansę rozwoju w wielu różnych technologiach. Sii znane jest także z tego, że zapewnia swoim pracownikom komfortowe warunki pracy. Nie inaczej będzie w przypadku Częstochowy. Jednym z atutów jest także nowoczesne biuro zlokalizowane w świetnie skomunikowanej części miasta, zaledwie 2 kilometry od Dworca Głównego.

Sii to najszybciej rozwijająca się polska firma świadcząca usługi IT i inżynieryjne. Obecnie Sii zatrudnia ponad 3700 pracowników w 12 biurach w całej Polsce zlokalizowanych w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Łodzi, Lublinie, Katowicach, Rzeszowie, Bydgoszczy, Pile i Częstochowie. Eksperci Sii realizują projekty dla ponad 300 międzynarodowych klientów, a firma umożliwia im zmianę ścieżki rozwoju poprzez dedykowaną aplikację Job Changer. Sii znane jest także ze świetnej atmosfery, co potwierdza tytuł Great Place to Work przyznany firmie cztery razy z zrzędu.

Więcej o Sii dowiesz się na www.sii.pl. Oferty pracy firmy w Częstochowie można znaleźć w zakładce kariera.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?