Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Sii Polska wspiera Mojo – innowacyjny startup tworzący oparte na sztucznej inteligencji rozwiązanie do walki z niepłodnością

Rozwijająca się sztuczna inteligencja wydaje się mieć nieograniczone zastosowania. Najwięcej emocji budzą te, które za cel stawiają sobie rozwiązywanie problemów masowej skali. Mojo to francuski startup medtech z wizją opracowywania rozwiązań, które staną się nowym „złotym standardem” w opiece nad niepłodnością i zwiększą wskaźniki sukcesu aż trzykrotnie. Ich rozwiązanie wspierające diagnostykę niepłodności – mikroskop zasilany przez sztuczną inteligencję, automatycznie analizuje ludzkie plemniki szybciej, taniej i dokładniej niż dotychczas znane techniki. Aby zoptymalizować i przyspieszyć prowadzone prace firma potrzebowała wsparcia wykwalifikowanych specjalistów. Inżynierowie z Centrum Kompetencyjnego Embedded w Sii Polska wsparli Mojo w organizacji frameworka testowego i poprawie jakości kodu, które pozwoliły Mojo skupić się na najważniejszych funkcjonalnościach, które dostarcza swoim klientom.

Nowe standardy w opiece nad niepłodnością

Mojo to innowacyjny startup, którego celem jest zmiana postrzegania niepłodności. W blisko połowie przypadków przyczyna leży po stronie mężczyzn, ale obecna medycyna nie wypracowała jeszcze odpowiednio precyzyjnych narzędzi do diagnostyki nieprawidłowości nasienia, wobec czego proces leczenia skupia się zwykle na kobiecie. Mojo pracuje nad rozwiązaniami mającymi zmienić ten stan rzeczy, m.in. tworząc wykorzystujący sztuczną inteligencję mikroskop do analizy plemników. To przełomowe osiągnięcie w stosunku do dotychczasowych metod testowania materiału genetycznego, które sprawia, że ​​badanie jest o wiele dokładniejsze. Narzędzia Mojo są niezwykle precyzyjne – osiągają imponująco wysoki wskaźnik 97% zgodności ze standardami. Co więcej, czas testowania jest średnio 7,5 razy krótszy przy jednoczesnym braku konieczności angażowania w proces badania standardowo dwóch techników laboratoryjnych.

– Naszą wizją jest opracowywanie rozwiązań, które staną się nowym „złotym standardem” w opiece nad niepłodnością i zwiększą wskaźniki sukcesu z 25% do 75%. Dzięki sztucznej inteligencji i robotyce sprawiamy, że wysokiej jakości leczenie jest szybsze, tańsze i dokładniejsze. Nasz globalny bank danych dotyczących męskiej płodności stanowi pierwszy krok w kierunku medycyny precyzyjnej w zakresie płodności – mówi Daniel Thomas, współzałożyciel i Chief Technical Officer w Mojo.

Wielopoziomowe wyzwania

Praca nad tak innowacyjnym rozwiązaniem to bardzo złożony projekt. W trakcie prac nad urządzeniem mającym na celu zapewnienie spójnej i rzetelnej oceny nasienia według najlepszych praktyk dla każdego laboratorium, a przy tym zgodnego z wytycznymi WHO, klient stanął przed takimi wyzwaniami jak:

  • znalezienie odpowiednich specjalistów do rozbudowy zespołu,
  • przejście od stanu początkowego do możliwości wielokrotnego odtwarzania procesu wytwarzania oprogramowania,
  • poprawa przepływu danych krytycznych dla szkolenia AI.

Sii było gotowe wesprzeć Mojo w tym fascynującym przedsięwzięciu na wielu poziomach. Zespół ekspertów stworzony w odpowiedzi na potrzeby klienta, wspierał go w organizacji frameworka testowego i poprawie jakości kodu, umożliwiając firmie skupienie się na najważniejszych funkcjonalnościach, które dostarcza on swoim klientom.

– Jakość jest kluczowa, szczególnie w przypadkach takich jak Mojo – mówi Paweł Czapiewski, Konsultant w Sii Polska. – Zorganizowaliśmy odpowiednią weryfikację techniczną i zapewniliśmy Mojo dodatkowe zasoby, aby zwiększyć główny nacisk zespołu programistów na dostarczanie kodu źródłowego Pythona – dodaje Paweł Czapiewski.

– Obecnie jesteśmy w trakcie budowania frameworka testowego, aby cały zespół miał większą jasność co do stojących przed nim wyzwań, szybciej naprawiał wykryte problemy i był w stanie poprawiać doświadczenie użytkownika, poświęcając więcej czasu swoim klientom – mówi Katarzyna Łabędź, Starszy Inżynier ds. oprogramowania w Sii Polska, która zdradza również więcej szczegółów technicznych. – Korzystając z narzędzia testowego Pythona: Pytest, tworzymy testy jednostkowe obejmujące poszczególne części kodu. Podczas procesu testowania mieliśmy możliwość uczenia się od siebie nawzajem, w efekcie czego zyskaliśmy lepsze zrozumienie problemów związanych z narzędziami medycznymi, co z biegiem czasu pozwala nam stawać się w niektórych kwestiach coraz bardziej samodzielnymi. Dodatkowo, za pomocą narzędzia Robot Framework rozwijamy moduł testów systemowych i jesteśmy w trakcie procesu tworzenia środowiska CI/CD. To rozwiązanie umożliwia nam klarowne i proste przeprowadzanie naszych testów i generowania raportów dla naszego klienta – dodaje Katarzyna Łabędź.

Główną korzyścią dla klienta było podniesienie jakości dostarczanego rozwiązania oraz poprawa poufności i powtarzalności procesu rozwoju programowania – wszystkie te cele udało się osiągnąć.

Technologia jako siła napędowa rozwoju

Doradzając i wdrażając nowe rozwiązania, specjaliści Sii pomogli Mojo poprawić jakość zarówno kodu, jak i dokumentacji oraz sprawili, że dług technologicznych stał się możliwy do zarządzania. Nowe funkcje są teraz tworzone szybciej, a wszelkie problemy wykryte przez klienta są łatwiejsze do naprawienia. W rezultacie Mojo może rozwijać się jeszcze bardziej dynamicznie, dostarczając swoje rozwiązania coraz większej liczbie klinik.

– To niezwykle ekscytujący projekt dla mnie jako inżyniera, którego praca ma tak pozytywny wpływ na życie innych ludzi – mówi Katarzyna Łabędź. – Nie każdy startup ma tyle odwagi, by być pionierem w tak wąskiej dziedzinie medycyny. Zespół Mojo ma przed sobą wiele wyzwań, ale napędza ich silna motywacja i wiara, poparta danymi poświadczającymi, że ich produkt jest w stanie realnie pomóc tysiącom ludzi na całym świecie. To przyjemność pracować z tak świetnymi ekspertami, a jednocześnie po prostu fajnymi ludźmi. Zawsze możemy liczyć na wzajemne wsparcie – dodaje Katarzyna Łabędź.

Skorzystaj z naszej skali i możliwości realizacji projektów dla klientów z całego świata, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa. Sprawdź naszą ofertę i zobacz jak możemy pomóc Ci rozwinąć Twój biznes.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?