Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Sii Polska wspiera budowę modern workplace w sektorze handlu detalicznego

W dobie rekordowej popularności zakupów online, rozwój branży retail jest dużo bardziej dynamiczny niż kiedykolwiek wcześniej. Zmiany te mają przełożenie nie tylko na doświadczenie klientów, ale także na środowisko wewnętrzne organizacji, które coraz częściej decydują się na współpracę zdalną ze swoimi pracownikami. Od lat Sii Polska dostarcza i rozwija aplikacje biznesowe Microsoft 365, wykraczające daleko poza możliwości programu PowerPoint i Excel.

Rozwiązania wdrażane przez ekspertów Sii w znanych na całym świecie organizacjach z branży detalicznej, m.in. Puma, Reckitt Benckiser i Staples pokazują, że dzięki aplikacjom opartym na chmurze Microsoft każdy obszar biznesowy może zostać ulepszony i zmodernizowany. Dowiedz się, jak mogą one usprawnić działania w Twojej firmie.

Chmura dla handlu detalicznego – siła współpracy i jej organizacji

Łatwiejsza współpraca prowadzi do większego zaangażowania pracownika przy jednoczesnym wykorzystaniu jego pełnego potencjału. Może również przyczynić się do ogromnej oszczędności czasu i pieniędzy. W związku z niespotykaną dotąd popularnością modelu pracy zdalnej, szczególnego znaczenia nabierają narzędzia, które pozwalają uprościć znaczną część audytów sklepów, spotkań wewnętrznych i procedur łańcucha dostaw oraz zmniejszyć liczbę odbywanych podróży.

Dzięki Microsoft Teams pracownicy mogą komunikować się w dowolnym miejscu i czasie, prowadzić spotkania i szkolenia, wspólnie pracować nad projektami w czasie rzeczywistym, udostępniać materiały i wiele, wiele więcej. SharePoint to kolejne świetne, wszechstronne narzędzie umożliwiające wygodne przechowywania i szybkie wyszukiwanie dokumentów firmowych.

Wykorzystanie w pracy zdalnej elastycznych, nowoczesnych narzędzi ułatwia zachowanie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. W badaniu przeprowadzonym w 2020 roku, które dotyczyło stresu związanego z pracą, 75% pracowników zadeklarowało, że poziom równowagi między życiem zawodowym a prywatnym wzrósł w momencie rozpoczęcia pracy zdalnej. Ankieta Gallup potwierdza również, że praca zdalna poprawia wyniki biznesowe i przyciąga utalentowanych pracowników.

Usprawnij proces planowania dzięki elektronicznej, intuicyjnej aplikacji Shifts. Poprzez wdrożenie tych samych aplikacji w całej firmie mamy pewność, że każdy może zarządzać harmonogramem, a także aktualizować i uzyskiwać dostęp do najnowszych informacji. Koniec z powtarzalnym, czasochłonnym i generującym błędy procesem.

– Dzięki Shifts jeden z naszych klientów zmniejszył potrzebę przeprowadzania dodatkowych konsultacji i wprowadzania poprawek, co pozwoliło mu przyspieszyć proces tworzenia skomplikowanych harmonogramów nawet o 40% – mówi Tomasz Rabiński, Manager Centrum Kompetencyjnego Microsoft 365 w Sii Polska.

Inteligentne przepływy pracy zmieniają oblicze organizacji, czego przykładem jest handel detaliczny. Zmniejszenie zakresu prac manualnych sprawia, że procesy są szybsze, bezpieczniejsze i łatwiejsze do kontrolowania.

W przypadku aplikacji Microsoft Power Apps i Power Automate ograniczenia nie istnieją.  Przepływy pracy mogą obejmować automatyzację procesu negocjacji cen, procesu dostaw, badań rynku i wielu innych.

Doskonałym przykładem jest unikatowy, skalowalny system zarządzania formami (MMS), stworzony przez Sii Polska dla Reckitt Benckiser, światowego lidera zajmującego się wytwarzaniem produktów leczniczych, higienicznych i gospodarstwa domowego. Dzięki personalizacji przepływów pracy możliwa była pełna automatyzacja procesu rejestracji i kontroli elementów wykorzystywanych jako szablony przy produkcji opakowań.

– Aby jeszcze bardziej przyspieszyć wszystkie procesy, w wielu organizacjach jako dodatek do narzędzi M365 wdrażamy Adobe Sign, tj. rozwiązanie do obsługi podpisu elektronicznego. Jest to wysoce bezpieczny, zaawansowany i uznany na całym świecie sposób tworzenia pełnego przepływu pracy. Firma Adobe obliczyła, że ograniczenie liczby kroków występujących w przypadku podpisu ręcznego pozwala pracownikom zaoszczędzić średnio 1,5 godziny na transakcję, co jest ogromną korzyścią dla organizacji w sektorze handlu detalicznego– mówi Tomasz Rabiński.

Znaczenie ustalonych ram wdrażania rozwiązań dla nowoczesnych miejsc pracy

W Sii Polska naszą misją jest wspieranie firmy w tworzeniu najlepiej dopasowanego cyfrowego środowiska pracy. Od dogłębnej analizy potrzeb i możliwości, po migrację, wdrożenie, rozwiązania dedykowane i wsparcie, oferujemy kompleksowe usługi dla wszystkich obszarów M365. Wiemy doskonale, że odpowiednie przeszkolenie to kluczowy element, pozwalający wykorzystać w pełni potencjał swoich narzędzi i działać zgodnie z najlepszymi praktykami firmy Microsoft.

– Mnogość nowych narzędzi i ich funkcji może być dość przytłaczająca, zwłaszcza gdy pracujesz z nimi po raz pierwszy. A prawda jest taka, że przeciętny użytkownik nie ma potrzeby korzystania z nich wszystkich. Poprzez nasze programy wdrożeniowe i szkoleniowe jesteśmy w stanie pomóc odpowiednio dobrać funkcjonalności przydatne dla konkretnych działów i ról biznesowych. Chcemy zapewnić klientom najlepszy stosunek jakości do ceny i przygotować ich do czwartej rewolucji przemysłowej– wyjaśnia Adrian Gola, Head of Retail, Logistics & Consumer Products Industry w Sii Polska.

Sprawdź projekty, które zrealizowaliśmy dla Pumy i dowiedz się więcej o automatycznym zatwierdzaniu formularzy, cyfrowej platformie testowej i nie tylko.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?