Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Sii Polska wspiera walkę z kryzysem poprzez zaawansowane rozwiązania do automatyzacji procesów produkcyjnych

Centrum Kompetencyjne Usług Inżynieryjnych Sii Polska współpracuje ze światowymi liderami branży automatyki przemysłowej przy realizacji dużych projektów z zakresu programowania i uruchamiania PLC oraz robotów. Opracowane rozwiązania z zakresu automatyzacji produkcji pomogą firmom w walce z kryzysem COVID-19.

Kryzys wywołany pandemią COVID-19 zmienia oblicze procesów produkcyjnych na całym świecie. Sektor inżynierii przemysłowej jest zmuszony do wdrażania nowych rozwiązań, gwarantujących efektywność biznesową produkcji oraz bezpieczeństwo osób w nią zaangażowanych.

– Nasi partnerzy często dostrzegają potencjał współpracy z Sii Polska w związku z naszą silną, ugruntowaną pozycją na polskim rynku, zdobytą dzięki wieloletniemu opracowywaniu innowacyjnych rozwiązań automatyzujących. Dzięki 15-letniemu doświadczeniu i ponad 150 wysoko wykwalifikowanym inżynierom z Centrum Kompetencyjnego Usług Inżynieryjnych Sii Polska jesteśmy sprawdzonym wyborem dla klientów z branży automatyki przemysłowej. Oprócz elastyczności, szybkiej fazy ramp-up i ramp-down oraz 1000 m2 własnej hali montażowej, oferujemy naszym klientom rozwiązania Smart Factory – digitalizację procesów produkcyjnych zgodnie z koncepcją Industry 4.0 – mówi Agnieszka Hayashida, Business Manager w Sii Polska.

Niezawodny partner w sytuacji kryzysowej

Dzięki zaangażowaniu i wiedzy inżynierów Sii Polska kolejni klienci, w tym KUKA Assembly & Test GmbH, doceniają jakość usług świadczonych przez firmę.

Sii Polska dało się poznać jako kompetentny i niezwykle elastyczny partner, posiadający silny, fachowy zespół. Nasza współpraca ma na celu realizację wyznaczonego celu, a przy okazji jest niezwykle sympatyczna. Sii Polska ma znaczący wkład w sukces firmy KUKA, ponieważ postępujące prace przynoszą dobre wyniki – mówi Kim Fiedler, Concept Engineer Controls w KUKA Assembly & Test GmbH. – Dzięki współpracy z Sii Polska zyskaliśmy uczciwego partnera, oferującego wysoką jakość, dotrzymującego terminów i oczywiście pozwalającego na optymalizację kosztów. Elastyczność jest również bardzo istotna. Sii Polska to duża organizacja o wielu specjalizacjach. To właśnie jej wielkość zapewnia wysoki stopień elastyczności. Warto również wspomnieć o wewnętrznej kontroli jakości dla oprogramowania PLC – dodaje.

– Sukces mniejszych projektów realizowanych we współpracy z Sii Polska w 2019 roku motywuje nas do nawiązywania bliższych relacji biznesowych. Dzięki szerokim możliwościom, jakie oferuje nam Sii Polska, możemy realizować nasze projekty szybciej i efektywniej kosztowo. Zwracamy się z każdym problemem do jednej kompetentnej osoby kontaktowej – wszystkie zgłoszenia są obsługiwane szybko i profesjonalnie. W przyszłości planujemy rozpoczęcie większej liczby kompleksowych projektów we współpracy z jednym dostawcą, a Sii Polska postrzegamy jako bardzo solidnego partnera – mówi Dirk Klingenberg, Procurement Manager w KUKA Assembly & Test GmbH.

Jak zmienia się sektor produkcyjny?

W związku z kryzysem, fabryki i firmy produkcyjne przechodzą znaczące zmiany. Pozostanie elastycznym, jednocześnie posiadając kontrolę nad procesami produkcyjnymi, jest kluczem do efektywnego zarządzania produkcją.

– Fabryki decydują się na transformację procesów i wdrażają najnowocześniejsze technologie – mówi Przemysław Włoczkowski, Head of Hi-tech, Electronics and Industrial Engineering Industry w Sii Polska. – Potrzebują wsparcia, chociażby w obszarze konserwacji predykcyjnej, rozwiązań Connected Worker, inteligentnego planowania, cyfrowych bliźniaków (digital twin) i wielu innych. Zespoły kierownicze poszukują specjalistów ze świeżym spojrzeniem – inżynierów i techników oraz narzędzi do zarządzania i rozwiązywania zgłoszeń i wirtualnej pomocy klientom. W nowoczesnych fabrykach istnieje możliwość realizacji procesów produkcyjnych niezależnie od czynników zewnętrznych, takich jak niedobory i zmiany cen produktów i usług, zamknięcie granic czy kwarantanna pracowników. Wiodące firmy produkcyjne wdrażają koncepcję Smart Factory, aby digitalizować i robotyzować produkcję – dodaje.

Jak wpłynąć na branżę, dostarczając rozwiązania Smart Factory jak największej liczbie beneficjentów? Współpraca z globalnymi dostawcami OEM stwarza takie możliwości za sprawą produkowanych przez nich robotów przemysłowych i systemów automatyzujących o wielu zastosowaniach. Tego typu maszyny są wykorzystywane w różnych sektorach, między innymi przy tworzeniu linii produkcyjnych i montażowych, np. silników samochodowych. Właśnie te obszary stanowią przedmiot współpracy Centrum Kompetencyjnego Usług Inżynieryjnych Sii z producentami.

Sii Polska automatyzuje produkcję samochodów hybrydowych

Ostatni projekt Sii Polska z zakresu automatyzacji produkcji w sektorze motoryzacyjnym dotyczył trzech linii produkcyjnych przekładni dla klienta końcowego. Oprócz elastycznego podejścia, Sii Polska zaproponowało narzędzia, które gwarantują utrzymanie właściwej jakości tworzonego oprogramowania. W rezultacie klient wybrał ją jako firmę realizującą projekt w oparciu o programowanie PLC i robotów, docelowo dotyczący uruchomienia linii produkcyjnej dla samochodów hybrydowych w dwóch lokalizacjach – USA i Niemczech.

– Stworzyliśmy trzy linie obejmujące około 30-40 robotów. Dzięki zaangażowaniu inżynierów Sii Polska klient może realizować swoje projekty szybciej, efektywnie kosztowo i z zapewnieniem wewnętrznej kontroli jakości dla oprogramowania PLC – mówi Kamil Korziuk, Delivery Manager w Sii Polska.

– Spoglądamy w przyszłość, aby stać się wiarygodnym, długoterminowym partnerem liderów sektora automatyki przemysłowej. W szczególności zależy nam na przekonaniu naszych partnerów do programu Sii: Road to Smart Factory wraz z pełną gamą narzędzi umożliwiających digitalizację procesów. Począwszy od analizy bieżących procesów, zarówno pod kątem sprzętu, jak i oprogramowania, a skończywszy na zdefiniowaniu wszystkich działań niezbędnych do osiągnięcia założeń Industry 4.0, integrujemy narzędzia do monitorowania parametrów i automatyzacji procesu gromadzenia danych. Następnie analizujemy procesy produkcyjne z wykorzystaniem zarchiwizowanych danych i wizualizacji produkcji, systemów HMI, ANDON i SCADA, aby przygotować się do kolejnego kroku, jakim jest wdrożenie aplikacji do zarządzania produkcją i kontroli procesów. Kompletne rozwiązania Smart Factory oznaczają autonomiczną reakcję dzięki konserwacji predykcyjnej, Business Intelligence, rozwiązaniom w chmurze i hurtowniom danych. Wdrożenie jest korzystne zarówno dla firm, jak i ich klientów końcowych – mówi Przemysław Grzanka, Dyrektor Centrum Kompetencyjnego Usług Inżynieryjnych w Sii Polska.

Inżynierowie Sii Polska opracowują zaawansowane rozwiązania z zakresu automatyki przemysłowej, pomagając światowym liderom w walce z wyzwaniami wywołanymi przez kryzys COVID-19. Rozwój technologiczny z całą pewnością przyniesie korzyści całej branży, bez względu na lokalizację.

Aby dowiedzieć się więcej o ofercie Sii Polska, odwiedź naszą stronę i skontaktuj się z nami!

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?