Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Sii otwiera dwunasty oddział. Lider usług IT i inżynieryjnych planuje zatrudnić w Bydgoszczy 100 specjalistów do końca 2019 roku

Sii, najbardziej dynamicznie rozwijająca się firma IT i inżynierii w Polsce, z początkiem października otwiera oddział w Bydgoszczy. Dwunaste biuro firmy znajdzie się w najnowocześniejszym budynku w regionie – Immobile K3. Eksperci z Sii będą tu realizowali projekty dla globalnych marek z różnych sektorów, w tym dla lotniczego, kosmicznego, motoryzacyjnego, chemicznego czy farmaceutycznego.

Sii Polska zatrudnia ponad 3 700 pracowników w 11 biurach zlokalizowanych w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Łodzi, Lublinie, Katowicach, Rzeszowie, Częstochowie i Pile. Z początkiem października lider usług IT i inżynieryjnych będzie rozwijać swoją działalność również w kolejnym mieście – Bydgoszczy.

Dlaczego Sii wybrało na kolejną lokalizację stolicę województwa kujawsko-pomorskiego? – Położenie Bydgoszczy na mapie Polski, siatka połączeń, zarówno drogowych, jak i lotniczych, ale przede wszystkim dostęp do wykwalifikowanych specjalistów to główne czynniki, które sprawiły, że to właśnie tutaj zdecydowaliśmy się otworzyć 12. oddział. Sii jako pracodawca dba o komfort pracowników, dlatego dużym atutem jest także zlokalizowane w samym centrum miasta biuro, oferujące jedną z najnowocześniejszych powierzchni do pracy w tej części kraju – mówi Anna Boruszkowska-Becmer, Sii Bydgoszcz Branch Manager.

Bydgoszcz jest liderem dynamicznie rozwijającego się regionu. Według danych ABSL, IT jest najważniejszą kategorią usług świadczonych w bydgoskich centrach usług. Generują one niemal 90% zatrudnienia w tej branży. – Spośród największych ośrodków usług biznesowych w Polsce, Bydgoszcz zajmuje pierwsze miejsce jeśli chodzi o udział usług IT w strukturze zatrudnienia centrów BPO, SSC, IT i R&D. Tak silna specjalizacja stanowi niewątpliwie element unikatowości oferty miasta. Zapewniając stabilne środowisko biznesowe, wykwalifikowaną kadrę oraz profesjonalne wsparcie projektów inwestycyjnych ze strony Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Bydgoszcz z sukcesem buduje swój wizerunek miasta otwartego na outsourcing oraz znaczącego ośrodka IT – mówi Rafał Bruski, Prezydent Miasta Bydgoszczy.

Projekty w bydgoskim biurze Sii będą tworzone w wielu technologiach, takich jak: Java, .NET, technologie webowe i mobilne, C/C++/Embedded oraz w obszarze testowania. Jednym z pierwszych zadań realizowanych przez inżynierów Sii jest projekt dla klienta z branży FinTech, budującego skalowalne rozwiązania chmurowe dla instytucji finansowych. – Praca w Sii daje specjalistom możliwość rozwoju i pracy dla jednego z 240 polskich i zagranicznych klientów. Szukamy pracowników z umiejętnościami technicznymi, ale od podstaw budujemy także na miejscu działy administracji czy rekrutacji. Do marca 2019 planujemy zatrudnić pierwszych 40 ekspertów. W kolejnym roku liczymy, że tę liczbę uda się potroić i przekroczyć setkę – mówi Izabela Wawer, Recruitment Department Manager.

Sii swój 12. odział otworzy w budynku klasy A – Immobile K3. Największym atutem obiektu, jest położenie w samym sercu Bydgoszczy, zaledwie 200 metrów od Starego Rynku, skąd blisko jest do najważniejszych miejskich instytucji, restauracji i obiektów kulturalnych. Lokalizacja pozwala na łatwe dotarcie do każdego miejsca w Bydgoszczy zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską.

Sam budynek będzie oferował szereg ciekawych rozwiązań ułatwiających życie pracownikom, jak choćby rowerownię z szatniami, gdzie każdy dojeżdżający jednośladem będzie mógł się odświeżyć przed rozpoczęciem dnia pracy. – Cieszymy, się że firma z takim potencjałem, jak Sii, ulokowała swój oddział w naszym budynku. Będzie to kolejny najemca w naszym biurowcu, w którym powstaną nowe, intratne miejsca pracy dla wykwalifikowanych specjalistów z sektora finansowego, ubezpieczeniowego czy właśnie IT. Ponadto dzięki naszej inwestycji, a także dzięki nowym firmom, ta część Starego Miasta będzie mogła ponownie stać się tętniącą życiem wizytówką Bydgoszczy – mówi Maciej Wawrzyniak, Dyrektor ds. Sprzedaży i Zarządzania Nieruchomościami, CDI Konsultanci Budowlani.

Oprócz pakietu benefitów, specjaliści Sii mogą liczyć na wyjątkową atmosferę w zespole. Już czwarty raz z rzędu na podstawie anonimowego audytu satysfakcji pracowników, firma otrzymała tytuł Great Place to Work Poland. W tym roku Sii Polska zadebiutowała również w klasyfikacji ogólnoeuropejskiej.

Szczegółowe informacje o Sii można znaleźć na stronie internetowej firmy, a oferty pracy w Bydgoszczy w zakładce kariera.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?