Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Sii Polska ponownie wśród 1% najbardziej zrównoważonych firm IT – certyfikat EcoVadis Platinum 2022 dla Grupy Sii

Sii Polska razem z Grupą Sii po raz kolejny uzyskała bardzo dobry wynik w ocenie EcoVadis – międzynarodowej agencji ratingowej, badającej firmy pod kątem odpowiedzialności biznesowej i zrównoważonego rozwoju. W ocenie Ecovadis, Grupa uzyskała 76 na 100 punktów i otrzymała platynowy certyfikat, co oznacza, że procedury i procesy firmy są na bardzo zaawansowanym poziomie odpowiedzialności. Firma dba nie tylko o własne zyski, ale o dobro swoich interesariuszy: przede wszystkim pracowników i klientów, ale także kandydatów, potencjalnych klientów, konkurencji, społeczności lokalnych czy środowiska. Firma już po raz drugi otrzymała tak wysoki wynik, co oznacza, że należy do 1% najbardziej zrównoważonych firm z branży IT, audytowanych przez EcoVadis.

Sii Polska co roku bierze udział w szczegółowym badaniu odpowiedzialności społecznej, gdzie oceniane są – wraz z dokumentacją – zarówno procesy biznesowe, polityki czy procedury, jak i wieloletnie tradycje i zwyczaje firmy. Wyniki firmy włączane są do zestawienia całej Grupy Sii. Następnie weryfikowane są i oceniane przez EcoVadis – najbardziej zaufaną światową agencję ratingową, oceniającą działania firm w zakresie zrównoważonego rozwoju.

W 2022 roku Grupa Sii, w tym Sii Polska, uzyskała rating na poziomie zaawansowanym.

— Ponownie otrzymaliśmy 76 punktów na 100 możliwych, znacząco powyżej średniego wyniku dla firm z naszego sektora  — tłumaczy Katarzyna Domańska, CSR Manager w Sii Polska. — W ocenie EcoVadis utrzymujemy odpowiedzialność społeczną na poziomie zaawansowanym, za co przyznano nam platynowy medal. Co roku poprawiamy swoje wyniki, dążąc do doskonałości i coraz bardziej zrównoważonego rozwoju. Świadczą o tym nie tylko dobra ocena w audycie i przyznany certyfikat – przykłady działań usprawniających można mnożyć. Jest to na przykład rosnąca troska o środowisko i kompleksowe podejście do niego, co skutkowało wdrożeniem ISO 14001 w 2022 roku czy wielowymiarowe akcje, mające na celu dobrostan pracowników, promowanie aktywnego trybu życia i ekologii – dodaje.

Wśród obszarów zrównoważonego rozwoju Sii Polska, badanych przez EcoVadis, znajdują się:

  • zagadnienia pracownicze (Labor Practices): polityki i praktyki dotyczące zarówno pracowników, jak i kandydatów – przyjazna rekrutacja, onboarding, BHP, prawa pracownicze, zasady zatrudniania, szkoleń i rozwoju oraz komunikacji,
  • ochrona środowiska (Environment): polityki i procedury w zakresie ekologii, w tym także budowanie świadomości środowiskowej pracowników,
  • etyka (Ethics): polityki i procedury dotyczące przeciwdziałania korupcji oraz dbania o prawa i dobre traktowanie pracowników,
  • łańcuch dostaw (Responsible Procurement): kwestie odpowiedzialności za dostawców,
  • zagadnienia społeczne (Societal) – dotyczące traktowania zarówno społeczności lokalnych, jak i konkurencji, klientów i prospektów w ramach odpowiedzialnej obsługi klienta.

Metodologia EcoVadis oparta jest na międzynarodowych standardach zrównoważonego biznesu (Global Reporting Initiative, United Nations Global Compact, ISO 26000), a proces oceny nadzorowany jest przez komitet naukowy złożony z ekspertów zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego łańcucha dostaw, w celu zapewnienia obiektywizmu oceny ze strony trzeciej.

Jeśli zależy Ci na zrównoważonym rozwoju zarówno w skali globalnej, jak i w odniesieniu do własnej kariery, pracuj ze sprawdzoną firmą. Sprawdź zakres naszych usług i dostępne oferty pracy.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?