Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Sii Polska wyróżniona prestiżowym certyfikatem CIR dla projektu badawczego EVAA. Dowiedz się, jak firma wspiera walkę z głodem na świecie

Sii Polska po raz kolejny została wyróżniona prestiżowym certyfikatem Research Tax Credit (CIR). Tym razem został on przyznany za prace badawczo-rozwojowe Sii nad projektem mającym na celu znalezienie rozwiązania na zakończenie głodu na świecie – Ecological Vertical Agriculture Assistant (EVAA). Certyfikat przyznany przez francuskie Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego, Badań Naukowych i Innowacji jest znaczącym kamieniem milowym dla Sii, który otwiera przed firmą nowe możliwości.

Innowacyjny projekt EVAA, realizowany przez inżynierów Centrum Kompetencyjnego Embedded, ze wsparciem Programu Sponsoringu Pasji, umożliwił Sii zdobycie prestiżowej certyfikacji. We współpracy z ekspertami z trójmiejskiego środowiska naukowego, inżynierowie Sii stworzyli sterowaną przez AI stację kontrolną do hydroponicznej hodowli roślin. To najnowocześniejsza metoda, która pozwala roślinom rosnąć bez gleby, dostarczając niezbędne składniki odżywcze poprzez wodę, w której zanurzone są korzenie.

Projekt został doceniony przez francuskie Ministerstwo, które przyznaje ulgę podatkową na badania i rozwój, znaną również jako „Crédit d’impôt recherche” (CIR). Jest to program podatkowy zachęcający firmy do inwestowania w projekty R&D oraz potwierdzający wybitne osiągnięcia w działalności badawczo-rozwojowej we Francji. Dzięki przyznanej akredytacji, firmy zaangażowane w działania kwalifikujące się do programu, mogą ubiegać się o ulgę podatkową, która znacznie zmniejsza ich zobowiązania podatkowe. 

Rewolucja w rolnictwie dzięki AI – przyszłościowy projekt Sii – EVAA 

Inżynierowie Sii wykorzystują w tym projekcie podejście uczenia się ze wzmocnieniem, które jest wyspecjalizowanym rodzajem sztucznej inteligencji. W ten sposób algorytm otrzymuje sygnał zwrotny w postaci nagrody tylko wtedy, gdy roślina dobrze się rozwija. Takie podejście minimalizuje zużycie wody i nawozu, dzięki czemu EVAA jest rozwiązaniem ekologicznym, pomagającym walczyć z problemami współczesnej ekologii za pomocą AI. Projekt EVAA zdobył uznanie także w środowisku międzynarodowym. 

— Internauci zagłosowali na niego jako na jeden z najlepszych projektów w konkursie Intel Innovate FPGA za innowacyjne wykorzystanie technologii do walki z głodem i zagrożeniami ekologicznymi — tłumaczy Paweł Czapiewski, Subject Matter Expert w Centrum Kompetencyjnym Embedded w Sii Polska. — Dodatkowo, zespół projektowy Sii został zaproszony na warsztaty programowania GPU organizowane przez Instytut Helmholtza — dodaje Paweł Czapiewski. W ramach warsztatów odbyło się uczenie modeli na kartach graficznych oraz uruchamianie kodu na jednym z najlepszych europejskich superkomputerów. 

Akredytacja CIR – motywacja dla Sii do dalszych innowacji w celu zdobycia przewagi konkurencyjnej 

Pozyskanie przez Sii certyfikatu CIR daje liczne korzyści firmom z siedzibą we Francji, które pracują nad kwalifikującymi się projektami badawczo-rozwojowymi. Są to znaczne zachęty finansowe w postaci ulg podatkowych, co ułatwia inwestowanie w nowe projekty badawcze i technologie. 

— Wsparcie finansowe, jakie mogą otrzymać francuskie przedsiębiorstwa dzięki akredytacji Sii, może pomóc im w podejmowaniu bardziej ambitnych i innowacyjnych projektów badawczo-rozwojowych we współpracy z Sii Polska mówi Grzegorz Trepka, Account Executive w Sii Polska. 

Uzyskane wsparcie może przyczynić się do opracowania nowych produktów, usług lub procesów, które poprawią pozycję firmy na rynku. Dzięki akredytacji CIR, Sii Polska ma większe szanse na zaangażowanie się we wspólne projekty badawczo-rozwojowe z innymi firmami, instytucjami badawczymi i uczelniami, co przekłada się na bardziej efektywne i skuteczne wykorzystanie zasobów oraz większe prawdopodobieństwo sukcesu. Dzięki temu Sii może zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku, co jest szczególnie istotne w branżach, w których innowacyjność technologiczna jest kluczem do sukcesu. 

— Akredytacja CIR jest uznanym znakiem doskonałości w działalności badawczo-rozwojowej we Francji — wyjaśnia Grzegorz Trepka. — Wzmacnia ona reputację Sii i zwiększa jej rozpoznawalność wśród potencjalnych klientów, którzy szukają możliwości rozszerzenia działalności na nowe rynki — dodaje. 

Otrzymanie certyfikatu CIR jest dla Sii znaczącym osiągnięciem. Uznanie i prestiż związany z tą akredytacją są świadectwem zaangażowania firmy w innowacje i rozwój technologiczny. 

 — Akredytacja CIR zwiększy również rozpoznawalność Sii wśród potencjalnych inwestorów, udowadniając możliwości Sii jako wiarygodnego partnera w rozwoju technologicznym  podsumowuje Grzegorz Trepka. 

Poznaj ofertę one-stop shop Sii Polska i dowiedz się, jak możemy wesprzeć Twój biznes. Skontaktuj się z naszym ekspertem, aby omówić możliwości współpracy. 

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?