Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Sii Polska sponsorem PWR Racing Team i Technologii LIDAR w Nowym Pojeździe Wyścigowym. Dowiedz się, jak firma wspiera studentów w ich drodze do innowacyjnych rozwiązań

PWR Racing Team, utytułowany zespół studentów z Politechniki Wrocławskiej, właśnie zaprezentował swój najnowszy bolid, który będzie reprezentował ich na międzynarodowych zawodach Formuła Student. Drużyna może pochwalić się imponującym dorobkiem – 39 zwycięstw w tym prestiżowym konkursie! Całe przedsięwzięcie to zasługa między innymi firmy Sii Polska, będącej sponsorem oraz partnerem zespołu

Sii Polska – sponsor PWR Racing Team oraz przyszłości motoryzacji

Sii Polska jako sponsor i partner PWR Racing Team, udzieliła zespołowi wsparcia finansowego. Przyczyniła się również do zakupu systemu LIDAR dla bolidu RT13e. Technologia LIDAR, która jest powszechnie stosowana we wspomaganiu kierowcy oraz w systemach autonomicznych samochodów, wykorzystuje promieniowanie laserowe do precyzyjnego pomiaru odległości i tworzenia dokładnej mapy otoczenia pojazdu.

— W samochodach, system LIDAR służy do precyzyjnego wykrywania obiektów wokół pojazdu, takich jak inne auta, piesi, rowery i przeszkody na drodze. Dzięki temu dostarcza on informacje o odległości, kształcie i ruchu obiektów w czasie rzeczywistym. Dane te są następnie wykorzystywane przez systemy bezpieczeństwa samochodu, takie jak awaryjne hamowanie, asystent pasa ruchu czy systemy unikania kolizji — komentuje Szymon Karaś, Head of Automotive w Sii Polska.

PWR Racing Team na arenie międzynarodowej

To już czternasty pojazd wyścigowy stworzony przez studentów z PWR Racing Team, który działa na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej. Bolidy tego zespołu nie tylko biorą udział, ale również zdobywają główne nagrody na międzynarodowych konkursach Formuła Student, gdzie konkurują z zespołami akademickimi z całego świata.

W ostatnich zawodach, które odbyły się 22 maja w Michigan, zespół zajął pierwsze miejsce w kategorii „Business Presentation” (wiedza o zarządzaniu projektem), drugie miejsce w „Design Engineering” (badanie umiejętności inżynierskich zespołu) oraz w „Acceleration” (test przyspieszenia bolidu). Podczas tego wydarzenia zaprezentowali bolid RT11B, swoje ostatnie spalinowe dzieło, rywalizując z 121 innymi drużynami.

Najnowszy projekt zespołu, RT13e, jest drugim w historii pojazdem elektrycznym i autonomicznym stworzonym przez PWR Racing Team. W tym sezonie pojawi się na wyścigach we Włoszech, na Węgrzech, w Czechach oraz na pierwszych polskich zawodach Formuła Student, które odbędą się pod koniec sierpnia w Słomczynie koło Warszawy.

Nowy bolid posiada innowacyjny pakiet aerodynamiczny z przednim skrzydłem o zmiennej geometrii i zmienionymi sekcjami bocznymi, co zapewnia lepszy balans auta oraz większą kontrolę przepływu powietrza. Dodatkowo, zapewniono odpowiednie chłodzenie baterii i silników. Projekt własnej przekładni kierowniczej zwiększył zakres skrętu i poprawił zdolność pojazdu do pokonywania ciasnych nawrotów. W rezultacie udało się również zmniejszyć masę kolumny kierowniczej i pakietu, dzięki czemu bolid jest o 15 kg lżejszy niż poprzednik. Pojazd jest wyposażony w autorskie silniki elektryczne zamontowane bezpośrednio w kołach. Systemy autonomiczne bolidu opierają się na odczytach z dwóch kamer stereoskopowych oraz czujnika LIDAR.

Najlepsze Miejsce Pracy z realnym wsparciem studentów w ich drodze do innowacji

Sii Polska daje wsparcie w rozwoju innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie technologii samochodowej, co stanowi ważny krok w przyszłość motoryzacji. Ale to nie wszystko – firma prowadzi również aktywną współpracę z szeregiem wysoko notowanych uczelni wyższych w Polsce. Wśród nich wyróżnić możemy następujące:

  • Politechnika Warszawska,
  • Politechnika Krakowska,
  • Uniwersytet Gdański,
  • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie,
  • Uniwersytet Szczeciński,
  • Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu,
  • Politechnika Białostocka.

Poprzez inwestycje w technologię i edukację, Sii Polska stoi na czele promowania innowacyjności i wspierania kreatywności młodych ludzi, dając im szanse na realizację własnych inicjatyw i marzeń.

Jesteś studentem, masz głowę pełną pomysłów i chciałbyś wejść do branży przyszłości rozwijając się w Najlepszym Miejscu Pracy w Polsce? Nie czekaj dłużej i już teraz znajdź swój wymarzony staż lub pracę!

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?